VII Grudniówka - Zimówka

Krótkie relacje z odbytych imprez

VII Grudniówka - Zimówka

Postprzez halny jurko » 2007-11-27, 18:13

VII GRUDNIÓWKA - ZIMÓWKA
"Pierwszy i ...drugi zimowy krok w górach"
Hańczowa - Beskid Niski - 08-09.12.2007


Impreza przeznaczona jest dla towarzyszy z klubu i młodzieży. Ma charakter szkoleniowo - wycieczkowy .
Wyjazd w sobotę o godzinie 6,45 (parking przy kościele MBNP)
Wpisowe : 35 zł (autokar, obiadokolacja, śniadanie, nocleg(śpiwór)
W sobotę planowana wycieczka na Kozie Żebro a w niedzielę na Dzielec lub Ostry Wierch.
Każdego dnia szkolenie z zimowym sprzetem turystycznym (rakiety, narty, raki).
Więcej informacji w załączniku.
Ostatnio edytowany przez halny jurko, 2007-12-09, 20:14, edytowano w sumie 1 raz
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Po Grudniówce

Postprzez halny jurko » 2007-12-09, 19:44

Zima dość łagodnie nas tego roku potraktowała na "Grudniówce-Zimówce". Z Mielca i Radomyśla Wielkiego pojechało 45 osób a na miejscu w Hańczowej było jeszcze trzy osoby z Ostrowca Św. W sobotę podzieliliśmy się na trzy grupy. Pierwsza (harcerska)pod przewodnictwem Mirka"wielbłąda" ruszyła z Uścia Gorlickiego przez Homolę(712),Bardiów Wierch(755) do Hańczowej
Kolejną grupę (Szkolne Koło z Radomyśla) poprowadził Irek . Oni szli ze Skwirtnego na Kozie Żebro(847). Na ten sam szczyt wędrowała też "najstarsza" 15-osobowa grupa "Carpatczyków", którą poprowadził Jurko.

Na Kozim Żebrze nastapiło spotkanie obu grup i małe przemieszanie. Część zeszła do Hańczowej a część do Wysowej. Na górze był mróz i śnieg a w dole zaś błocko i deszczyk.
Wszyscy szczęśliwie dotarli do internatu szkoły roliniczej.
Po odpoczynku odbyło się szkolenie dla młodzieży i nie tylko. Mirek, Irek i Jurek mówili o turystyce zimowej, prezentowali różnoraki sprzet turystyczny, wspinaczkowy itp. Było też szkolenie z wiązania węzłów oraz tzw. "próba jaskiniowa" dla chętnych.
Długo trwały wieczorno-nocne posiady. Ostatni położyli się spać sporo po pierwszej w nocy.
A w niedzielę należało wstać wczesnie, bo o 8 śniadanie a potem wymarsz na trasę lub szkolenia. Ochotników na wycieczkę z Jurkiem jest aż... jedenaścioro. Dwoje rezygnuje po dojściu do Ropek, natomiast pozostała dziewiatka wchodzi na Przełęcz Perehyba a potem przez Białą Skałkę dociera na Ostry Wierch(938).

Mróz, śnieg i wiatr a więc jest prawdziwa zimówka. Zejście na granicę do węzła szlaków. Niestety rezygnujemy z podejścia na Lackową (Beskidu Niskiego królową), bo czasu mamy zbyt mało i ...ponownie wchodzimy na szczyt Ostrego Wierchu, by następnie stromo "na krechę" schodzić w kierunku Ropek. Trafiamy na przysiółek Liskowe i dalej przez Ropki docieramy do Hańczowej.
Ci którzy nie poszli mieli różnorakie ,atrakcyjne szkolenia linowe na miejscu. Ponoć zabawa była doskonała. Wszyscy zadowoleni choć ciepło (a może nawet gorąco), to było tylko tym którzy walczyli na linach.
Wyjazd udany no...prawie dla wszystkich, gdyż piszący te słowa przed samym wyjazdem nabawił się bolesnej kontuzji ( o jeden schodek za daleko). Jak pech to pech.
Image Image
Na fotkach : Carpatia na Kozim Żebrze (po lewej) i na Ostrym Wierchu.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez zibi » 2007-12-10, 09:59

Powrotu do zdrowia Ci życzę.
I niech Cię znowu na szlak trafi.
Pozdrawiam.
Ps.
Jurko żeby to stało się chociaż na szlaku to by ciut mniej bolało.
Awatar użytkownika
zibi
 
Posty: 194
Rejestracja: 2007-05-04, 20:05
Miejscowość: Mielec

Postprzez a_ndrzej » 2007-12-12, 19:55

Jurko.

Zdrowiej szybko i pomyślnie bo szlaków jescze dużo do przeciosania.

;-)
Awatar użytkownika
a_ndrzej
 
Posty: 93
Rejestracja: 2007-05-20, 20:41
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2007-12-13, 17:54

Jurko lecz nogę szybko bo śnieg pada i narty czekają.
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

mam załatwiony

Postprzez halny jurko » 2007-12-13, 18:00

Ten sezon narciarski to mam już "załatwiony". Jak powiedział lekarz na wizycie (do innych lekarzy) : ten pan to ma wszystko w tym kolanie do robienia :pęknieta łękotka, zerwane wiązadła itd. Jestem już w domu, po operacji i z dziurą w kolanie. No i w wielkim stabilizatorze, który mam nosić 4 tygodnie. A za jakieś dwa miesiące kolejna operacja. Tak więc na narty to mogę tylko popatrzeć tej zimy.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2007-12-13, 18:35

No to ładnie. Pozwoliłeś sobie zrobić dziurę w kolanie ? Nie ładnie.
To jak jesteś przykuty do małożonki to może teraz będziesz miał trochę czasu by zrobić zaległe galeryjki?
Kuruj się zatem szybko byś na wiosnę ruszył w góry. Mam dla Carpatii kalendarz prosto z bałkańskich gór od braci Bułgarów, a to tylko o rzut kamieniem od Fogaraszy.
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez George » 2007-12-13, 19:22

Ojeju... a myslalem, ze to ja mam skopane dobrze kolano, ale jak poczytalem o Twoim to az mnie ciary przeszly brrr...

Jurko zdrowia zycze i cierpliwosci ;-)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
George
 
Posty: 308
Rejestracja: 2007-05-17, 19:15
Miejscowość: Kraków-Tarnów

Postprzez Oliwka » 2007-12-13, 19:23

Halniaczku --teraz najważniesza jest Twoja noga- reszta zaczeka i wędrówki górskie i narty i inne tam...teraz będziemy tutaj,na forum z Tobą. Życzę Ci góralskiej wytrwałości w tej wędrówce do zdrowia. "Trzeba sobie umieć radzić" - powiedział baca zawiązując buta glistą.Halniaczku-tym weselszym akcentem daję Ci spokój na dziś.Dzięki ,że się odezwałeś tak szybko.Hej
Awatar użytkownika
Oliwka
 
Posty: 336
Rejestracja: 2007-04-21, 20:52
Miejscowość: Mielec

Postprzez zibi » 2007-12-13, 20:11

Jak byśta widzieli te laski z kaczkami :lol: :lol: pytające naszego prezesa czy nie "potrzebuje" :?: to nie jeden z Was by chciał się zamienić z Nim na tę dziurę w kolanie :-D :lol: Hej.
Awatar użytkownika
zibi
 
Posty: 194
Rejestracja: 2007-05-04, 20:05
Miejscowość: Mielec


Wróć do Kronika klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

cron