kije treckingowe

Co kupic? Co założyć. Doradź drugiemu

Moderator: halny jurko

Postprzez GOSIA » 2007-05-09, 09:06

Witam! Jak wiadomo kijów trekkingowych jest na rynku sporo i faktycznie można mieć problem z wyborem. Słyszałam, że ponoć najlepsze kije produkuje firma LEKI. Nie wiem jednak jak te sprawdzają się w praktyce.
Ja używam dość popularnych kijów firmy FIZAN (Fizan ALPIN) i jestem bardzo zadowolona. Są wykonane ze stopu aluminium (są lekkie), mają antypoślizgową rękojeść, można je dostosować do wzrostu osoby, która akutat je użytkuje. Poza tym posiadają rewelacyjny system anti-shock - absorbuje drgania kija na twardym podłożu.
Co do ceny tych kijków, to wachaja się w granicach 120-150 zł (przynajmniej wtedy gdy je kupowałam).
Awatar użytkownika
GOSIA
 
Posty: 164
Rejestracja: 2007-04-20, 06:46
Miejscowość: Mielec

Postprzez halny jurko » 2007-05-09, 10:51

Do krówskiej kupy !!! A ja mam kije "przedpotopowe" 2- częsciowe,aluminiowe. Firmy ...no już nie mogę odczytać, bo się wszystko wytarlo. Są z super szokiem.
Ale i tak wiele razy mi pomogly ( i nie tylko mi). Kilka razy zostawiem je na trasie i zawsze do mnie wracaly tzn. znajomi mi je przynosili.
Powinienem juz coś nowego kupić, więc i ja pilnie będę czyta o kijkach.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez Pchełka » 2007-05-09, 14:35

Ja osobiście uzywam kijów Kohla, mam je już 6 rok, przejechały pół świata i nie mogłam nic złego o nich powiedzieć, ja mam z krzywymi korkowymi rączkami co powoduje ze nadgarski nie bolą, (to osobiście polecam w innych), lecz ostatnio mnie mocno zaskoczyły, po prostu cały mechanizm słuzący do skręcania i rozkręcania ich złamał się razem z gwintem i został w kiju, hmm może ze wzgledu na wiek i eksploatacje, moze dla tego że przestałam o nie dbać, nie wiem, uważałam że są najlepsze, tym czasem po tym incydencie zastanawiam się czy jak bede wymieniać to nie na inne, są drogie bo około 300zł, no ale troche posłużyły, jak ktoś bedzie dbał o nie i używał na dwóch-trzech wyjazdach w miesiącu to polecam jednak, słyszałam że kije Charleta są nie zawodne, cena tez ok 300zł, co do Kohli to mozna każdą część dokupić więc to też jest dobre.
Iwona Nakoneczna-Świątek
Awatar użytkownika
Pchełka
 
Posty: 344
Rejestracja: 2007-04-20, 09:04
Miejscowość: Mielec

Postprzez Wielbłąd » 2007-05-22, 22:05

Ja używam kijów KOHLA są zrobione z dobrych materiałów, ciężkie i drogie.
Myślę ze gdybym kupował kije teraz to można kupić całkiem spoko chińskie kije za 36 zł. A jak się rozwalą to sprawiłbym sobie nowe.
Lepiej kupić jutro tanie kije niż miesiącami zastanawiać się jakie będą lepsze.

Pozdrawiam Wielbłądowski
Awatar użytkownika
Wielbłąd
 
Posty: 34
Rejestracja: 2007-04-21, 18:08
Miejscowość: Mielec


Wróć do Sprzęt i wyposażenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość