FOTO zagadki

Wyślij obrazek z pytaniem, gdzie to jest? Może ktoś zgadnie. Kto zgadnie wysyła następne zdjęcie. Pomysłodawcą takiej zabawy jest portal www.beskid-niski.pl

Moderator: halny jurko

Postprzez Ewa Zofia » 2008-02-19, 21:59

zgadles ,to jest kapliczka w św .katarzynie :)))
Ewa Zofia
 

Postprzez andy » 2008-02-19, 22:07

Jurek wrzuć zagadkę bo dwóch równolegle nie będziemy prowadzili.
Zasada jest Ewa prosta, zgadłaś zadajesz następną zagadkę. Zawsze odpowiadamy na jedną zagadkę.
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez Ewa Zofia » 2008-02-19, 22:11

Ale ja jeszcze nic nie zgadlam :( :roll: i chyba za trudne to dla mnie,Wy Jestescie w tym dobrzy. Sorry, juz nie będę nic zadawala ,tylko będę sie przygladała .Nie chcę Wam sie tu wcinać ,powiedzialam tylko ,że przyszlam ogladac zdjecia i niech tak zostanie.
Ewa Zofia
 

andy - teraz ty

Postprzez halny jurko » 2008-02-20, 00:00

Zagadkę zadajesz ty Andrzeju, bo rozpoznałeś cerkiew w Kwiatoniu jako pierwszy.
Ja pytanie od Ewy-Zosi zgadłem "poza konkursem".
A my mamy nadzieję, że Ewa Zosia się nie czuje urażona zasadami naszej zabawy.
I fajnie, że umieściłaś coś od siebie - to taki przerywniczek był mały (a ja się cieszę, że rozpoznałem te kapliczkę).
Muszę dodać, że w naszej zabawie także były fotki z Roztocza (możesz sprawdzić) choć to nie góry.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez Ewa Zofia » 2008-02-20, 11:34

Oczywiscie ,że sie nie obraziłam,po prostu dopiero teraz doczytałam o zasadach jak mi zwróciłes uwagę .Mówilam ,ze jestem nowa i musze sie zapoznać z funkcjonowaniem strony. Owszem Roztocze to nie góry ,ale w jakims wątku wrzuciłam zdjecie ,na ktorym widoki są jak z bieszczad .bo mamy takie miejsca ........ale trzeba je znać......... widoki są równe górom swietokrzyskim lub innym pofałdowanym miejscom . Nawet byłam swego czasu na wyprawie na najwyższy szczyt roztocza wschodniego. :mrgreen:
Jestescie grupą specjalistów ,a ja przyszłam tutaj tylko oglądać zdjęcia, ale czasem skuszę sie na coś ,wiec myślę ,ze mi wybaczycie, :cry:
Ewa Zofia
 

Postprzez zibi » 2008-02-20, 12:56

byłam swego czasu na wyprawie na najwyższy szczyt roztocza wschodniego.

Jak się nazywa najwyższy szczyt roztocza wschodniego :-> .
A tak na marginesie to jesteś bardziej Ewa :?: czy Zosia :?:


ja przyszłam tutaj tylko oglądać zdjęcia, ale czasem skuszę sie na coś

Kuszenie ;-) to nasza specjalność :-D
Awatar użytkownika
zibi
 
Posty: 194
Rejestracja: 2007-05-04, 20:05
Miejscowość: Mielec

Postprzez Ewa Zofia » 2008-02-20, 14:05

Szczyt nazywa się Krągły Goraj (388,7),gmina Lubycza Królewska .
Blisko jest miejscowość Siedliska z muzeum skamienialego drewna, a dookola na polach można dla siebie znaleźc też takie okazy. Poza tym blisko są bunkry linii Ribbentropp-Mołotow ,rozrzucone po przepastnych polach zasianych jak okiem siegnąć kukurydzą. Są u nas fanatycy ,co robia wyprawy w gląb tych bunkrów (zabronione)...ale ludzie są ciekawi wszystkiego.
Poza tym jest szlak przepięknych cerkwi...........ale co ja wam będę mówić ,to nie góry:))))

Kuszenie ;-) to nasza specjalność :-D

Nie lubicie nowych!!!!!
Ewa Zofia
 

Postprzez andy » 2008-02-20, 18:34

Ponieważ Jurko zobligował mnie do umieszczenia fotozagadki to robię to szybko, bo z foto-zagadek zrobiły nam się foto-pogaduchy.

Bardzo znany i wysoko położony cmentarzyk wojenny. Znacie napewno - ulubione miejsce wypadów bywalców Łemkowskiej Watry
Image


1. Nowych lubimy i chętnie widzimy.

2. Pytanie specjalne dla dla Jurków - jaka roślina kwitnie na tym zdjęciu w dużych ilościach i filetowo różowych odcieniach ( lipiec-sierpień )
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez George » 2008-02-20, 19:50

To ja powiem, ze jest to cmentarz na Rotundzie, a Halnemu zostawie kwiatki ;-)
Awatar użytkownika
George
 
Posty: 308
Rejestracja: 2007-05-17, 19:15
Miejscowość: Kraków-Tarnów

Postprzez zibi » 2008-02-20, 19:54

Byłem na nim z Józkiem z Otałęży w zeszłym roku w czasie watry

Nie lubicie nowych!!!!!
Ewo Zofio wręcz odwrotnie ( kto się lubi ten się czubi) :-D
Ostatnio edytowany przez zibi, 2008-02-20, 21:37, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
zibi
 
Posty: 194
Rejestracja: 2007-05-04, 20:05
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2008-02-20, 20:34

Jurek , myślałem ,że tą łatwiejszą część zostawisz dla innych , a dla Was zadałem specjalnie trudniejsze pytanie - a Ty odpowiedziałeś na łatwe a Jurkowi zostawiłeś trudne - nooo nie ładnie
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez George » 2008-02-20, 21:12

Bije sie w piersi, no bardzo nieladnie... :oops: ale Podkarpacie nie jest moja dobra strona i na Rotundzie wstyd sie przyznac nigdy nie bylem... dlatego odpowiedzialem... no i oczywiscie nastepna zagadke zada ten, kto rozpozna te pieknie kwitnace kwiatki ;-)
Awatar użytkownika
George
 
Posty: 308
Rejestracja: 2007-05-17, 19:15
Miejscowość: Kraków-Tarnów

Postprzez andy » 2008-02-20, 21:33

Poczekajmy jeszcze chwilę bo kwiatki ładne i Jurek je zna. ( A TY ??? )
Ale zagadkę zadajesz Ty bo kwiatki było poza konkursem - tylko dla Jurków. ( zdjęcie jest tak małe, że te kwiaty może rozpoznać ten kto je tam widział albo trzeba bardziej się domyślać czy wręcz zgadywać - dlatego to dedykowałem takim starym wyjadaczom jak Wy.
A Ty jak nie byłeś na Rotundzie to zarezerwuj sobie czas w okolicach końca lipca i dołącz do nas na Watrze gdzie napewno wydrapiemy się po raz kolejny na tą górkę
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

roślinka

Postprzez halny jurko » 2008-02-20, 21:35

Za wiele to tych roślinek nie widać, ale po kolorze i wielkości (tak do 150 cm) to stawiam na wierzbówkę kiprzycę. Jeśli fotka była robiona w okresie czerwiec-sierpień, to dodatkowo może potwierdzić moją odpowiedź, gdyż w tych miesiącach kwitnie wierzbówka kiprzyca.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2008-02-20, 21:39

No i proszę nie zawiodłem się. Dobra dedukcja i nawet z niewyraźnego zdjęcia można powiedzieć.
Nawiasem mówiąc tam ją rozpoznałem po raz pierwszy dzięki Piotrkowi z Łodzi.
Tarnowianin z Galicji zadaje zagadkę

A tu małe powiększenie ze strony klubowej Pchełki http://www.skpg.e-gory.pl/atlas/select.php
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zadaj pytanie - odpowiedz: gdzie to jest?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości