Łemkowska Watra w Zdyni 2008

Krótkie relacje z odbytych imprez

Łemkowska Watra w Zdyni 2008

Postprzez andy » 2008-07-08, 16:55

W następnym tygodniu zaplanujcie sobie weekend na odwiedzenie Zdyni i Łemkowskiej Watry.[center]18-20 lipiec 2008[/center]
Szczegóły organizacyjne naszej grupy już niebawem. Pojawił się wstępny program pod adresem WATRA . Warto zabrać rowery i dobre buty, bo w planach przynajmniej jedna trasa rowerowa i jedna piesza. Obozowisko rozbijamy razem z Łodziakami i " budjem śpiewaty i tańcowaty "
Ostatnio edytowany przez andy, 1970-01-01, 01:00, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Skrócona wersja organizacyjna

Postprzez andy » 2008-07-11, 14:42

Watra jak wiecie trwa od piątku do niedzieli. Szczegółowego programu organizatorzy jeszcze nie zamieścili.
Nasza grupa kwtermistrzowska wyjeżdża w czwartek w godzinach rannych i mamy nadzieję rozbić namioty dla naszych watrowiczów w czwartek w stałym miejscu przy źródełku. Kto chce przyjechać później może dostarczyć do mnie namiot do środy włącznie to mu go ładnie rozbijemy. Wiecie jak jest z miejscem na Watrze - w piątek wieczorem trudno w jednym miejscu znaleźć dużo miejsca.

W piątek ok godz. 9 rano chcemy zrobić trasę rowerową ok 5 godzinną Zdynia, Lipna, Radocyna, dolina Wisłoki, Konieczna, Zdynia - później koncerty na Watrze

W sobotę z rana pieszą wyprawę do uzgodnienia z grupą na miejscu - po południu i wieczorem koncerty na Watrze

Niedzielę każdy zagospodarowuje po swojemu, koncerty, góry, baseny itd.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez eliko » 2008-07-14, 16:46

Andrzeju,mam nadzieję ,że pogodę zamówiłeś taką samą jak na kajaki !!
Awatar użytkownika
eliko
 
Posty: 239
Obrazki: 7
Rejestracja: 2007-04-19, 20:29
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2008-07-15, 07:44

Pogoda oczywiście zamówiona.
Krótkie podsumowanie:
1. Szczegółowy plan Watry już dostępny pod w/w już adresem na oficjalnej stronie Watry. Program Zobaczcie, że Drewutnia występuje w piątek wieczorem więc jeśli chcecie ich posłuchać to przyjeżdżajcie w piatek najpóźniej.
2. Od czwartku jesteśmy na obozowisku przy źródełku - rozglądajcie się za masztem z flagami.
3. W piątek o 9 rano ( jak pogoda pozwoli ) jedziemy na trasę rowerową Zdynia, Lipna, Radocyna, dolina Wisłoki, Konieczna, Zdynia - mapka dla orientacji http://www.powiat.mielec.pl/carpatia/an ... wiec/watra
4. W sobotę o 8 rano idziemy w góry ( trasa do uzgodnienia z grupą chętnych ) zerknijcie na mapę.
5. Niedziela wg uznania.
6. Ceny na Watrze za wejście na teren festiwalowy
- piątek 15 zł.
- sobota 18 zł.
- niedziela 10 zł.
- za trzy dni - 38 zł
- za wjazd samochodem i namiot opłata 5 zł. ( razem )
Są oczywiście bilety połówkowe i od godziny 12

Dojeżdżamy własnymi samochodami na własne życzenie i własną odpowiedzialność. Zabieramy dobre humory i śpiewniki łemkowskie. Każdy jak chce to się może doubezpieczyć na własną prośbę
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez zibi » 2008-07-16, 10:00

Nasza ekipa jedzie na WATRĘ w czwartek po południu ~17 godz ( do uzgodnienia ) mamy jeszcze dwa miejsca w samochodzie.
kTO PIERWSZY TEN LEPSZY tel. do mnie 694086299 lub 504843814- Dominik
Awatar użytkownika
zibi
 
Posty: 194
Rejestracja: 2007-05-04, 20:05
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2008-07-16, 21:28

No to uzbierało się 8 namiotów i mamy co jutro z Pawłem robić. Jak przyjedziecie namioty będą na Was czekać. Postaram się znaleźć jak najbardziej równe tereny, więc nie będą stały w równym szeregu. Zbyszek, jak przyjedziesz zajmiemy się masztem - więc rozglądajcie się za flagą Mielca i Polski, a może i Łodzi jak Karpatczycy dojadą jutro?
Do zobaczenia na Watrze
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2008-07-21, 21:18

Dziękuję Wszystkim za towarzystwo na Watrze. Tylko rowerzystów zabrakło i trasę rowerową zaliczyłem sam. Trasa piesza powiodła nas na Rotundę i do Regetowa ( z małymi wyjątkami ) . Myślę , że galeryjkę jakąś zrobię nieco później, po zebraniu i przebraniu zdjęć z różnych aparatów. Pogodę mimo przelotnych opadów można zaliczyć do ładnych, a wieczory z Drewutnią i innymi zespołami do udanych.
Nie wiem ile osób było w sumie z naszego Towarzystwa, ale napewno ponad 30 ( może ktoś policzył ? ). Policzyć łatwo nie było bo jedni kładli się spać, a drudzy wstawali - ot Watra. Karpatczykom z Łodzi dziękujemy za towarzystwo i gościnę przy stole i kociołku.
Pozdrawiam i parę zdjęć dla ilustracji.
Image Image
Image Image

PS.
Szkoda tylko, że po dwóch dniach "zarubali" nam flagi z masztu i w sobotę już byliśmy nieoznakowani. Po raz pierwszy coś nam zginęło na Watrze, mówi się trudno i pilnuje się dalej.
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez Pchełka » 2008-07-21, 21:38

[center]Było rewelacyjnie, Drewutnia wspaniała choć przy zespole za raz po niej (może ktoś kojarzy nazwę) tańcowało się jakoś weselej :lol: , a te przelotne deszcze Andrzeju to można śmiało nazwać "prawie" przelotnymi;), impreza wspaniała, no cóż kto nie był niech żałuje:) i nadrobi za rok, pozdrowionka dla organizatora i wszystkich tam obecnych.[/center]

[center] Image Image Image Image[/center]
Iwona Nakoneczna-Świątek
Awatar użytkownika
Pchełka
 
Posty: 344
Rejestracja: 2007-04-20, 09:04
Miejscowość: Mielec

Postprzez Ewa Zofia » 2008-07-22, 08:24

zazdroszczę wam ,pięknie było widzę :)))))))))
W Zamosciu jest nie dlugo eurofolk ,z całego świata zespły przyjezdżają i cale dnie na starówce są imprezy...........Zapraszam Ewa
Ewa Zofia
 

Postprzez Oliwka » 2008-07-22, 13:21

:-> Ewo- a nie długo to jak długo ???? Pozdrawiam Ol.
Awatar użytkownika
Oliwka
 
Posty: 336
Rejestracja: 2007-04-21, 20:52
Miejscowość: Mielec

Postprzez Ewa Zofia » 2008-07-22, 14:23

Ano Oliwko niestety już we środę:)))))))
Ewa Zofia
 

Postprzez Bogdan » 2008-07-22, 17:09

ja co prawda nie zrzeszony i nie z Mielca, ale też byłem, tancowaty ale (ne) spewaty :-D . Fajnie było na prawdę ! Pozdrawiam wszystkich maniaków łemkowskiego rocka, na czele z Andy'im i Zibim

I niniejszym melduje się na forum :!:
Awatar użytkownika
Bogdan
 
Posty: 28
Rejestracja: 2008-07-22, 00:19
Miejscowość: Tarnów

Postprzez Bogdan » 2008-07-22, 21:02

Sama wiesz najlepiej czego można się spodziewać po Andrzeju :-D To się rozebrałem, a ubiorę się po powrocie z urlopu ;-)

p.s.
tylko ten cholerny zapach ogniska w samochodzie .................. :evil:
Awatar użytkownika
Bogdan
 
Posty: 28
Rejestracja: 2008-07-22, 00:19
Miejscowość: Tarnów

Postprzez andy » 2008-07-22, 21:59

No to miłego wylegiwania w Turcji Boguś, a dymem się nie przejmuj, ja też mam wszystko w jednym zapachu.
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez zibi » 2008-07-23, 20:14

Watra, watra i po watrze.
W tym roku CARPATCZYCY i sympatycy „ Łemkowskiej Watry” wyjątkowo dopisali - tak dużo NAS na watrze to jeszcze chyba nie było.
Ja Artur, Dominik i Marek dotrwaliśmy do samego końca tj do ~ godz. 19 w niedziele.
Finisz był niesamowity - bisowaliśmy tak fantastycznie (Ja głos straciłem.) że prawie każdy zespół zaśpiewał NAM coś specjalnego ponad program.
Do zobaczenia za rok, już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.

Nie wiem czy wszystkim wiadomo że dzisiaj jest dzień WŁÓCZYKIJA
Mogę zaświadczyć że część uczestników WATRY do nich należy.
Tym którzy się czują choć odrobinę włóczykijem szczere gratulacje.
Niech sobie zaśpiewają KULAWE - GARBATE i się luzują jak ten "WILK" z Orłami.
Awatar użytkownika
zibi
 
Posty: 194
Rejestracja: 2007-05-04, 20:05
Miejscowość: Mielec

Następna

Wróć do Kronika klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron