Kurs Znakarza Szlaków

Bieżące tematy z klubu.

Kurs Znakarza Szlaków

Postprzez Carpatia » 2018-04-16, 20:18

KURS "ZNAKARZ SZLAKÓW"
20-22.04.2018 - Zyndranowa , Beskid Niski


Komisja Znakarska Zarządu Głównego PTT organizuje w dniach 20-22.04.2018 w Zyndranowej Kurs Znakarza Szlaków.
Bazą kursu będzie Schronisko SKPB Rzeszów w Zyndranowej.
Szkolenie prowadzić będą Stanisław Tomaszek (Tarnów) i Jerzy Krakowski (Mielec). W ramach szkolenia praktycznego uczestnicy znakować będą nowy szlak z Zyndranowej do Jaślisk.
Zajęcia rozpoczną się w piątek 20 kwietnia około 18 godziny szkoleniem teoretycznym.
W sobotę niemal przez cały dzień prowadzone będą zajęcia praktyczne w terenie.
Zakończenie kursu nastapi w niedzielne przedpołudnie.
Zgłoszenia i informacje : tel. 505729181
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 381
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14

Re: Kurs Znakarza Szlaków

Postprzez Gizmo » 2018-04-22, 21:51

Bo w górach jest wszystko to co kocham...
Awatar użytkownika
Gizmo
Administrator
 
Posty: 128
Rejestracja: 2007-04-26, 22:21
Miejscowość: Mielec

Re: Kurs Znakarza Szlaków

Postprzez Carpatia » 2018-06-01, 12:43

W dniach 20-22 kwietnia br. Komisja Znakarska Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego zorganizowała w Zyndranowej kurs znakarski dla członków naszego Towarzystwa oraz osób nie zrzeszonych w PTT.
W szkoleniu które prowadzili przewodniczący Komisji Znakarskiej ZG PTT Jurek Krakowski (O/PTT MKG"Carpatia" Mielec) oraz członkowie Komisji Znakarskiej Stanisław Tomaszek i Bolesław Stecz (obaj z O/PTT Tarnów) wzięło udział 15 osób z 18 które się zgłosiły.
W piątek wieczorem odbyło się szkolenie teoretyczne. Uczestnicy zapoznali się z przepisami prawnymi dotyczącymi prac znakarskich, techniką znakowania, używanym sprzętem. Prelekcje uzupełnione były pokazem slajdów.
Na koniec dnia uczestnicy dostali do wykonania zadanie praktyczne, którym było wykonanie kartonowych szablonów do malowania znaków szlaku.
W sobotę rano po wspólnym śniadaniu instruktorzy i kursanci udali się w teren, by prowadzić szkolenie praktyczne. Najpierw poprawiono znaki szlaków w okolicy Schroniska SKPB Rzeszów w Zyndranowej czyli obiektu w którym przeprowadzano szkolenie. Następnie kursanci zostali podzieleni na dwie ekipy. Mniejsza ekipa pod nadzorem Jurka pojechała do Jaślisk, by od tej miejscowości rozpocząć prace znakarskie związane z wytyczeniem nowego szlaku spacerowego , który miał połączyć Jaśliska z Zyndranową a liczniejsza grupa rozpoczęła prace znakarskie od zyndranowskiego schroniska w kierunku przeciwnym. Akcja zakończyła się powodzeniem i do godziny siedemnastej wieczorem cały szlak został wyznaczony. Po późnym obiedzie i krótkim odpoczynku uczestnicy kursu mieli jeszcze za zadanie napisać teoretyczny test egzaminacyjny.

DSCF2411.JPG


Wszyscy uczestnicy kursu znakarskiego prawidłowo i starannie wykonali szablony, odpowiedzieli poprawnie na pytania zawarte w teście oraz aktywnie i prawidłowo prowadzili prace praktyczne dlatego też każdy z nich został pozytywnie oceniony przez ekipę szkolącą, która była zarazem komisją egzaminacyjną.
W niedzielę przed południem uczestnicy kursu znakarskiego otrzymali pamiątkowe dyplomy ukończenia kursu.
Tym samym nasze Towarzystwo wzbogaciło się o ośmiu nowych Znakarzy Szlaków którymi zostali koledzy Sławomir Dziuba (O/PTT Bielsko-Biała), Przemysław Giza, Michał Mokrzycki , Artur Piwanowski (wszyscy z O/PTT MKG „Carpatia” Mielec) oraz Jakub Bryniarski , Władysław Łoboz, Mateusz Skupień, Zbigniew Smajdor (wszyscy z O/PTT „Beskid” Nowy Sącz).
Organizatorzy kursu dziękują wszystkim uczestnikom oraz Zarządowi i członkom Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Rzeszowie za gościnę i udostępnienie swego schroniska oraz pomoc przy organizacji szkolenia.

DSCN0365_preview.jpeg.jpg
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 381
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14


Wróć do Aktualności z klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron