UWAGA I Śpiewnik Klubowy

Wpisujcie te piosenki, które chcielibyście umieścić w naszym przyszłym śpiewniku. Starajcie się umieścić autora tekstu i melodii jak znacie.

Moderator: halny jurko

Postprzez andy » 2007-10-06, 20:18

Zakończyłem, nie wiem jak wy ? przygotowania do czwartkowego spotkania nt. śpiewnika carpatii. Z moich pobieżnych natatek wynika , że brakuje jeszcze jakieś 89 fajnych i znanych tytułów z różnych lat i klimatów.
W związku z tym nie piszę tytułów tylko zapraszam do klubu na burzę mózgów ( w czartek 11 - jak wcześniej zadeklarowała Pchełka )
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2007-10-12, 15:44

Zgodnie z ustaleniami w czwartek umieszczę w przyszłym tygodniu listę piosenek ( same tytuły), które wybrała Ewa i ja , proszę wtedy o przejrzenie tej listy i dopisanie tytułów piosenek, które uważacie ,że powinny się znaleźć w naszym śpiewniku. Proszę o podawanie tylko tytułów, autora tekstu i melodii ( ewentualnie pierwsze słowa piosenki jeżeli tytuł jest małomówiący ) w formie
1.
2.
3. itd

Drugi temat: proszę o deklarację osób , które chcą pomóc przy redakcji śpiewnika.
Jest to czynność nie absorbująca zbytnio bo rozciągnięta w czasie - natomiast bardzo pożądana ponieważ im więcej oczu tym mniej błędów.
Proszę o deklarację typu:
1. mogę się zająć tylko korektą
2. mogę się zająć redakcją komputerową
3. mogę się zająć doborem i redakcją chwytów gitarowych
4. mogę się zająć pozyskaniem reklam
itd.
Celem naszym jest wydanie ładnego i funkcjonalnego śpiewnika w ilości minimum 500 sztuk, w terminie nie poźniejszym niż lipiec 2008. Jeżeli się zaangażuje więcej osób myślę, że można myśleć o marcu 2008.

Pozdrowionka
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez Oliwka » 2007-10-12, 17:52

Andy! zgodnie z ustaleniem na zebraniu ja i Małgosia -korekta /może znajdzie się jeszcze jakaś inna para a raczej dwie pary oczu chętne/. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Oliwka
 
Posty: 336
Rejestracja: 2007-04-21, 20:52
Miejscowość: Mielec

Postprzez ewik » 2007-10-13, 14:17

Jeśli chodzi o korektę to uważam ,że musi być ona zrobiona w Word-zie,tz. na orginale śpiewnika w wersji komputerowej.Inna korekta t.z po wydrukowaniu tekstów mija się z celem
i spowoduje tylko bałagan.Jeśli ktoś chodź raz poprawiał w ten sposób tekst lub pisał coś z notatek i to w takiej ilości to wie o co mi chodzi.Wychodzi wtedy więcej błędów i pomyłek,
poza tym zabiera to więcej czasu.

[ Dodano: 2007-10-13, 18:02 ]
Nie wiem, dlaczego,ale czuje się jak piąte koło u wozu. Ponad półmroku zabrało mi stworzenie śpiewnika w tej formie tz.formie roboczej, a więc nie do końca dopracowanej.
Aby śpiewnik” Carpatii” miał ręce i nogi potrzebna jest oczywiście pomoc wszystkich klubowicze i sympatyków w doborze tekstów jakie mają znaleźć się w śpiewniku.
Bo przecież ma to być nasz śpiewnik, a nie jakiś tam koleiny, których jest mnóstwo nawet w necie.
Dziękuje Andiemu i Pchełce za zainteresowanie się sprawą śpiewnika.
Ale pozwólcie, że to ja zadecyduje, jakiej pomocy potrzebuje i kogo w dokończeniu tego „dzieła”.
Bo obecnie wygląda to miej więcej –Murzyn zrobił swoje – i usuń się ,i nie przeszkadzaj.
ewa danel
Awatar użytkownika
ewik
 
Posty: 45
Rejestracja: 2007-04-27, 07:57
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2007-10-14, 19:09

Widzę Ewa, że ostro piszesz.
Po takiej wypowiedzi nie wiem co sądzić - czuję się tak jakbym się za bardzo wtrącał.
Sorki - już umykam w niebyt i nie oddzywam się na temat śpiewnika.

Twoje dwa ostatnie zdania są tak dobitne, że nic dodać nic ująć.
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez ewik » 2007-10-14, 19:27

Chyba źle mnie zrozumiałeś bo to nie tyczy się Ciebie.Jesteś jedyną z niewielu osób ,która podeszła do tego tematu poważnie.Dzięki Twojej pomocy śpiewnik zobaczył światło dzienne.
Twoje uwagi i pomysły są warte wcielenia w życie.
Więc się tak szybko nie wycofuj.

[ Dodano: 2007-10-15, 08:53 ]
A jeśli chodzi o "Gawędziarze" to odsyłam do słownika języka polskiego, i bez obrazy.
ewa danel
Awatar użytkownika
ewik
 
Posty: 45
Rejestracja: 2007-04-27, 07:57
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2007-10-15, 14:34

Bez obrazy strona 47 "Gawędziaże".
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez ewik » 2007-10-15, 16:36

Przepraszam ,masz rację.W orginale jest dobrze,ale w PDF nie,jakiś chochlik złośliwy
ewa danel
Awatar użytkownika
ewik
 
Posty: 45
Rejestracja: 2007-04-27, 07:57
Miejscowość: Mielec

Postprzez Rysiek G. » 2007-11-28, 08:32

Nie mogę ściągnąć śpiewnika z Waszej strony. Jakiś problem z serwerem. Może ktoś ma u siebie w wersji elektonicznej to proszę mi wysłać. Widziałem wersję papierową i jest bardzo fajny
Rysiek
Awatar użytkownika
Rysiek G.
 
Posty: 30
Rejestracja: 2007-04-20, 07:59
Miejscowość: Ostrowiec Św.

Poprzednia

Wróć do Piosenki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron