XI Droga Krzyżowa PTT na Mogielicę

Krótkie relacje z odbytych imprez

XI Droga Krzyżowa PTT na Mogielicę

Postprzez halny jurko » 2010-03-29, 06:52

XI DROGA KRZYŻOWA PTT
MOGIELICA - 02.04.2010
Image

Zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanej po raz jedenasty w Jurkowie koło Limanowej akcji o charakterze religijno-turystycznym.
Wędrówka na trasie z Jurkowa na szczyt góry Mogielica (1170), połączona z rozważaniem tajemnic Drogi Krzyżowej odbędzie się w Wielki Piątek 2 kwietnia 2010 roku. Rozpoczęcie o godzinie 9:00 w kościele parafialnym w Jurkowie.

Wszyscy chętni przyjeżdżają na własny koszt, w wędrówce biorą udział na własną odpowiedzialność i ubezpieczają się indywidualnie.
Z Mielca można dojechać specjalnym autobusem (koszt około 25-30 zł).
Wyjazd : 5,20 - Orzech na Smoczce, 5,25 - SCK, 5,30 - kościół Ducha św Borek

Zapisy i informacje :
jpkrak@wp.pl tel. nr 505 729 181
Ostatnio edytowany przez halny jurko, 2010-04-11, 17:10, edytowano w sumie 1 raz
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez halny jurko » 2010-04-04, 15:31

Koklejna Wielkopiątkowa wędrówka na Mogielicę już za nami.
W tym roku kolejny rekord frekfencji. Według moich obliczeń w"punkcie liczenia" czyli między VII a VIII stacją było 242 uczestników. Najliczniej reprezentowane były takie miasta jak : Nowy Sącz, Mielec, Tarnów, Limanowa i Rabka a ponadto Myślenice, Brzeszcze, Zakopane, Kraków, Tuchów, Ropczyce, Radomyśl Wielki, Sędziszów Młp., Brzesko,Stary Sącz, Nowy Targ, Mszana Dolna.
Były osoby z takich wiosek jak : Jurków, Chyszówki, Dobra, Biały Dunajec, Pyzówka, Jabłonka,Skomielna Biała, Ostrów, Chorzelów, Wola Mielecka, Laskowa,Kamienica, Olszówka, Słopnice, Mała Wieś, Męcina. Był też jeden ... Irlandczyk !
Pogoda dopisała, zalegającego śniegu znikome ilości.
Rozważania przygotował Krzyś Kabat. Był z nami ksiądz Marek Wojak (parafia Kamienica), który przywiózł bardzo dobrej jakości sprzęt nagłaśniający.
Wielu ludzi wykonywało fotki na szlaku a najprędzej umieścił je na swej stronie O/PTT Nowy Sącz (to prawdopodobnie zasługa niezawodnej Joasi - może się "odezwie"na naszym forum).
Zapraszam do pisania o waszych odczuciach po tej wielkopiatkowej wędrówce.
A za rok być może znów sie spotkamy na szlaku Drogi Krzyżowej z Jurkowa na Mogielicę.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez Joanna » 2010-04-05, 07:53

Kolejna bardzo piękna Droga - myślę, że to jedna z cenniejszych tradycji PTT. I nie dziwię się, że ta szczególna atmosfera z roku na rok przyciąga coraz więcej ludzi. Ciekawa jestem jak to było na pierwszej?
A liczba jest chyba niekompletna - było więcej osób,bo nie do wszystkich lista dotarła, np. ja w ogóle listy nie widziałam i moje koleżanki też nie...
Jak już zaanonsował Jurek, nasze zdjęcia są na PTTNS , a krótki filmik na You Tube

pozdrav :)
Awatar użytkownika
Joanna
 
Posty: 6
Rejestracja: 2008-03-27, 20:13
Miejscowość: Nowy Sącz

Postprzez Wioletta Ziomek » 2010-04-07, 16:04

Serdeczne podziękowania za Wielkopiątkową Drogę Krzyżową.Dzięki niej Święta zaczynają się inaczej-lepiej.Niezrównane rozważania p.Kabata wprowadzają szczególny klimat i poruszają serca nie tylko na świąteczny czas...
Dziękuję!
Awatar użytkownika
Wioletta Ziomek
 
Posty: 109
Rejestracja: 2007-05-08, 09:47
Miejscowość: Mielec


Wróć do Kronika klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości