54 RAJD PRZYJAŻNI BIESZCZADZKICH

Krótkie relacje z odbytych imprez

Postprzez eliko » 2007-08-20, 15:06

To wszystko przez te urlopy :roll:
jak widać tradycja w narodzie nie ginie- były naleśniki , był i kisiel na winie , który wciąz zaskakuje zawartością :-P ,
A tak na razie ,to miło powspominać oglądając wasze galerie :-)
Zapomniałam dodać ,że prawie cały tydzień była suuuuper pogoda!
Awatar użytkownika
eliko
 
Posty: 239
Obrazki: 7
Rejestracja: 2007-04-19, 20:29
Miejscowość: Mielec

Postprzez Langly » 2007-08-20, 19:46

Kisiel na Winie hmmmm.....
To jaka w tym roku nastąpiła zmiana w jego składzie mająca na celu podkreślnie tego nie powtarzalnego smaku którego w jednym poście nie jestem wstanie opisać ?
Langly
 
Posty: 14
Rejestracja: 2007-08-11, 21:18
Miejscowość: Pabijanice

Postprzez eliko » 2007-08-20, 20:36

była wersja hard oraz light ( różniące się zawartością wina w winie) a reszta to już inwencja twórcza współgotujących :?: ;-)
Awatar użytkownika
eliko
 
Posty: 239
Obrazki: 7
Rejestracja: 2007-04-19, 20:29
Miejscowość: Mielec

Postprzez A.krzakowski » 2007-08-21, 21:43

wspomnienie z 54 rajdu
pozdrowienia!!
Awatar użytkownika
A.krzakowski
 
Posty: 15
Rejestracja: 2007-04-30, 08:12
Miejscowość: Ostrowiec Św.

Postprzez Oliwka » 2007-08-22, 08:20

Mają , mają wspomnienia -ale pewnie jest ich tyle,ze nie wiedzą od czego zacząć pisanaie. Niezpaomniane wędrowanie przy pięknej pogodzie,spotkania ze znajomymi przy ognisku,śpiewie i nie tylko, kisiel na winie / dwa wykonania obydwa wysmienite/,naleśniki Margolci -tych ,którym nie było dane pokosztować zapewniam,że były wysmienite !!!!! Nieliczna /a chyba szkoda/ grupa rowerowa z Andrzejem i Bogusiem na czele i paniami ,które dzielnie im towarzyszyły,dzieliła się wrażeniami z pięknych tras bieszczadzkich.Było czego "pozazdrościć' przez tych,którzy stchórzyli /to ja/ bojąc się,że nie podołają. Może tylko tyle- szczegóły nie na ogóły,dla każdego inne.Pozdrawiam :->
Awatar użytkownika
Oliwka
 
Posty: 336
Rejestracja: 2007-04-21, 20:52
Miejscowość: Mielec

Postprzez halny jurko » 2007-08-22, 08:56

A.krzakowski napisał(a):wspomnienie z 54 rajdu
pozdrowienia!!


Krecik - aleś się opisał. Cały czas czekam na relacje uczestników 54 RPB a tu posucha w tym temacie. Muszę dodać swoja relacje, to może coś sie ruszy.
Za rok jubileuszowy 55 rajd. Czekam też na wasze propozycje i uwagi.
Moge juz dziś poinformować, że baza przyszłorocznego spotkania bedzie Camping "Górna Wetlinka" a impreza odbedzie sie w dniach 02-10 sierpnia 2008. Juz rezerwujcie urlopy , bo to może ostatnia okazja na takie rajdowe spotkanie.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez Langly » 2007-08-22, 16:06

Dlaczego znów w Górnej Wetlice ? Wiem że jest tak dobra lokalizacja i wogóle ale przciesz są też inne ciekawe rejony Bieszczad gdzie nie było jeszcze nigdy rajdy lub było on bardzo dawno temu a tagże należał do udanych.
Langly
 
Posty: 14
Rejestracja: 2007-08-11, 21:18
Miejscowość: Pabijanice

Postprzez Oliwka » 2007-08-22, 17:07

Jurko -obejrzałam Górną Wetlinkę na googlach -byłam tam baaardzo dawno temu i chętnie jeszcze tam zajrzę. Nie rozumiem tylko dlaczego jak piszesz, może to ostatnia okazja na rajdowe spotkania????? No to gdzie tak będzie smakował kisiel na winie ????? Pozdrawiam :->
Awatar użytkownika
Oliwka
 
Posty: 336
Rejestracja: 2007-04-21, 20:52
Miejscowość: Mielec

Postprzez halny jurko » 2007-08-24, 15:10

Langly napisał(a):Dlaczego znów w Górnej Wetlice ? Wiem że jest tak dobra lokalizacja i wogóle ale przciesz są też inne ciekawe rejony Bieszczad gdzie nie było jeszcze nigdy rajdy lub było on bardzo dawno temu a tagże należał do udanych.

Czekam na pytania i relacje, ale jakoś nikomu nie chce się pisać- wiadomo upały (mi zresztą też się nie chce, ale jednak odpowiem).
Gdziekolwiek byśmy nie wyznaczyli miejsca naszej bazy rajdowej, to zawsze ktoś może zapytać : "dlaczego tam, a nie w innym miejscu". Ale wierzcie mi, nie jest łatwo znaleźć odpowiedni teren.
Za rok bedzie jubileuszowy 55 rajd, wiec liczyć się musimy z tym, że przyjedzie więcej niż zwykle uczestników. W połowie lat dziewięćdziesiatych, gdy z rajdem było źle, przyjeżdżało 40-45 osób. W ostatnie dwa lata przyjechało około stu ludzi a na 50 rajdzie było ponad 120 osób.
Więc miejsca potrzeba więcej na coraz większe namioty, altanki, krzesełka, stoliki i samochody. Musimy zapomnieć o uroczych polach namiotowych , takich jak w Polankach czy Kalnicy gdyż są za małe.
A i potrzeby uczestników są inne. Już nikomu nie możemy zaproponować ubikacji w krzakach, mycia w potoku i składowiska odpadków w wykopanym dole. Czasy się zmieniły i ludzie, a i obecne przepisy na to nie pozwalają.
Od 1996 roku a więc od czasu gdy "Carpatia" została współorganizatorem a potem jedynym organizatorem Rajdu Przyjaźni biwakowaliśmy (o ile zapamietałem wszystkie miejsca) w takich miejscach jak : Wetlina-Stare Sioło, Wetlina Camping"Górna Wetlinka", Baligród, Wola Michowa, Dwernik, Rabe, Nowy Łupków, Bereżki, Berehy Górne, Roztoki Górne.
Wystarczy popatrzeć na mapę by się zorientować, że nie trzymamy się jednego rejonu w naszych Bieszczadach. Były też "wypady" na Słowację.
Camping "Górna Wetlinka" dysponuje wszystkim co nam potrzeba. Ogromny teren daje komfort w rozlokowaniu namiotów. Są ubikacje, prysznice, gniazda elektryczne jest restauracyjka, duża sala w dawnej owczarni w której mozna zorganizować koncert, spotkanie uczestników w razie niepogody, pokaz przeźroczy, wystawę czy potańcówkę . Camping jest wspaniale usytuowany, dojazd w najciekawsze rejony BPN nie sprawia trudności i nie jest długi.
Uważamy, że jest to najlepsze miejsce na nasz 55 RPB. Każdy może mieć swoje zdanie i je szanujemy, ale decyzja już zapadła. A gdzie następne rajdy - tu bedzie pole do popisu dla kolejnych organizatorów.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez efka » 2007-08-25, 08:05

hej, pozdroweionka z wrocławia....tez mi sie nie chce pisac, ale Bieszczady juz za nami, było przeeeesympatycznie, ale i nózki bolały i daleeeko jeszcze.:}:}:} a do krecika-obiecałes , ze wyslaesz mi zdjecia , no i coooo???
ewakowalczyk
Awatar użytkownika
efka
 
Posty: 36
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-05-12, 08:21
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Langly » 2007-08-26, 20:52

halny jurko napisał(a):zawsze ktoś może zapytać : "dlaczego tam, a nie w innym miejscu".


Wiedziałem że mniej więcej tak właśnie powiesz. ;)
Ale je nie powiedziałem że jestem przeciwny także uważam że jest to dobre miejsce na 55 rajd ale wierze że można taki rajd równie dobrze zorganizować w Berehach czy Roztokach górnych nie mówiąc juz np o nowym Łupkowie dbając o łazienki i nie mam na myśli strumyka czy krzaka obok ;)
Nie wiem jak wy ale ja juz powoli myśle o 55 rajdzie czekając na info o Maratonach w roku 2008 może tym razem nie będzie to ze sobą kolidować. A co do 56 rajdu to licze tak pocichu na to że odbędzie się on w ciekawym nowym miejscu np. w Mucznym lub okolic Ustrzyk Górnych gdzie jest nie co bliżej na trasy.
Pozdrawiam
Langly
 
Posty: 14
Rejestracja: 2007-08-11, 21:18
Miejscowość: Pabijanice

Postprzez krystian » 2007-09-07, 09:56

Byłem z rodzicami na II Zlocie Weteranów w Woli Michowej, ale deszcz zaczął padać i wyjechaliśmy w sobotę. Chcieliśmy zajechać do Baligrodu w niedzielę, ale pogoda wszystko zepsuła (o zmianie miejsca Rajdu dowiedzieliśmy się od "Rupiecia" w piątek). Pisze raz i może ostatni, bo korzystam z internetu na uczelni a tu studia już się kończą. Na zlocie była ładna pogoda, spotkaliśmy żmiję a "Zawisza" żubra.
Ostatnio edytowany przez krystian, 2009-06-17, 16:27, edytowano w sumie 1 raz
krystian
 
Posty: 1
Rejestracja: 2007-05-09, 11:02
Miejscowość: Siemianowice Śląskie

przyjedź na rajd

Postprzez halny jurko » 2007-09-09, 17:44

krystian napisał(a):Byłem z rodzicami na II Zlocie Weteranów w Woli Michowej


Krystian - skoro byłeś na zlocie weteranów to może za rok przyjedziesz na "normalny" Rajd Przyjaźni. Termin i miejsce juz znasz. I powodzenia na studiach.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Poprzednia

Wróć do Kronika klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron