Kajakiem po Roztoczu

Krótkie relacje z odbytych imprez

Kajakiem po Roztoczu

Postprzez andy » 2008-07-04, 08:46

Nasza zaplanowana impreza kajakowa zbliża się szybkimi krokami.
12 - 13 lipiec 2008 ( sobota - niedziela )
Spływamy rzeką Wieprz ( warunki bardzo łatwe - nie wymagane żadne specjalne doświadczenie kajakowe). Opłata za osobę - 20 zł za osobę za dzień od kajaka ( w tym transport kajaków i osób do miejsca startu i powrót na obozowisko. Możemy w sobotę zacząć spływ w godzinach południowych i zrobić trasę ok 3 godzinną, zabiwakować przy rzece i nastęnego dnia popłynąc dalej do Szczebrzeszyna ok 4 godziny.
Jest też mozliwość jeżeli ktoś nie może zostać na dwa dni , że całosć trasy ( 7 godzin ) zrobi w jeden sobotni dzień. Płyniemy przez najładniejszą część Wieprza od miejscowości Obrocz do Szczebrzeszyna. Nie ustalałem jeszcze szczegółów, ponieważ nie znam dokładnej ilości osób chętnych i kto chce biwakować w namiocie.
Zobaczcie na stronkę naszego partnera z kajakami ROZTOCZE
Proszę o zapisywanie się w tym temacie kto jedzie. Np.
1+1 sobota ( Oznacza kompletny kajak tylko w sobotę bez biwaku ) -
1+0 sobota/niedziela ( pojedyncza osoba z biwakiem w namiocie )

Zapisy kończymy w poniedziałek godz. 21.
Szczegółowe informacje podam we wtorek do 12
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez Mario_1313 » 2008-07-04, 16:06

Chciałem wstępnie zgłosić osadę typowo męską (Mario + Oskar)

1+1 sobota/niedziela

Pozdrawiam ;-)

Mario
Awatar użytkownika
Mario_1313
 
Posty: 100
Rejestracja: 2007-05-21, 21:15
Miejscowość: Mielec

Postprzez Strugała Henryk » 2008-07-04, 21:59

Zgłaszam 1 osobę - tj. mojego brata Andrzeja - na sobotę i niedzielę.
Jeżeli ktoś z jadących będzie mógł go wziąść na doczepkę do auta z Mielca to byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam ;-)
StHeniu
Strugała Henryk
 
Posty: 5
Rejestracja: 2008-01-24, 20:51
Miejscowość: Mielec

Postprzez aluśka » 2008-07-05, 10:13

A ja niestety nie pojadę, bo będę nad Bałtykiem. Szkoda - może innym razem się uda.
Awatar użytkownika
aluśka
 
Posty: 12
Rejestracja: 2007-04-22, 20:36
Miejscowość: Mielec

Postprzez Ewa Zofia » 2008-07-05, 19:50

Zgłaszam 1 osobę (siebie:)))))))))na sobotę i niedzielę bez biwaku Ewa
Ewa Zofia
 

Postprzez KrysiaMokrzycka » 2008-07-07, 18:17

1+1 sobota/niedziela własny namiot
1+1 sobota/niedziela własny namiot
1+1 sobota/niedziela biwak w namiocie
Jest możliwość biwakowania już w piątek i wynajęcia namiotu?
KrysiaMokrzycka
 
Posty: 6
Rejestracja: 2008-07-07, 16:06

Postprzez boguslaw » 2008-07-07, 20:00

Jadę sobota i niedziela,powinno być 1+0.
BOGUSLAW P.
Awatar użytkownika
boguslaw
 
Posty: 267
Rejestracja: 2007-04-19, 18:28
Miejscowość: Mielec

Postprzez zibi » 2008-07-07, 20:07

Jeszcze ja rzutem na taśmę się dołączam
1+1 sobota/niedziela własny namiot
( Mogę kogoś zabrać )
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zibi
 
Posty: 194
Rejestracja: 2007-05-04, 20:05
Miejscowość: Mielec

Postprzez marmk7 » 2008-07-07, 20:59

"Mogę kogoś zabrać"-łapiemy się.
1+0 sobota/niedziela własny namiot
Awatar użytkownika
marmk7
 
Posty: 141
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-20, 14:31
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2008-07-07, 22:19

Witajcie.
Naliczyłem , że pojedziemy w sile 10 kajaków. Czyli 20 osób i jeden pies ( rasy Biszkopt). Większość się opowiada za sobotą i niedzielą , więc planujemy z biwakiem . Jutro szczegóły, po rozmowie z firmą ze Zwierzyńca.
Myślę, że mimo dogrania wszystkich szczegółów i spakowania namiotów tudzież innego sprzętu biwakowego - ostateczną decyzję o wyjeździe podejmiemy w piątek po obejrzeniu prognozy. Zapowiada się ładna słoneczna pogoda oby się nic nie zmieniło.
Jutro szczegóły - pozdrawiam
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2008-07-08, 16:18

Program imprezy kajakowej na Roztoczu.

Spotykamy się na polu namiotowym ( jedynym w Zwierzyńcu ) ul. Biłgorajska ( główna droga dojazdowa do Zwierzyńca od strony Biłgoraja. Pole nazywa się ECHO i wyposażone jest ponoć w dobrą infrastrukturę, czyli prysznice itd. ZOBACZAYMY. Cen nie znam , ale ponoć za parę groszy. Myślę , że przygotujcie sobie parę złotych - to wystarczy. Na polu spotykamy się o 11 w sobotę. O godzinie 12 przyjeżdża Firma PAGAJ i zabiera nas razem z kajakami do miejscowości OBROCZ - skąd 3 godzinną trasą spływu docieramy do naszego obozowiska.
Namioty zabieramy swoje i śpimy kto z kim się dogada, bardziej wybredni myślę , że mogą sobie znaleźć jakąś kwaterę bo Zwierzyniec to miasteczko turystyczne ( ALE TO, JAK KTOŚ CHCE, ZAŁATWIA SOBIE SAM )
Ok godziny 15-16 rozbijamy namioty i posilamy się. Wieczór na zwiedzanie Zwierzyńca i ognisko.
Rano o godzinie , którą ustalimy wspólnie na miejscu spływamy do Szczebrzeszyna ( ok 4 godziny ) i rozglądamy się za chrząszczami, które brzmią w trzcinie.
Następnie Pan "PAGAJ" odwozi nas do samochodów, skąd odbędzie się planowy odwrót do domu.
Nasza grupka powiększyła się do 11 kajaków ( 22 osoby ) i jeżeli będzie jeszcze , ktoś chętny w ostatniej chwili to ostateczną liczbę kajaków umówiłem się podać w piątek rano.
Także w piątek rano podejmujemy decyzję pogodową. Jeśli będą zapowiadać opady ciągłe na Roztoczu - dzwonię, że przekładamy imprezę. Jeżeli będzie zapowiedź ładnej pogody potwierdzam przyjazd konkretnej liczby osób - dlatego prośba - JEŻELI KTOŚ ZMIENI PLANY I ZREZYGNUJE PROSZĘ O INFORMACJĘ DO PIĄTKU DO 9 RANO. Nie robimy żadnego wpisowego w związku z tym prosze o zachowanie dobrego obyczaju.
Standardowa formułka to : każdy jedzie z własnej woli i na swoją odpowiedzialność, ubezpiecza się dodatkowo jeśli chce. Sprzęt wodny, kamizelki, zabezpiecza firma PAGAJ.
Tak jak pisałem wcześniej spływ Wieprzem należy do łatwych, jeśli ktoś nie trzymał jeszcze wioseł w rękach lub nawet nie umie pływać to jest to rzeka dla niego.
Proszę o dogadanie się w sprawach transportu indywidualnie, ja mam w samochodzie pełny stan. Najlepszy dojazd z Mielca prowadzi przez Świerczów, Cmolas, Nową Dębę, Nisko, Biłgoraj, Zwierzyniec ( Ale można też przez Janów Lubelski troszkę dalej głąwną drogą na Zamość i odbić w prawo w Szczebrzeszynie na Zwierzyniec.
Jeżeli ktoś chce dodatkowych informacji to mój telefon jest 691-45-5249
Mam nadzieję , że miło spędzimy wspólnie weekend.
Pozdrawiam

PS.
Do Zwierzyńca z Mielca polecaną drogą jest 137 km. A ze Zwierzyńca do Zamościa 33 km. Jeżeli ktoś nie był w Zamościu myślę , że sobotnie popołudnie może również zaplanować na taki wypad, ale to już zadecydujemy na miejscu.
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez Ewa Zofia » 2008-07-09, 08:32

Za pozwoleniem administratora dodam kilka informacji:
-pole namiotowe po 10 zł od osoby + 2 zł za wjazd auta
-są 4 lazienki z toaletami
-piekna kuchnia z tarasem do jedzenia
-blisko centrum
-z kwaterami tez nie ma problemu od 25zł do 40 zł
spylwamy do zalewu na Rudce to jest ok 2 km od centrum i potem można albo wypożyczyć rowery,albo zwiedzic Zwierzyniec .
Jest piękny ,malowniczy ,dawniej było centrum zarządzania Ordynacją Zamoyskich ,wiec jest kilka zabytkowych budynków ,browar z 1806r. w ktorym można wypić piwko:)))),kościł barokowy na wodzie,dawniej teatr ,muzemu przyrodnicze Parku Narodowego ,piękne szczególnie ciekawe dla dzieci.
Polecam też wyjście na Gorę Bukową,ok 200 drewnianych schodków,pięky bukowy las,miejsce plenerow malarskich Aleksandry Wachniewskiej ,wyksztalconej w Warszawie malarki ,ale zakochanej w Zwierzyńcu.Po przejsicu na drugą strone Bukowej Góry jest piekny malowniczy wiodk na wioske Sochy ,spacyfikowaną w czasie II wojny światowej w odwecie za akcje partyzantów AK .
Zejscie z gory ,potem dluga droga z powrotem ,przechodzimy odobk dawnej ryubakówki i stawów echo. Cudowne sosny na brzegu piaszczystego wzniesienia,z podmytymi korzeniami
,ktore tworzą fantastycznei powykręcane wzory.Obok stawu Echo jest hodowal konika polskiego ,zyjącego w lesie w naturze.
Można też nie zwiedzac Zwierzynca tylko pojechać do Zamoscia ,lasami jest ok 25 km.
Sprobuje dodać zdjecie kościólka na wodzie i Bukowej Góry.
Image Image Image
Ostatnio edytowany przez Ewa Zofia, 1970-01-01, 01:00, edytowano w sumie 1 raz
Ewa Zofia
 

Postprzez andy » 2008-07-09, 16:22

Dzięki bardzo za uzupełnienie. Tego mi właśnie brakowało.
Jak widzicie w sobotę mamy co robić, a i przewodnika po Zwierzyńcu i okolicach już mamy. Na razie prognozy mówią o sobocie bardzo dobrze więc może się uda to wszystko zobaczyć.
Mam telefony od osób , które chcą jeszce się z nami zabrać. Proszę się dopisywać w tym temacie.
Tak jak pisałem wcześniej w piątek o 9 dzwonię i podaję potrzebną ilość kajaków. Na polu namiotowym myślę , ze miejsca nie zabraknie. Dojazd i spanie na waszej głowie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez Ewa Zofia » 2008-07-09, 19:00

Podaję link do strony,która przedstawia pole namiotowe,osrodke"Echo" ............miejsca są :)))
http://www.obiektyturystyczne.pl/najlep ... ;lubelskie
Ewa Zofia
 

Postprzez boguslaw » 2008-07-09, 19:55

Ja niezdecydowanych zapraszam do zaglądnięcia na moją galerię z ubiegłorocznego pobytu na Roztoczu.Są tam też zdjęcia ze spływu po rzece Wieprz z trasy do Zwierzyńca.Teren piękny i jak pogoda dopisze to warto się tam wybrać.

http://www.powiat.mielec.pl/bp/redyk/roztocze/
BOGUSLAW P.
Awatar użytkownika
boguslaw
 
Posty: 267
Rejestracja: 2007-04-19, 18:28
Miejscowość: Mielec

Następna

Wróć do Kronika klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości