Weekend Łemkowski w Beskidach 2022

Bieżące tematy z klubu.

Weekend Łemkowski w Beskidach 2022

Postprzez Carpatia » 2022-01-29, 11:45

"ŁEMKOWSKI WEEKEND W BESKIDZIE NISKIM"
ZYNDRANOWA 25-27.02.2022


zyndronowa.jpeg


W lutym zapraszamy w Beskid Niski na Łemkowszczyznę do miejscowości Zyndranowa by tam oprócz wędrowania po górach przybliżyć sobie łemkowską kulturę.
A warto wiedzieć że miejscowość ta leżała niemal w centrum Łemkowszczyzny a obecnie znajduje się tam Muzeum Kultury Łemkowskiej założone przez Teodora Gocza.
Plan tej nowej imprezy nie będzie zasadniczo odbiegał od planów innych naszych weekendowych wyjazdów.
Piątek - 25.02.2022
Przyjazd do Zyndranowej i zakwaterowanie w Schronisku Studenckim SKPB Rzeszów (po godzinie 14:00). Dojazd organizujemy sobie indywidualnie.
Wieczorem wspólne przygotowanie kolacji i biesiada z nauką piosenek łemkowskich.
Sobota - 26.02.2022
Po śniadaniu wyjście na wycieczkę. Proponowana trasa : Schronisko - Muzeum Łemkowskie - Czerwony Horb(615) - Ostra(687) - skrzyżowanie pod Tokarnią - Schronisko (lub w odwrotnym kierunku). Trasa liczy około 13 km a przewidywany czas przejścia do 4 godzin. Dodać należy czas na zwiedzanie Muzeum Łemkowskiego,
Po powrocie przygotowanie wspólnego obiadu i odpoczynek. Wieczorem kolejna biesiada przy kominku z utrwalaniem piosenek łemkowskich.
Niedziela - 27.02.2022
Po śniadaniu wycieczka na trasie : Schronisko - Rozhladńa Dukla (wieża) - Jałowa Kiczera(572) - Schronisko . Około 7,7 km - czas przejścia około 2 godziny 10 minut.
Po powrocie przejazd do Dukli (obiad i zakup regionalnego piwa) gdzie polecamy Restaurację Pub Browar Dukla i powrót do domów.
W trakcie "Łemkowskiego Weekendu" będziemy starali się utrwalić znajomość łemkowskich piosenek, przyrządzać łemkowskie jadło i poznawać łemkowski folklor.
Uwaga !
Informujemy tych , którzy nie mieli okazji gościć w Schronisku SKPB w Zyndranowej że jest to obiekt bardzo klimatyczny ale pozbawiony wyszukanych wygód. Posiada pokoje wieloosobowe z piętrowymi łóżkami, dostępną dla każdego kuchnię, salę z kominkiem i pomieszczenie do ablucji (sami podgrzewamy sobie wodę i ją usuwamy). Ubikacja (tzw. sławojka) znajduje się na zewnątrz.
Link z informacjami i fotkami o chacie : http://www.skpb.rzeszow.pl/bazy/zyndranowa/
Link z informacjami o Muzeum Kultury Łemkowskiej : https://www.zyndranowa.org/

Zapisy i informacje dodatkowe: na czwartkowych spotkaniach klubowych , na e-adres jpkrak@wp.pl l ub telefonicznie nr 505729181
Wpisowe : 55 zł ( w tym opłata za noclegi, odpis na klub i produkty spożywcze na łemkowskie jadło)
Uwaga !
Każdy bierze udział w imprezie na własną odpowiedzialność i sami się ubezpiecza.
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 437
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14

Wróć do Aktualności z klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości