FOTO zagadki

Wyślij obrazek z pytaniem, gdzie to jest? Może ktoś zgadnie. Kto zgadnie wysyła następne zdjęcie. Pomysłodawcą takiej zabawy jest portal www.beskid-niski.pl

Moderator: halny jurko

powolo

Postprzez halny jurko » 2007-10-21, 17:15

Powoli, powoli - i zaraz, zaraz nie kilku naraz !
Z tym foto-konkursem to jest tak (a przynajmniej tak mi się zdaje), że osoba która jako pierwsza udzieliła prawidłowej odpowiedzi, ma prawo do zadania następnej foto-zagadki.
Bo jak każdy swoją zagadkę zamieści to ędzie spory bałaganik.
Myślę, że powinna swe zadani przedstawić Eliko, bo pierwsza "oficjalnie" odpowiedziała.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez Darek Wawryniuk » 2007-10-22, 06:56

Brawo Mario! Jak dobrze , ze jest internet.BELFEGOR z MIELCA. Juz nie kaczy land a POland.
Darek Wawryniuk
 
Posty: 48
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-20, 06:48
Miejscowość: Dębica

Postprzez halny jurko » 2007-10-22, 10:06

Darku ( i inni też).
Podobnie jak w Chacie pod Rysami i w naszym "schronie", tak również politykowanie i plucie (na Carpatię) jest surowo zabronione na tej stronce.
Noooo i bez odzewu proszę.
Jak ktoś chce politykować, to niech wstąpi do partii i na Wiejska się wkręci. Tam to mają życie.
Nas nie obchodzi jakie kto ma poglądy i sympatie polityczne.
Liczy się tylko miłość do gór.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez Darek Wawryniuk » 2007-10-22, 15:42

Jurko! zagadka jest zagadka.Moze tylko o pis byl gowniany.Ale juz nie musisz sie bac.Belfegor jest z nami
Darek Wawryniuk
 
Posty: 48
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-20, 06:48
Miejscowość: Dębica

Postprzez Mario_1313 » 2007-10-22, 17:09

Darek Wawryniuk napisał(a):Brawo Mario! Jak dobrze , ze jest internet.BELFEGOR z MIELCA. Juz nie kaczy land a POland.


Muszę Cię zasmucić, ale wiedzę na temat M-15 pobierałem już w szkole, a nie w necie. Kabina tego "wynalazku" była pomocą dydaktyczną w T.M. (Jurko to może potwierdzić - to były czasy !!! :-D :-D ). Fragment z Wikipedii przytoczyłem, aby inni wiedzieli gdzie szukać :lol: :mrgreen:
Druga część postu (polityka) bez komentarza.

Pozdrawiam ;-)
Awatar użytkownika
Mario_1313
 
Posty: 100
Rejestracja: 2007-05-21, 21:15
Miejscowość: Mielec

Postprzez Darek Wawryniuk » 2007-10-22, 17:51

Mario! Nie jestem marudny, ale nie widzialem takiego urzadzenia[czesci kabiny m-15] w sali pod aula bylego technikum[przy zakladzie ok 1980 r.],ktora byla sala budowy platowcow. chyba masz na mysli wraki na lotnisku, ktore mozna bylo dewastowac do woli. :mrgreen: .z pozostala czescia polityczna -na wiejska!
Darek Wawryniuk
 
Posty: 48
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-20, 06:48
Miejscowość: Dębica

Przypominam o zasadach foto zabawy

Postprzez andy » 2007-10-22, 19:11

[center]Wyślij obrazek z pytaniem, gdzie to jest? Może ktoś zgadnie. Kto zgadnie wysyła następne zdjęcie. [/center]Pomysłodawcą takiej zabawy jest portal www.beskid-niski.pl
A więc czekamy na zagadkę Eli - w ramach oczekiwania można wyjątkowo odpowiadać na zagadki Gosi i Lecha, ale na przyszłość poczekajcie troszkę bo nie będziemy wiedzieć na jaką zagadkę odpowiadamy.

Przypominam ,że to mają być FOTO - zagadki
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez Mario_1313 » 2007-10-22, 19:43

Wchodząc do sali pod aulą stała po lewej stronie przy oknach (jeśli mnie pamięć nie myli, bo było to trochę dawno - 1983 r). :-D :-D
A wejście na lotnisko w tamtych czasach nie było takie proste, więc dewastowanie wraków to było dzieło pracowników ówczesnego WSK. 1 sztukę M-15 stojąca na h30 porąbał siekierą osobiście sekretarz POP PZPR (ups a miało nie być polityki :oops: :oops: )

Pozdrawiam ;-)
Awatar użytkownika
Mario_1313
 
Posty: 100
Rejestracja: 2007-05-21, 21:15
Miejscowość: Mielec

odpowiadam !!!

Postprzez halny jurko » 2007-10-22, 19:46

Andy - masz rację. Na przedstawione zagadki można (lub należy) odpowiedzieć.
Więc może ja się zmierzę z tym zadaniem jako pierwszy.
Pytanie Gosi - "Baszta" - takowa stoi w Zawadzie koło Dębicy (to pewne na 133 %)
Pytanie Lecha - "Góry cień" - to może Ślęży cień, bo wokoło tak płasko (tej odpowiedzi nie jestem pewien, bo cień do cienia podobny i pole do pola też)

Czekam na odpowiedź Lecha.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez eliko » 2007-10-22, 20:23

Przepraszam za opóżnianie ale czekałam aż się letko uspokoją nastroje ;-) Zdjęcie mam przygotowane - tylko dlaczego to wklejanie na stronkę jest ciągle dla mnie zawikłane?? Może jutro... będzie łatwiej :lol:
A propos cienia - też miałam takie skojarzenie( ale mnie Halny ubiegł- nadal komp szt.1) po majowej wycieczce na Ślęże :?:
Awatar użytkownika
eliko
 
Posty: 239
Obrazki: 7
Rejestracja: 2007-04-19, 20:29
Miejscowość: Mielec

Re: odpowiadam !!!

Postprzez Lechu » 2007-10-23, 08:51

halny jurko napisał(a):Pytanie Lecha - "Góry cień" - to może Ślęży cień, bo wokoło tak płasko (tej odpowiedzi nie jestem pewien, bo cień do cienia podobny i pole do pola też
Owszem, jest tam dość płasko, ale to nie jest cień Ślęzy.
Pozdrawiam

Lechu
Oddział Poznański PTT - http://pttpoz.republika.pl/
Strona klubowa - http://kspoz.interiowo.pl/
[img]http://ksp.republika.pl/ks_mala.gif[/img]
Awatar użytkownika
Lechu
 
Posty: 230
Rejestracja: 2007-05-16, 18:18
Miejscowość: Poznań

Postprzez E.Wawryniuk » 2007-10-23, 11:05

Kurka wodna, nigdy nie wpadlabym na to, ze ta baszta jest w Zawadzie obok Debicy. Grunt to spostrzegawczo[/list]

[ Dodano: 2007-10-23, 12:07 ]
ups cos mi sie przycisnelo, no to jak napisalam wczesniej grunt to spostrzegawczosc i rozeznanie w terenie)))))))) :oops: tak trzymaj Elzbietko :mrgreen: :oops:

[ Dodano: 2007-10-23, 12:08 ]
Debiczanko z Debicy kolo Zawady :mrgreen: :mrgreen:
Ela W.
Awatar użytkownika
E.Wawryniuk
 
Posty: 34
Rejestracja: 2007-09-18, 07:01
Miejscowość: Dębica

Postprzez andy » 2007-10-23, 11:59

Ponieważ jak widzę rodzina Krakowskich odpowiedziała na dwa pytania, czekamy na zagadkę od nich
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez eliko » 2007-10-23, 15:51

Image

Uff, udało się :mrgreen:
Mam nadzieję,że zagadka nie jest zbyt trudna i nie przysporzy wielu kłopotów ;-)
Gdzie są te domki??
Awatar użytkownika
eliko
 
Posty: 239
Obrazki: 7
Rejestracja: 2007-04-19, 20:29
Miejscowość: Mielec

Postprzez irek » 2007-10-23, 16:59

Nie chcę ale muszę , ups! sorki,wyrwało mi się.
ad.1 sam rabałem belfegora, latającą etażerkę, czy jak tam jeszcze zwali ten wtwór polsko-radzieckiej myśli technicznej( znowu przepraszam ), anie byłem pracownikiem Wsk, ani członkiem pzpr ( nie chodzi tu o Polski Związek Piłki Ręcznej ),tym bardziej sekretarzem .Dysponuje zdjęciami z tej akcji, ale niestety wraki są już raczej nie do rozpoznania., dysponuje rownież "wspaniałym" medalem wybitym na cześć współpracy polskich i radzieckich inżynierów tworzących ten cud techniki. Co do dostawania się na lotnisko to nie wiem czy informacj ena ten temat uległy przedawnieniu więc zmilczę.
ad.2 niestety od polityki czasami nie da się uciec , sama do naszych drzwi trafi, dobrze więc upuścić trochę ciśnienia bez zbytniej histerii.
ad. 3 Jurku, co do tych ludzi kochających góry to bym uważał , nie zawsze jest to wyznacznik "porządności" , wczoraj skurczybyki zamordowały misia w Chochołowskiej, by też taki malarz z Austrii, kochał góry i miał nawet piękna rezydencję w Bawarii...
Awatar użytkownika
irek
 
Posty: 86
Rejestracja: 2007-04-19, 16:23
Miejscowość: Mielec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zadaj pytanie - odpowiedz: gdzie to jest?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości