XXV Grudniówka 2023

Bieżące tematy z klubu.

XXV Grudniówka 2023

Postprzez Carpatia » 2023-11-28, 13:10

XXV "GRUDNIÓWKA"
9-10.12.2023 Jablunkovske medzihori - Chata Studenićne


chata st.jpg


Od lat nasza klubowa, grudniowa akcja cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony klubowiczów.
Wiele czynników na to wpływa ale przede wszystkim to że wybieramy ciekawe miejscówki na nocleg, interesujące, choć niezbyt długie trasy oraz to, że panuje na nich niepowtarzalna atmosfera zimowego wędrowania i biesiadowania.
Nie inaczej jest w tym roku. Po ogłoszeniu w lutym przez Jurka miejsca i terminu imprezy bardzo szybko zapełniła się lista chętnych na wyjazd uczestników oraz powstała lista rezerwowa.
W tym roku zawędrujemy do Czech i po raz pierwszy zorganizujemy tam "Grudniówkę".
Plan imprezy jest podobny do tych z lat ubiegłych.
W sobotę uczestnicy udają się do miejscowości Jaworzynka. Tam zostawiają auta i około godziny 10:45 - 11:00 wyruszamy na trasę.
Nasza trasa sobotnia to : Jaworzynka - Komorovsky Gruń (742) - Chata Girova - Girova (830) - Chata Studenićne [około 2,35 h] Bez wchodzenia na Girovą około 30 minut krócej.
Przy małej ilości śniegu można będzie odbyć nieco dłuższą trasę : Jaworzynka - Trójstyk granic PL,CZ,SK - Hrćava - Komorovsky Gruń (742) - Chata Girova - Girova (830) - Chata Studenićne [około 3:15 h]
Po dotarciu do schroniska i zakwaterowaniu mamy zamówiony obiad. Wieczorem biesiada z muzyką (własną) i czeskim piwem .
Proponuję by ponownie zorganizować "Wieczór serożerców" a w związku z tym proszę by każdy przyniósł ze sobą kawał jakiegoś sera, który pokrojony na kawałeczki będzie udostępniony do konsumpcji i będzie smaczną przegryzką do piwa i innych napitków.
W chacie nie ma możliwości płacenia kartą za zakupy ale można płacić złotówkami i koronami czeskimi.
W niedzielę mamy zamówione śniadanie po którym wyruszymy w drogę powrotną do Jaworzynki [ około 2 h] a następnie autami do domów.

Wpisowe wynosi 820 kCz (nocleg (z pościelą), obiad, śniadanie, opłata miejscowa) + 5 zł.
Uwaga !
Można przyjechać do Jaworzynki już w piątek ale nocleg załatwia tam sobie każdy indywidualnie.
Każdy bierze udział w imprezie na własną odpowiedzialność i sam się ubezpiecza.
Informacje : tel. nr 505729181
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 459
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14

Re: XXV Grudniówka 2023

Postprzez Carpatia » 2023-12-19, 14:42

W dniach 15-17 grudnia 2023 roku odbyła się ostatnia wyjazdowa impreza Oddziału PTT „MKG Carpatia” z Mielca.
Była nią jubileuszowa , dwudziesta piąta edycja akcji zwanej „Grudniówka” która po raz pierwszy odbyła się w roku 2000 a jej inicjatorem był prezes Oddziału Jurek Krakowski.
W tamtej, pierwszej i jednodniowej udział wzięło tylko trzy osoby (Jurek Krakowski, Łukasz Łata i Witold Kwiatkowski) w tej ostatniej uczestniczyło aż czterdzieści trzy osoby w wieku od 10 do 75 lat !!
Tegoroczna akcja zaplanowana była jako dwudniowy wyjazd ale połowa uczestników postanowiła przedłużyć pobyt w górach i przyjechała do położonej w Beskidzie Śląskim miejscowości Jaworzynka już w piątek.
Celem wyjazdu było zapoznanie się z rzadko odwiedzanym terenem jakim jest Jablunkovske medzihorie a plan wędrówki obejmował trasę z Jaworzynki przez Diłek, Chatę „Girova” do Chaty „Studenićne” gdzie zarezerwowany był nocleg.
Drugiego dnia trasa prowadziła ze „Studenićnego” do wsi Hrćava i dalej na tzw. Trójstyk czyli miejsce gdzie stykają cię granice Polski, Czech i Słowacji i do Jaworzynki.
W wędrówce wzięli udział członkowie mieleckiego Oddziału PTT i Koła PTT „Dolny Śląsk”.
Uczestnicy mogli nacieszyć się piękną typowo zimową aurą i wspaniałą atmosferą na trasie i w schroniskach która spowodowała że większość osób postanowiła że powróci w te okolice także w inne pory roku.
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 459
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14


Wróć do Aktualności z klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron