XIII Biwak ZIMOWY

Bieżące tematy z klubu.

XIII Biwak ZIMOWY

Postprzez Pchełka » 2018-01-30, 21:40

XIII BIWAK ZIMOWY

Beskid Żywiecki - Pasmo Policy 24-25 luty 2018 roku


krupowa szałas.jpg


My się zimy nie boimy i w góry pędzimy

W tym roku postanowiliśmy wybrać się w Beskid Żywiecki w pasmo Policy (1369 m npm), gdzie dostaniemy się z przełęczy Zubrzyckiej (876 m npm), najpierw niebieskim szlakiem przez Czyrniec na wierzchołek POLICY (1369 m npm) do głównego szlaku beskidzkiego - czerwonego, Złotą Grapą na przełęcz Kucałową, skąd na chwile odpoczynku zejdziemy czarnym szlakiem do "Schroniska na Hali Krupowej" a następnie, jeśli czas pozwoli przez Okrąglicę (lub zostawimy ją na niedzielny spacer ) i na Halę Krupową, gdzie poszukamy noclegu...:)

Będziemy spać klubowo już po raz trzynasty pod namiotami zimą.
Na co serdecznie wszystkich klubowiczów i sympatyków zapraszamy.

Nocować będziemy w terenie, w związku z czym ważne jest by każdy uczestnik zimowego biwaku zabrał ze sobą odpowiednie wyposażenie: ciepły śpiwór, sprawdzony przy ujemnych temperaturach, jakiś dach nad głową czyli namiot oraz palnik i butle gazową/ paliwowy palnik, gdyż ciepła herbata jeszcze nikomu nie zaszkodziła :)
W niedzielę, planowane zejście do czarnego szlaku i już nim do Sidziny, (gdzie zaplanowane jest pozostawienie samochodów), lub jeśli w sobotę się nie uda, obowiązkowe wejście na Okrąglicę (1239 m npm) i dalej w dół w/w trasą.

Wyjazd, sobota ok 6.00 rano.

Wszyscy chętni przyjeżdżają na własny koszt i sami organizują sobie dojazd, w wędrówce biorą udział na własną odpowiedzialność i ubezpieczają się indywidualnie. Za zagubione rzeczy MKG „Carpatia” nie bierze odpowiedzialności.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy lub odwołania wyjazdu ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Wpisowe:
klubowicze 1zł, sympatycy 2 zł.

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie lub drogą internetową:

Iwona Nakoneczna Świątek tel. 604 170 965, e-mail timnim2009@gmail.com

Serdecznie zapraszamy !
Iwona Nakoneczna-Świątek
Awatar użytkownika
Pchełka
 
Posty: 334
Rejestracja: 2007-04-20, 09:04
Miejscowość: Mielec

Re: XIII Biwak ZIMOWY

Postprzez Pchełka » 2018-01-31, 16:58

1. Iwona
2. Marcin
3. Ania
4. Ewa
5. Jurek
6. Irek
7. Damian
8. Darek
9. Kordian
10. ???

Wydaje się że więcej nas nie będzie, ma być nieco chłodniej niż przez ostatnie lata.... może nawet -16 :)
Iwona Nakoneczna-Świątek
Awatar użytkownika
Pchełka
 
Posty: 334
Rejestracja: 2007-04-20, 09:04
Miejscowość: Mielec

Re: XIII Biwak ZIMOWY

Postprzez Pchełka » 2018-02-26, 22:19

Kolejny biwak za nami
Tym razem naprawdę zimowy.
W składzie, który do końca się tasował, dziewięć osób tj. Ania, Ewa, Natalia, Iwona, Jurek, Marcin, Damian, Łukasz i Kordian przed 7 rano w sobotni mroźny poranek, wyruszyliśmy w kierunku Sidziny.
Godzina 10.20 ruszyliśmy z parkingu w kierunku przeł. Zubrzyckiej i dalej zgodnie z planem przez Policę zahaczając o schronisko na Hali Krupowej zeszliśmy do naszej bazy noclegowej. Szałasu. Pełni entuzjazmu pomimo mroźnej pogody zabraliśmy się za szykowanie noclegu. Jedni w szałasie inni rąbiąc czy transportując drewno, kolejni go rozpalając a jeszcze inni poprzez MORSOWANIE,
Przy ogniu, opowieściach dziwnych treści, śpiewaniu i wygłupianiu się, spędziliśmy wspaniały zimowy i nieco chłodny wieczór. Następnie każdy zakładając co tam chciał lub miał, wskakując do swojego śpiworka zapadł prawie że w zimowy sen. Szałas świetnie położony, nieco nieszczelny (śnieg prószył nam po nie schowanych buziach), nieco z kiepskim cugiem (wszystko strasznie przeszło dymem), w którym raczej temperatura nie była wyższa niż na zewnątrz (zegarki ze skalą do -20 stopni nie chciały nic pokazać). Rano termometr na zewnątrz pokazał nam -21 :)
Więc po kubku ciepłej herbaty (dzięki Kordian), szybko zebraliśmy na śniadanie do schroniska.
Jak domyślić się można, do póki nie wychyliliśmy nosów ze śpiworów było jednym ciepło innym po prostu znośnie - ale było - a później już każdy chciał tylko ruszyć się do przodu. Zamarzło w zasadzie wszystko, woda, napoje, kanapki, banany, buty, odzież a nawet pasta do zębów:)
Wspaniały zimowy biwak, rewelacyjna atmosfera, świetna zimowa sceneria, w niedziele piękne słoneczko.
Dziękuje wszystkim za wspólny czas, było jak zawsze cudownie. Oczywiście kto nie był niech żałuje i szykuje się na za rok:)

PS I wielkie dzięki za tych co się zamartwiali o nas :) Żyjemy, już pewno w domkach na ciepłych kanapach z głową pełną zimowych wspomnień:)

24.JPG
Z dedykacją dla Darka W.

2 (4).jpg
Polica

8 (2).jpg
Polica

9 (1).JPG
Schronisko na Hali Krupowej

16.jpg
Nasz nocleg
Iwona Nakoneczna-Świątek
Awatar użytkownika
Pchełka
 
Posty: 334
Rejestracja: 2007-04-20, 09:04
Miejscowość: Mielec


Wróć do Aktualności z klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron