Propozycja wyjazdu na ISLANDIE

Dział poświęcony wyprawom i wyjazdom klubowiczów.

Moderator: halny jurko

Propozycja wyjazdu na ISLANDIE

Postprzez Pchełka » 2012-04-18, 17:38

Jeśli ktoś z Was nie ma planów na wakacje, to polecam wyjazd na Islandię z moim zaufanym przyjacielem. Przesyłam poniżej opis i plan przesłany przez Huberta Lipczyńskiego, w razie pytań proszę bezpośrednio z nim się kontaktować lub za moim pośrednictwem.

Cytuje maila:
„Witam,
W dniach 19.06-14.07 jedziemy na Islandie autem (combi albo 4x4). Na wyspie elfów będziemy więc 21.06-12.07 czyli 21 dni (przyjazd jest o 7:30 rano, wyjazd, a raczej wypływ jest 12.07 o 10 rano
Wyjazd z PL (dokładnie z KRK) w piątek wieczorem 15.06 i dojazd do Amsterdamu (zwiedzenie), potem do Danii i prom do Islandii. Powrót 15.07 Niedziela w Krk. Wyjazd ma być z założenia tani tzn jak najwięcej bierzemy rzeczy z PL (zarcie/osprzęt/paliwo do kuchenek), spanie w "dobrych" namiotach (kamping płatny rzadko - tylko gdy mocno zmoczy lub by wziąć prysznic). Z wyposarzenia auta brakuje nam trumny (thule) na dach. Ogólnie chcemy się zamknąć w sumie 5000zł/osobę przy 4 osobach w aucie:
Obecna kalkulacja:
- prom 3000 EURO (4 osoby + auto) = 13.000 zł
- paliwo do auta: 5000 km (8l/100 km diesel) daje przy 6 zł za litr kosz całkowity na auto 2400 zł
Sumując 15,400/4=3850 zł (w przybliżeniu) + około 1200 zł wydatki własne i jakieś dodatkowe rzeczy których nie policzyłem. Oczywiście nie zarabiamy na tym wyjeździe - wszystko koszty wspólne/dodatkowe dzielimy na liczbę pasażerów.
PLAN podróży (przybliżony ale będziemy chcieli go w jak największy sposób zrealizować):
1. seydisfjordur - modrudallur – gora krafla- jez myvatn 1 dnia (1d)
2. okolice jez myvatn (trasy piesze: vindelbelgjarfjall, krafla, skutustadir, hverfjall, blaflall, dimmuborgir, kąpieliska, i inne) 2 d
3. goddafoss – 0,5 d
4. i fjordum - trekking 2 d
5. przejazd i fjordum/ goddafoss przez husavik i tjornes (czarna plaza) droga 85 i oxarfjotrur do jokulsarglijufu 0,5 d
6. park jokulsarglijufur (trasy piesze: asbyrgi, as, raudholur, hljodaklettar, dettifoss, selfoss itp.)- 2 dni
7. przejazd przez fiordy wschodnie droga nr 1. do jolulsarlon 0,5 d
8. jokulsarlon i skaftafell - 1,5 dzien
9. vatnajolul i hvannadalsbjukur - 2 dni (12 dzień wyprawy) (sprzęt i doświadczenie lodowcowe posiadam)
10. trekking z landmannalauguar przez thorsmork do obwodnicy czyli skogar (dojazd do "L" drogą 26 i F208 ) – 5 dni
11. wrak samolotu, seljalandsfoss, glymur i gulfoss, geyser (1,5d)
12. park thingvellit (trasa piesza) przejście do oxaraholm - 1 d
13. wejście na heklę lub trasa na górę hengill i kratery nesjavellir (okolice miasta hveragerdi) - 1 d - rezerwa
14. powrót z wschodu do seydisfjordur - 0,5 dzień
15. może się uda także dodatkowo na koniec: seydisfjordur-egilsstadir- 917 do vopnafjordur – 85 do bakkafjordur (siedziba elfów) (1d)
brak jest w planie podjazdu pod askije (koniecznie 4x4) ale moze uda się coś pokombinować (autostop/autobus) i tak zmienic plan by ja takze zobaczyc.
Reasumując "po takim wstępnie" mam pytania:
Czy ktoś chce jechać - mamy 2 miejsca wolne. Specyfika wyjazdu - widać z planu powyżej. Jak by ktoś reflektował to zapraszam. Reasumując 21 dni w namiocie z chodzeniem po wietrznej/mroźnej/deszczowej/śnieżnej Islandii wymaga pewnych zdolności, zarówno psychicznych jak i fizycznych których od ewentualnego uczestnika/uczestniczki wymagamy.
Mail do mnie, kepil@o2.pl - narazie jest dwójka uczestników, obaj jesteśmy z krk (można umówić się na piwko i poznać/pogadać).”

Na zachętę przesyłam krótką galerię z naszego pobytu m.in na Islandii: http://www.alpmar.pl/wyprawy,16,2009_is ... m_npm.html
Iwona Nakoneczna-Świątek
Awatar użytkownika
Pchełka
 
Posty: 344
Rejestracja: 2007-04-20, 09:04
Miejscowość: Mielec

Wróć do Wyprawy, wyjazdy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości