Jakie Macie aparaciki??

Dyskusje na temat fotografowania, sprzętu fotograficznego, etc.

Moderator: halny jurko

Postprzez boguslaw » 2007-06-04, 19:03

Kawior,mój aparat to zwykły OLYMPUS FE130,jak widać po galeriach zdjecia robi w miarę,no i najważniejsze nie zajmuje dużo miejsca w kieszeni.Pozdrawiam
BOGUSLAW P.
Awatar użytkownika
boguslaw
 
Posty: 267
Rejestracja: 2007-04-19, 18:28
Miejscowość: Mielec

Postprzez A.krzakowski » 2007-06-21, 14:19

Ja używam Panasonica DMC FZ50 i uważam że jest wart każdej złotówki którą za niego zapłaciłem.
zalety: niesamowity szybki autofokus(ostrzy na pojedynczych kroplach z fontanny):
duży zakres migawki:60-1/2000s
duży zakres czułości: 100-3200ISO
dobry stabilizator obrazu
wady:ciężki i duży
Pozdrowienia!!
A.
Awatar użytkownika
A.krzakowski
 
Posty: 15
Rejestracja: 2007-04-30, 08:12
Miejscowość: Ostrowiec Św.

Postprzez makjus » 2007-06-22, 09:27

Co do ostrzenia (stabilności), to zgadzam się z Krzakiem w 100%. Robimy te fotki jego Panasonic'em w różnych stanach :evil: i zawsze wychodzą "bardzo stabilne" - przynajmniej na ostatnich moja mordka jest bardzo wyraźna - nie wiem, czy nie za bardzo :?:
Marta;)
Awatar użytkownika
makjus
 
Posty: 30
Rejestracja: 2007-05-01, 20:20
Miejscowość: Ostrowiec Św.

Postprzez Gizmo » 2007-06-26, 22:01

Ja mam Fuji FinePix S5600 :) W zupełności wystarcza. 5,1 Mpix, dobra optyka, dobre zakresy ISO 80 - 1600. Wadą jest brak stabilizacji obrazu. Ale myślę, że Fuji S9600 bedzie dobrym wyborem.
Bo w górach jest wszystko to co kocham...
Awatar użytkownika
Gizmo
Administrator
 
Posty: 134
Rejestracja: 2007-04-26, 22:21
Miejscowość: Mielec

Postprzez ewik » 2007-06-27, 19:37

Ja mam od roku PANASONIC –LUMIX DMC-LS2
Zalety:
- Zdjęcia:
Jak na ta klasę cenowa to zdjęcia są rewelacyjne w ISO<100 szumów prawie nie ma, automatyczny balans bieli przy świetle słonecznym bardzo dobry ze sztucznym światłem żarówki nie radzi sobie za dobrze (jak wszystkie cyfrówki) ale do dyspozycji jest jeszcze ręczny balans bieli który juz z tym światłem radzi sobie doskonale. Również na kolory nie można narzekać bo są wiernie odzwierciedlone nawet na zdjęciach z lampą błyskową wygadają całkiem nieźle.
- Wykonanie:
Pomimo ze aparat jest wykonany z plastiku to trzeba przyznać ze jest całkiem solidny (plastik nie wygina się i nie skrzypi pod palcami) a ustawienie przycisków bardzo wygodne również pod względem kształtu dość wygodnie się go trzyma jedyne co może trochę przeszkadzać to nieco luźna klapka baterii.
- Funkcjonalność:
Tu do niewątpliwych zalet można zaliczyć Optyczny stabilizator obrazu oraz rozszerzony zoom optyczny, dzięki któremu w niższych rozdzielczościach mamy do dyspozycji zwiększony do 3,8x zoom optyczny.
Dla wielu osób przydatne może się tez okazać Polski język menu. Samo menu choć nie najładniejsze to co najważniejsze jest przejrzyste i wygodne w obsłudze.
Ciekawa funkcja jest również możliwość robienia zdjęć w az 3 formatach (4:3; 3:2 oraz 16:9) co jest rzadko spotykane w aparatach tej klasy.

Wady:
Tu jedyne co można zaliczyć to filmy bez dźwięku, widoczne aberracje chromatyczne na brzegach zdjęcia oraz dość spore szumy w ISO>200 ale szumy w wysokim ISO mają wszystkie cyfrówki wiec tym bardziej tej klasy cenowej to nie omija a jeśli chodzi o dźwięk w filmach to przy wyborze aparatu ważniejsze były dobre zdjęcia. Przyczepić sie tez można do nie za dobrej redukcji efektu czerwonych oczy przy zdjęciach z flashem ale to również cecha większości aparatów kompaktowych co więcej z łatwością można skorygować ten efekt w niemal każdym programie graficznym.
ewa danel
Awatar użytkownika
ewik
 
Posty: 45
Rejestracja: 2007-04-27, 07:57
Miejscowość: Mielec

Postprzez Mario_1313 » 2007-07-11, 20:31

Ja w przeciwieństwie do postu piętro wyżej napiszę krótko
FUJI Fine Pix S6500FD eksploatowany od kwietnia 2007
Dane techniczne na stronie producenta http://www.fujifilm.pl/3295_3299.htm
a opinie użytkowników http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/1 ... omentarze/ (miłej lektury !!!)

Pozdrawiam ;-)
Awatar użytkownika
Mario_1313
 
Posty: 100
Rejestracja: 2007-05-21, 21:15
Miejscowość: Mielec

Postprzez Pocisk » 2007-07-11, 20:47

Używam Canona PowerShot S1 od ponad 2 lat jestem z niego zadowolony, zdjęcia robi super szczególnie na trybie manualnym - dużo możliwości dostrojenia do aktualnych warunków i potrzeb
wady - zbyt mała matryca (3,2) podczas robienia zdjęć przy słabym oświetleniu albo w nocy bez lampy trzeba ustawić czułość na najmniejszą (50) bo matryca strasznie szumi i zdjęcia nie wychodzą ładne
Awatar użytkownika
Pocisk
 
Posty: 145
Rejestracja: 2007-04-20, 22:20
Miejscowość: Mielec/Kraków

a andy ?

Postprzez halny jurko » 2007-07-25, 09:39

Popatrzyłem kto co ma i nie widzę, by andy pochwalił sie swym sprzętem. A foty robi niezłe (wiem, że nie tylko aparacik się liczy, ale jeszcze to coś).
Andy pochwal się, bo są zainteresowani zakupem sprzetu.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2007-07-25, 11:04

Jak mnie wołają do odpowiedzi to - zeznaję.
Mam jeden aparacik Canon PowerShot A 75 z matrycą 3,2M i zoomem optycznym 3x
To stary już model i nowego nie kupicie, ale może od kogoś się jeszcze da. Aparat ten ma kilka zalet: jest miarę mały i lekki co ważne przy większych trasach gdzie każdy gram się liczy. Druga ważna zaleta: pracuje na 4 akumulatorkach R6 i na jednym ładowaniu potrafi zrobić 500-600 zdjęć co w górach bez prądu ma też swoją zaletę.
Trzecia ważna zaleta to robi bardzo szybko i praktycznie sam panoramki.
Ma też swoje wady: ma niezbyt mocną lampę i czułość więc wnętrza i zdjęcia przy złym oświetleniu trzeba sobie darować, chyba że ma to być jakaś dokumentacja, pamiątka to i kiepskie też jest ważne.

Drugi to Sony H2 model też przedpotopowy bo matryca 6M zoom optyczny 12x ale to model, który chętnie zabieram na krótsze wypady gdy nie przeszkadza mi jego wielkość ( trzeba go nosić w oddzielnym futerale) - również ma zasilanie z 2 paluszków R6 robi około 200-300 zdjęć z jednego ładowania i ma dobrą czułość i moc lampy.
Dziś w sprzedaży są jego następcy H5 ( już prawie nieosiągalny) H7 wychodzący z ofery Sony i H9 który obecnie używa Damian. H9 to już potężne narzędzie o dużym zoomie i matrycy, oraz z wielkim wyświetlaczem.

Obydwa moje aparaty wybierałem patrząc pod kątem moich potrzeb i ceny.
Nie są to aparaty dla fotografów, a dla amatorów. Dlatago też cenaich w momencie zakupu była dobra ok 800 zł. Kupując najnowszy model z oferty każdej z wiodących firm płacimy zawsze za nowinkę 2 razy więcej.
Aparaty dla fotografów to zdecydowanie lustrzanki, ale ich ceny zaczynają się od 3000zł w górę
Jeszcze na koniec mała uwaga: nie można w jednym aparacie zawrzeć wszystkich dobrych cech. Np aby był mały i miał dużego zooma i długo pracował na bateriach. Trzeba zawsze wybierać do czego ma nam służyć aparat. a po drugie każda firma produkująca aparaty ma w swojej lini 3 kadegorie aparatów:
1. Proste, małe, tanie
2. O dobrej optyce w średniej cenie ( ok 1000-1600zł)
3. I coś dla koneserów fotofrafii ( tu ceny kończą się na 20, 30 tys. zł )
Po trzecie każdy z nas lubi zdjęcia w jakimś zakresie barw. Zwróćcie uwagę, że każda z wiodących firm produkuje aparaty, które w tym samym miejscu i tym samym naświeteniu zrobią trochę inne zdjęcia ( korzystając z nastaw automatycznych i nie tylko ) to też trzeba wziąć pod uwagę wybierając dla siebie aparat.

Kończę bo i tak wszystkiego nie można wyłuszczyc w krótkiej wypowiedzi.
Wniosek:
Kupując aparat tak czy inaczej jesteśmy skazani na jakąś przypadkowość wyboru
Udanych zakupów
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec


Wróć do Fotografia górska

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości