Mielec - Lwów - na 120 lat Sokoła w Mielcu

Na rowerze po górach i nie tylko.

Moderator: halny jurko

Mielec - Lwów - na 120 lat Sokoła w Mielcu

Postprzez KaWa » 2013-07-17, 22:44

„PTG Sokół 1893 Mielec” rozpoczęło wakacje rowerową wycieczką do Lwowa. Rajd który odbył się w dniach 6 – 11 lipca i uczestniczyło w nim 11 osób, zorganizowany został z okazji 120 rocznicy założenia gniazda "Sokoła" w Mielcu..
Pierwszego dnia pokonaliśmy rowerami trasę z Mielca do Rzeszowa, a do Przemyśla pojechaliśmy pociągiem (z racji oszczędzania czasu i sił). Po zakwaterowaniu się w schronisku był czas na zwiedzanie przemyskiej Starówki.
Następnego dnia bladym świtem wyruszyliśmy w kierunku przejścia granicznego w Medyce. Dzięki uprzejmości i pomocy polskich pograniczników odprawa po obydwu stronach granicy przebiegła szybko, więc nasza grupa mogła bez przeszkód kontynuować rajd.
Późnym popołudniem (ok. 16:00) po przejechaniu ponad 100 km dotarliśmy do Lwowa.
Na miejscu zaopiekował się uczestnikami rajdu dyrektor tamtejszej Szkoły Wojskowej p. Borys pomagając w zakwaterowaniu. Opowiedział o regionie i polecił najciekawsze miejsca do zwiedzenia. W mieście będącym architektoniczną perełką Europy środkowowschodniej spędziliśmy dwa dni, zwiedzając i podziwiając zabytki.
Jednym z celów wyprawy było przywiezienie ziemi z Zadwórza – „polskich Termopil”, miejsca bohaterskiego zatrzymania armii bolszewickiej przez lwowską młodzież 17 sierpnia 1920r.. Pobrana z zadwórskiego kurhanu ziemia zostanie umieszczona w odrestaurowanym parku należącym do PTG „Sokół 1893”. W ostatni wieczór pobytu we Lwowie grupa spotkała się z Dyrektorem Obwodu Lwowskiego ds. Sportu, który w dowód uznania dla uczestników rajdu uhonorował wszystkich medalami oraz wręczył pamiątkowy puchar.
W czwartek 11 lipca około godz. 19:00 cała grupa dotarła do Mielca. Wszyscy zmęczeni ale szczęśliwi i dumni z siebie spotkali się jeszcze z prezesem PTG „Sokół 1893” panem Tadeuszem Tomczykiem i przekazali mu puchar, po czym rozjechali się do domów .

Przesyłam link ze zdjęciami z wyprawy.
https://plus.google.com/u/0/photos/1134 ... 544/albums
KaWa
 
Posty: 24
Rejestracja: 2011-07-06, 16:45

Wróć do Rowery

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron