WAKACYJNY SPŁYW BIAŁĄ NIDĄ

Krótkie relacje z odbytych imprez

WAKACYJNY SPŁYW BIAŁĄ NIDĄ

Postprzez madziara » 2012-07-05, 16:50

WAKACYJNY SPŁYW BIAŁĄ NIDĄ

W dniu 15.07.2012 (niedziela) planuję wstęp do wakacyjnych spływów kajakowych z Carpatią. Na początek spływ jednodniowy na Białej Nidzie od miejscowości Mniszek do miejscowości Żerniki (ok.18 km- WARIANT 1) lub trochę dalej (WARIANT 2) Mniszek-Mokrsko/Sobków (28,5km) szlakiem Białej Nidy a później od Żernik jeszcze 10 km Nidą. Mostki, wysepki i meandrująca w miarę łagodnie rzeka. Spływ nie powinien sprawić większych problemów nawet nieszczególnie doświadczonym kajakarzom.
Chciałabym wysondować ilu potencjalnych kajakarzy wzięłoby udział w takim spływie. Szacowany koszt imprezy w zależności od liczby uczestników to 35-50 zł (dojazd do Mniszka własnym transportem). Chętnych proszę o wpisanie się na listę lub zgłoszenie telefoniczne.

Lista potencjalnych uczestników:
1. Magda B. (wariant 1 lub 2)
2. Mariusz G. (wariant 1 lub 2)
3.
4.
5.
Awatar użytkownika
madziara
 
Posty: 56
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-25, 21:45
Miejscowość: Mielec

Re: WAKACYJNY SPŁYW BIAŁĄ NIDĄ

Postprzez andy » 2012-07-06, 12:01

Mdziu Ja + 2 ( +2 ??? będę wiedział wieczorem dokładnie ) wariant 1 lub 2 dostosujemy się.
Załatw pogodę
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Re: WAKACYJNY SPŁYW BIAŁĄ NIDĄ

Postprzez madziara » 2012-07-06, 13:45

Czekam jeszcze cierpliwie na zgłoszenia. Chciałabym również zaznaczyć, że wybór trasy a nawet rzeki po której będziemy spływać może ulec zmianie. Spowodowane jest to bardzo dużą ilością ludzi wybierających obecnie taką formę relaksu w Polsce i niewielką ilość wolnych terminów w wypożyczalniach a wiadomo, że wypożyczający kajaki liczą dudki i preferują większe grupy kajakowiczów więc niechętnie przystają na wstępne rezerwacje niepokryte wpłatą zaliczki.

p.s. pogoda podobno ma być upalna do końca lipca
Awatar użytkownika
madziara
 
Posty: 56
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-25, 21:45
Miejscowość: Mielec

Re: WAKACYJNY SPŁYW BIAŁĄ NIDĄ

Postprzez zibi » 2012-07-06, 20:52

4. Jarosz Renia i Zibi - wariant trasy, obojętny
Awatar użytkownika
zibi
 
Posty: 194
Rejestracja: 2007-05-04, 20:05
Miejscowość: Mielec

Re: WAKACYJNY SPŁYW BIAŁĄ NIDĄ

Postprzez Strzelec » 2012-07-08, 16:39

Poproszę o dopisanie do listy. Niestety na razie tak na 90%. Koło połowy tygodnia będę wiedział na 100%.
Awatar użytkownika
Strzelec
 
Posty: 129
Rejestracja: 2008-01-09, 13:55
Miejscowość: Mielec

Re: WAKACYJNY SPŁYW BIAŁĄ NIDĄ

Postprzez andy » 2012-07-08, 17:26

Madziu potwierdzam całą moją gromadkę:

1. ja + 0 ( mogę wziąć kogoś komu się nie chce wiosłować )
2. Mój Wojtek + Ania
3. Mój Paweł + Ola

Czekamy na daty i godziny
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Re: WAKACYJNY SPŁYW BIAŁĄ NIDĄ

Postprzez Oliwka » 2012-07-08, 18:37

Ja tez , solo.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Oliwka
 
Posty: 336
Rejestracja: 2007-04-21, 20:52
Miejscowość: Mielec

Re: WAKACYJNY SPŁYW BIAŁĄ NIDĄ

Postprzez halny jurko » 2012-07-09, 06:57

No to jeszcze dwie osoby proszę dopisać (Ela + jurko)
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Re: WAKACYJNY SPŁYW BIAŁĄ NIDĄ

Postprzez zibi » 2012-07-09, 11:18

Grażynka - czemu nie weźmiesz pilota ? - i parę byś miała !!!!.
Awatar użytkownika
zibi
 
Posty: 194
Rejestracja: 2007-05-04, 20:05
Miejscowość: Mielec

Re: WAKACYJNY SPŁYW BIAŁĄ NIDĄ

Postprzez Oliwka » 2012-07-10, 17:08

;-) Zibi mnie brakuje do pary a komuś "pary".Para parze nie równa jak widzisz. Zyczę Wam pięknej pogody !Pozostaje mi oglądanie galerii.
Awatar użytkownika
Oliwka
 
Posty: 336
Rejestracja: 2007-04-21, 20:52
Miejscowość: Mielec

Re: WAKACYJNY SPŁYW BIAŁĄ NIDĄ

Postprzez madziara » 2012-07-12, 14:16

No to ruszamy wiosłem po Białej Nidzie w niedzielę!!

Na razie jest chętnych na 6,5 kajaka więc są jeszcze miejsca dla 7 osób. Koszt niezależnie już od liczby osób to 70zł na kajak, dla sprawnie liczących 35zł/osoba.
Niezdecydowani a chętni mogą jeszcze zgłosić akces w czwartek (czyli dziś) na spotkaniu klubowym lub telefonicznie. Ci co nie mogą zjawić się w klubie mają czas do zastanowienia do jutra (do godzin południowych).

Wstępnie ustalona trasa nie zmieniła się na szczęście (mimo zmiany wypożyczalni). Proponowany wariant to trasa od Mniszka do Brzegów czyli jakieś 21km. Według szacunków wypożyczalni to trasa na 6-7 godzin. Na początek wydaje mi się, że wystarczy!
Ogólny zarys spływu i dotarcia do spływu przedstawia się następująco:
- przyjazd do Mniszka na godz.9.00 (my z Mielca a kajaki z Zielonego Rancza w Ostrowie)
- kierowcy odstawiają samochody do Brzegów (do Brzegów jedzie też dostarczyciel kajaków swoim samochodem)
- pan z wypożyczalni dowozi kierowców z powrotem do Mniszka (może zabrać tylko 4)
- wypływamy z Mniszka

Miejscowość Mniszek znajduje się na północ od Jędrzejowa , przy drodze 728, co widać na załączonej mapce poglądowej.
Dołączam również orientacyjną mapkę spływów. Nasza trasa to połączenie trasy 8 Mniszek-Bolmin plus ośmiokilometrowy odcinek Bolmin-Brzegi.

Pozdrawiam.
/Magda

ps wkrótce postaram się też zamieścić szczegółową trasę spływu
Załączniki
mapa_SP_J.jpg
mapa_POGL.jpg
Awatar użytkownika
madziara
 
Posty: 56
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-25, 21:45
Miejscowość: Mielec

Re: WAKACYJNY SPŁYW BIAŁĄ NIDĄ

Postprzez madziara » 2012-07-13, 07:38

Poniżej skrócony opis spływu, może akurat będzie komuś pomocny!!
W załączniku bardziej szczegółowy opis dla tych co mają ochotę coś więcej poczytać.

Mniszek-Brzegi (skrót)

» Mniszek, przy drodze nr 728 Jędrzejów-Małogoszcz, spływ zaczynamy na lewym brzegu
rzeki, powyżej mostu, pod mostem przepływamy raczej przy prawym brzegu
» po kilku zakrętach z lewej strony dopływa Lipnica, a po kilometrze, z prawej - Jedlica.
» na środku rzeki wysepka
» próg wodny (!), przy wyższym poziomie wody przepływamy bliżej prawego brzegu, przy niższym stanie wody kajaki spławiamy na lince
» po lewej brzozy a za bystrzem, na środku wysepka.
» za zakrętem osada Wyspa: mostek i nieczynny drewniany młyn na lewym brzegu, jeżeli stan wody jest niski, przepływamy pod mostem raczej bliżej prawego brzegu, możemy też dobić przed mostkiem do lewego brzegu, wypakować kajaki, przenieść je mostkiem na prawy brzeg i zrzucić na spokojną wodę naprzeciwko młyna. Nie wpływamy pod młyn!!
» na prawym brzegu miejscowość Bizoręda (sklep!!)
» po prawej rozlewisko (tereny podmokłe)
» droga zbliża się do rzeki, dostępny prawy brzeg, za drogą sosnowy lasek (miejsce na postój)
» dwie wysepki przepływamy raczej prawą stroną (tam jest główny nurt)
» most drogowy na wysokości Jacłowa, pokonujemy go bez problemów przy prawym brzegu
» skróciaki (wąskie, proste odcinki o silnym prądzie) miedzy niektórymi zakrętami wśród gęstych wierzb
» po prawej ślepa odnoga tworząca zatoczkę
» zwalone drzewa w korycie przy zalesionym brzegu (po prawej wzgórze Wilkomija)
» bystrze! przepływamy raczej bez problemów środkiem
» kilka zwalonych pni drzew, powinno nam się udać przepłynąć środkiem, jeżeli nie, trzeba przepchać kajaki, stojąc na pniach, bo brzegi są strome i trudno się na nie wdrapać
» po dwóch zakrętach z lewej szumiący strumyczek
» Wierna Rzeka po lewej nieco z tyłu, rzeki przez chwilę płyną razem spokojnie, potem duże kamienie w nurcie
» 100 m dalej — bystrze
» 400 m dalej niewielki próg wodny (!) z kamieni i krzyż pamiątkowy na łące, przy wyższym stanie wody płyniemy przy lewym brzegu, a przy niższym przeprowadzamy kajaki, za progiem w wodzie pojedyncze duże kamienie.
» 1 km dalej, z lewej strony, wpływa do Nidy Hutka, na lewym brzegu Ośrodek Wypoczynkowy Żabieniec
» na lewym brzegu na skarpie drzewa i polanka, przy ostrym skręcie w prawo, w tym miejscu z wody wystają pnie.
» wieś: Chojny, 200 m dalej most, pod którym przepływamy bez przeszkód.
» za mostem kierujemy się na prawą odnogę rzeki i trzymamy się jej środka. Pokonujemy tu wraz z szybkim prądem kamienny próg — pozostałość po młynie. Ten fragment wymaga szczególnej uwagi (!), na prawym brzegu ruiny starego młyna, które lepiej oglądać z lądu.
» wyspa, po prawej wzgórze i wioska Żerniki (sklep!!).
» żelazna kładka i bród, widok na ruiny zamku w Chęcinach, dalej na wzgórzu Park Etnograficzny w Tokarni.
» po 1 km połączenie Białej z Czarną Nidą, na dostępnych brzegach zatroskani o swoje haczyki wędkarze
» na prawym brzegu w oddali widać Brzegi, a za chwilę most na drodze Jędrzejów-Kielce, uwaga na drewniane pale pod mostem, za mostem już brzegi są niedostępne.
Załączniki
Spływ na odcinku Mniszek-Brzegi.doc
(42 KiB) Ściągnięto 1211 razy
Awatar użytkownika
madziara
 
Posty: 56
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-25, 21:45
Miejscowość: Mielec

Re: WAKACYJNY SPŁYW BIAŁĄ NIDĄ

Postprzez madziara » 2012-07-13, 09:29

No to jeszcze informacje jak gdzie dojechać.

Z Mielca do Mniszka najlepiej chyba na Busko-Chmielnik-Jędrzejów-Mniszek. Wg danych internetowych: czas 2h34, odległość 130km.
Z Mniszka do Brzegów omijając Jędrzejów przez Podchojny (ok.23km) czasowo 26 min.
Poniżej mapki dojazdu.

Po telefonie do wypożyczalni trochę zmienił się plan, który wygląda teraz tak:
1. wszyscy przyjeżdżamy do Mniszka jeżeli jest możliwość to nawet przed 9.00
2. kierowcy (4 osoby) nie czekają na nic tylko szybko swoimi samochodami jadą do Brzegów gdzie w pobliżu mostu szukają pana z 10 kajakami na przyczepie - firma przystaneknida.pl
3. pan zabiera kierowców i przyjeżdża z kajakami do reszty czekającej w Mniszku
4. zaczynamy spływ

Im wcześniej będziemy tym lepiej. Pan prosił o punktualność bo po nas jest jeszcze jedna ekipa.

! WAŻNE !
Co zabrać ze sobą na spływ jednodniowy i indywidualny?
- minimum 2l napoju + suchy prowiant
- koniecznie nakrycie głowy
- obuwie do wody lub klapki
- futerał wodoszczelny lub 2-3 torebki foliowe - by uchronić od zamoczenia: telefon, dokumenty, czy też kluczyki do samochodu
- kosmetytki z filtrem UV, oraz przeciw owadom

Dodatkowo dla spływu indywidualnego konieczny będzie dowód osobisty!!

Uczestnicy spływu biorą udział w rajdzie na własną odpowiedzialność i sami się ubezpieczają.

Organizator nie bierze odpowiedzialności za nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz wypadki spowodowane przez uczestników.

Lista kajakowiczów zamknięta. 10 kajaków, 20 osób więc idealnie!

Być może kolejny spływ już na zakończenie wakacji!!
Załączniki
Mniszek-Brzegi.jpg
Mielec-Mniszek.jpg
Awatar użytkownika
madziara
 
Posty: 56
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-25, 21:45
Miejscowość: Mielec

Re: WAKACYJNY SPŁYW BIAŁĄ NIDĄ

Postprzez zibi » 2012-07-13, 19:57

Madzia - jesteś niesamowita, tak wyczerpujący opis imprezy wraz z informacją o dojeździe. Super, super, super !!!!!!
Jeżeli mogę coś dorzucić to tylko jedno.
Most w Otałęży na rzece Breń jest zamknięty (remont), wiem bo jechałem w zeszłym tygodniu do Szczucina przez Otałęż i musiałem zawrócić. Proponuję jechać przez Wadowice Dolne.
Pozdrawiam i do zobaczenia na kajakach.
Awatar użytkownika
zibi
 
Posty: 194
Rejestracja: 2007-05-04, 20:05
Miejscowość: Mielec

Re: WAKACYJNY SPŁYW BIAŁĄ NIDĄ

Postprzez Kasia Bialic » 2012-07-16, 10:30

Piszcie jak tam sie kajaki udały? :)
Jak pogoda? Czy Jurek musial plynac z 'baldachimem' nad kajakiem?
Awatar użytkownika
Kasia Bialic
 
Posty: 36
Rejestracja: 2007-06-24, 09:06
Miejscowość: Mielec

Następna

Wróć do Kronika klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron