Pieniny - Jaworki

Krótkie relacje z odbytych imprez

Pieniny - Jaworki

Postprzez halny jurko » 2008-04-30, 20:07

PIENINY - Jaworki

Zapraszamy do Jaworek w dniach 9-11.V.2008
Przyjechać można już w piątek. W sobotę rano wycieczka Na Wysoką (1050) i do Wąwozu Homole. Można także powędrować do Schroniska na Durbaszce lub w inne miejsca Małych Pienin (lub Beskidu Sądeckiego).
W niedzielę wycieczka pasmem Małych Pienin, zwiedzanie Szczawnicy (Schronisko na Beresniku) lub coś innego (np. Sokolica).
W piątek i sobotę wieczorem odbedą się posiedzenia Zarzadu Głównego PTT. W sobotę ognisko ze śpiewaniem (mam nadzieję).
Zakwaterowanie w Domu Wycieczkowym państwa Ćwiertniewiczów (ostatni dom w stronę Rez.Biała Woda).Pokoje 2,3,4 - osobowe.
Dojazd : organizujemy sobie indywidualnie; własne środki transportu lub komunikacja publiczna.
Zgłoszenia na wyjazd przyjmuje prezes : carpatia-mielec@wp.pl
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez George » 2008-05-12, 00:01

...
Ostatnio edytowany przez George, 2008-07-16, 21:38, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
George
 
Posty: 308
Rejestracja: 2007-05-17, 19:15
Miejscowość: Kraków-Tarnów

Postprzez E.Wawryniuk » 2008-05-12, 10:03

Wyjazd bardzo udany, dzieci zachwycone, my zadowoleni czego chcieć więcej? Nawet pewien "trawnik" nie był nam w stanie popsuć humorów :mrgreen:
Ela W.
Awatar użytkownika
E.Wawryniuk
 
Posty: 34
Rejestracja: 2007-09-18, 07:01
Miejscowość: Dębica

Postprzez andy » 2008-05-12, 16:40

Sądząc Jurek po zdjęciach to większość czasu spędziłeś w kościele i na cmentarzu? Dobrze , że chociaż do Homola pozwolili Ci się przejść. :mrgreen:
A Ciebie Elu na cmentarzu nie widziałem???????
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez George » 2008-05-12, 16:51

No my ze wzgledu na naszego malego synka musielismy tylko spacerowac po dolinkach - ma dopiero siedem miesiecy i musi od czegos zaczac... nie od razu Krakow zbudowali ;-) A cerkiewki zaliczylismy dwie... w Jaworkach i Szlachtowej - wszak to Ruś Szlachtowska ;-)
Awatar użytkownika
George
 
Posty: 308
Rejestracja: 2007-05-17, 19:15
Miejscowość: Kraków-Tarnów

Postprzez E.Wawryniuk » 2008-05-13, 07:14

Andy, to chyba dobrze, ze mnie tam nie widziałeś to jeszcze mam nadzieje nie pora na mnie :mrgreen: A tak na poważnie moja rodzinka wraz z dziewczynami z Przemyśla wędrowała trochę innymi szlakami niż reszta grupy. Ale też było super

Pozdrawiam
Ela W.
Awatar użytkownika
E.Wawryniuk
 
Posty: 34
Rejestracja: 2007-09-18, 07:01
Miejscowość: Dębica

Postprzez andy » 2008-05-13, 16:57

Rozumiem, że wędrowaliscie przez ten "trawnik" :mrgreen:
A do cmentarza to nic nie mam - ładne zdjęcia, choć z serwera picasso ciągną się długo i jak oglądałem galeryjkę Jurka to czekam i czekam , a tu za każdym następnym zdjęciem to albo sztandar, albo kościół, albo cmentarz.
Pozdrawiam

PS. Jurek nie gniewaj się :lol: ale mogłeś trochę poprzebierać te zdjęcia.
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

wędrowanie w Pieninach

Postprzez halny jurko » 2008-05-13, 17:16

Nasz wyjazd w Pieniny miał dość "swobodną"formę. Ja z Józefem i Jackiem(z Sandomierza) przyjechaliśmy do Jaworek w piątek. Podobnie jak Gosia i Ania z Przemyśla oraz Ela,Darek i Martynka z Debicy a takżę 4-osobowa ekipa "tarnowska". Przyjechaliśmy niemal w jednym czasie.
Trwały już obrady ZG PTT, więc dyskretnie dołączyliśmy do obradujących.
Późnym wieczorem było grillowanie i śpiewanie. Impreze "rozgonił" właściciel, którego wnerwiło, że Piotrek "chaszczu" z Łodzi podjechał pod imprezową altanę swym autem i włączył muzykę. A dodać muszę, że przejechał przez trawnik o którym wspomniała Ela. Było około północy.
W sobotę rano w teren ruszyło wiele ekip. Co robił "Tarnów" widać w galeryjce. Dębica i Przemyśl przez Homolę weszła na Wysoką i zeszła (ale nie wiem jaką trasą).
Natomiast ja, Jacek i Józef w kilkunastoosobowej grupie (byli kol. z Nowego Sącza, Łodzi, Jaworzna, Sosnowca) ruszyliśmy przez rez."Biała Woda" by po jego minięciu udać się bez szlaku, często "na krechę" do rez. "Zaskalskie-Bonarówka". Po zdobyciu jednej z widokowych skałek udaliśmy się do kolejnego rezerwatu. Dokładnie do "Wysokich Skałek" czyli na szczyt Wysokiej(1050). Weszliśmy na skalny czub tej góry stromą ścieżką graniczną(od zachodu). A na szczycie ...barierki. Na zejściu schodki i metalowe ułatwienia ...no załamka. Potem w kierunku Homoli ale do wąwozu nie weszliśmy (tam też niestety metalowe schodki..koszmar). Odpoczywaliśmy przy bacówce i Bukowince.
Gdy doszliśmy na kwaterę to byli tam już Zbyszek, Mariusz i Łukasz, którzy dojechali w sobotę.
Po siedemnastej rozpoczęła się druga część obrad. Wieczorem dębicko-mielecko-przemyska ekipa troszeczkę pośpiewała (Tarnowianie już wrócili do domu).
W niedzielę "moja trójka" udała się na wycieczkę ze Szczawnicy przez Bryjarkę do Schroniska na Bereśniku. Potem poszliśmy żółtym szlakiem przez Cieluszki na Kotelnicę z której zeszliśmy "na krechę' w dolinę Sopotnickiego by dojść do Wodospadu Zaskalnik i wrócić do Szczawnicy. Tam spotkaliśmy klan Wawryniuków, który odbył wycieczkę :Palenica-Szafranówka-Lesnica-Szczawnica (tys pinkie).
No i tak to wyglądało w skrócie.
Galeryjki nie zrobię bo fotek nie wykonywałem, no może zrobię jeśli przyśle mi zdjęcia Jacek Gospodarczyk z Sandomierza (zobaczymy).
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez Ewa Zofia » 2008-05-15, 09:13

Mnie akurat odpowiada taki pokaz zdjec,nie zgadzam sie z Tobą,przecież na innych galeryjkach to tylko zachod slonca ,albo ta sama gora tysiac razy i wcale nie z rożnych miejsc.Dziwie się ,dlaczego akurat Jego zaatakowałes?Uwazam ,ze każdy ma prawo dać zdjecia ,jakimi chcialby sie podzielic ze wszystkimi skoro stwarzacie taką możliwośc. I na obejrzenie każdego rodzaju zdjęć znajdzie sie amator,bo kazdego ciekawi co innego,chociaz ja u Was z przyjemnościa ogladam wszystkie bez wyjatku. Cmentarze ,koscioły to swiadectwo kultury i znak architektury dla danego regionu...bez wzgledu jakich lotów ona jest ,ale świadczy o ludziach tam mieszkających.A mniemam ,ze poza wysiłkiem fizycznym jakim jest zgdobywanie szczytów również interesujący jest region,ludzie ,zabytki ,cmentarze,przyroda i codzienny styl życia. Pozdrawiam miło Ewa Zofia
Ostatnio edytowany przez Ewa Zofia, 1970-01-01, 01:00, edytowano w sumie 1 raz
Ewa Zofia
 

Postprzez George » 2008-05-15, 10:09

Ojej ale sie porobilo ;-) Ja sie na nikogo nie gniewam... gorek tym razem nie bylo, bo bylismy z dzieckiem, wiec sila rzeczy nie moglismy isc na Wysoka... Faktycznie moglem jeszcze bardziej przesiac te zdjecia i tu bije sie w piersi. Na picasa wrzucam, bo nie mam dostepu do innego serwera, a to jak sie zdjecia sciagaja zalezy od szybkosci neta jaki dany sciagajacy posiada... ja na dostawce internetu u siebie nie narzekam i u mnie chodzi wszystko super - no na predkosc u innych to juz nie mam wplywu niestety choc chcialbym, zeby wszyscy byli zawsze zadowoleni ;-)

Pozdrawiam i na przyszlosc bede... znacznie ostrozniejszy w zamieszczaniu galerii ;-)
Awatar użytkownika
George
 
Posty: 308
Rejestracja: 2007-05-17, 19:15
Miejscowość: Kraków-Tarnów

Postprzez zibi » 2008-05-15, 12:58

A ja dzisiaj Wszystkim Zośkom tak Tym zimnym ;-) jak i GORĄCYM :-) - Wszystkiego Najlepszego i gorące buziaki.
Awatar użytkownika
zibi
 
Posty: 194
Rejestracja: 2007-05-04, 20:05
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2008-05-15, 14:18

Nikogo nie zaatakowałem, a do Życzeń Zibiego się dołączam.
Amen
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec


Wróć do Kronika klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości