VI Rajd do Buczyny 2012

Krótkie relacje z odbytych imprez

VI Rajd do Buczyny 2012

Postprzez Carpatia » 2012-01-07, 15:28

VI RAJD DO BUCZYNY 2012
21.01.2012

Zbiórka : godzina 9,45 skrzyżowanie ul.Partyzantów i Długiej(200 m za strzelnicą)
Trasa : ul.Partyzantów - Las Cyranowski - "Czerwone Wierchy" - staw p.pożarowy w Biesiadce - słupówka - kamienna droga poligonowa - Rez."Buczyna im. Szafera" - "Buczynowa Gazdówka" w Przyłęku (około 13 km)
Zgłoszenia u prezesa : tel. 505 729 181
Wpisowe : 2 zł (nie licząc składki "co łaska do żelaska")
Planowana godzina dotarcia do "Buczynowej Gazdówki" - około 13,00 - 13,30
Planowane zakończenie biesiadowania przy ognisku - około godz. 18,00.

Uwaga !!
Impreza Klubowa !! Weźcie ze sobą legitymacje członkowskie (przegląd i weryfikacja)
Każdy bierze udział w imprezie na własną odpowiedzialność i sam się ubezpiecza.
Każdy sam zabezpiecza sobie transport powrotny (można się porozumieć i np. zarezerwować busa).
Obowiązkowo zabieramy ze sobą dobre humory, instrumenty muzyczne, śpiewniki i smakołyki do konsumpcji przy ognisku.
Trasa dla piechurów i narciarzy śladowych (gdy będzie śnieg).
Dodatkowe informacje odnośnie imprezy przekaże wkrótce gazda Andy z "Buczynowej Gazdówki"
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 454
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14

Re: Rajd do Buczyny 2012

Postprzez andy » 2012-01-08, 21:37

Miejmy nadzieję, ze chociaż popruszy do 21, bo na razie pogoda jesienna. Tak jak Jurek nadmienił to nasza pierwsza "kalendarzowa" impreza klubowa, a ponieważ w tym roku będziemy walczyć o jak największy 1% z PTT więc jest okazja by zweryfikować nasze legitymacje chowane w szufladach. Weźcie je ze sobą - Oliwka zbierać będzie składki w kominkowym biurze i wklejać znaczki tudzież zaległe zdjęcia ( jeśli ktoś nie ma ). Sympatyków zachęcam do składania deklaracji wstąpienia do PTT. W tym roku parę tematów będzie skierowanych wyłącznie do klubowiczów więc pokażcie sprawność organizacyjną i odżałujcie te 30 zł. rocznie.
W tym roku mam nadzieję, że zawitają do nas nasi Przyjaciele z koła Tarnobrzeskiego PTT, z którymi widujemy się najczęściej na Rajdzie do Lecha więc pośpiewamy w większym gronie i może zaplanujemy jakąś jeszcze wspólną wyprawę w tym roku.

W tym roku daniem głównym będą broziaki, proziaki, moskole spiskie czy jak kto chce je nazwać, pieczone na blasze przez ochotniczki i ochotników. Każdy będzie mógł sobie swojego zrobić , upiec i zjeść - chyba , że znajdzie sobie żywiciela. Przepisy i resztę zabezpieczam.
Zwyczajowo kiełbaski i takie tam weźcie swoje. Talerzyki, kubki widelczyki jednorazowe mam z lat ubiegłych więc nie bierzcie nic.
Kawa i herbata na piecu gorąca będzie również, więc weźcie tylko zapas na trasę.

W sprawie transportu powrotnego ja zbieram informacje, wysyłajcie wiadomości jak komu wygodnie lub dzwońcie. Załatwimy busa małego lub dużego tak by każdy wrócił szczęśliwie. Planowana godzina ok 18.

Jeżeli ktoś z chłopaków by się nudził to zapraszam po 15.01 do zbierania chrustu. Coś już mam ale jak znam życie będzie mało.
Jeżeli ktoś nie może iść i wybiera się na kołach to miło mi będzie jak przyjedziecie trochę wcześniej.

Pozdrawiam i zapraszam :-)
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Re: Rajd do Buczyny 2012

Postprzez Basia » 2012-01-11, 12:26

To ja się zgłaszam na ochotniczkę. Z racji, że piechur, jeszcze ze mnie kiepski chętnie posiądę tajniki pieczenia broziaków, proziaków i moskoli spiskich (o rany a co to?) A śnieg by się przydał, Buczynowa Gazdówka bardzo by zyskała w jego aurze. Kto ma znajomości u głównego dyspozytora opadów niech czyni co w mocy. Pozdrawiam i do zobaczenia :-)
Basia
 
Posty: 9
Rejestracja: 2007-04-30, 11:34
Miejscowość: Mielec

Re: Rajd do Buczyny 2012

Postprzez Wioletta Ziomek » 2012-01-12, 12:01

Ponieważ zima i śnieg pojawia sie u nas póki co tylko w długoterminowych prognazach :-) może biegówki zastąpić rowerami i zamiast grupy narciarzy wyruszy grupa rowerzystów?
Serdeczne pozdrowienia dla Carpatczyków od sympatyków(Carpatii) :-)
Awatar użytkownika
Wioletta Ziomek
 
Posty: 109
Rejestracja: 2007-05-08, 09:47
Miejscowość: Mielec

Re: Rajd do Buczyny 2012

Postprzez andy » 2012-01-12, 12:17

Była już faktycznie taka zima, że na rowerach przyjechali Rajdowicze, wiec kto wie może i w tym roku lepszym środkiem lokomocji bedzie rower.
pozdr. ;-)
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Re: Rajd do Buczyny 2012

Postprzez maburia » 2012-01-12, 22:46

ja to znam jako "brołziaki", mniam:), babcia je robi, na piecu... już się nie mogę doczekać!
maburia
Awatar użytkownika
maburia
 
Posty: 23
Obrazki: 0
Rejestracja: 2008-05-19, 13:22
Miejscowość: Mielec

Re: Rajd do Buczyny 2012

Postprzez andy » 2012-01-16, 15:23

Jak widzicie śnieg załatwiony więc smarować narty :-)
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Re: Rajd do Buczyny 2012

Postprzez Carpatia » 2012-01-18, 08:33

andy napisał(a):
W sprawie transportu powrotnego ja zbieram informacje, wysyłajcie wiadomości jak komu wygodnie lub dzwońcie. Załatwimy busa małego lub dużego tak by każdy wrócił szczęśliwie. Planowana godzina ok 18.

Do dzisiaj nikt nie zgłosił chęci powrotu wynajętym busem. Czy mamy przez to rozumieć, że każdy już sam załatwił sobie transport do domu ?
Jeśli myślicie, że ktoś będzie załatwiał busa w piątek lub sobotę to się mylicie.
Imprezę w "Buczynowej gazdówce" kończymy około godziny 18 a potem powrót do domu.
Pewnie, że można wracać pieszo, może jeszcze jakiś autobus będzie można "złapać" ale jesli nie będzie zgłoszeń, to busa rezerwować nie będziemy.
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 454
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14

Re: Rajd do Buczyny 2012

Postprzez eliko » 2012-01-23, 09:07

To była bardzo udana impreza - Andrzeju ,dzięki za przyjęcie :-) Broziaki będą następnym razem :-P A Buczyna zasypana śniegiem wygląda pięknieee :-D
Awatar użytkownika
eliko
 
Posty: 239
Obrazki: 7
Rejestracja: 2007-04-19, 20:29
Miejscowość: Mielec

Re: Rajd do Buczyny 2012

Postprzez efka » 2012-01-23, 21:21

a co to są "broziaki"-"proziaki" czy tez "spiskie moskole"??? i pozdrowionka z Wrocławia ..u nas zimy niet toże}}
ewakowalczyk
Awatar użytkownika
efka
 
Posty: 36
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-05-12, 08:21
Miejscowość: Wrocław

Re: Rajd do Buczyny 2012

Postprzez Bogdan » 2012-01-23, 22:37

"broziaki" to jest coś takiego, o czym wszyscy słyszeli, jednak niewielu widziało, a już zupełnie nieliczni jedli! :lol:
Awatar użytkownika
Bogdan
 
Posty: 28
Rejestracja: 2008-07-22, 00:19
Miejscowość: Tarnów

Re: Rajd do Buczyny 2012

Postprzez andy » 2012-01-24, 11:42

Mój zapas sody do broziaków nadal rośnie. Myślę , że uda nam sie niebawem upiec te zaległe placki. Dzieki jeszcze raz za wszystko. :-)
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Re: Rajd do Buczyny 2012

Postprzez efka » 2012-01-24, 21:08

oki, w taakim razie sa to placki]]]] czy tez nieplacki]]]?? a Ty bogdan, jestes jednym z nielicznych????}}
ewakowalczyk
Awatar użytkownika
efka
 
Posty: 36
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-05-12, 08:21
Miejscowość: Wrocław

Re: Rajd do Buczyny 2012

Postprzez Bogdan » 2012-01-24, 22:43

Niestety należe do większości! :cry: Wierze, że następnym razem uda mi się je spróbować! Ale zaświadczam, że piec pod broziaki już był odpalony, jednak było tak absorbujaco miło i ciekawie, że wszyscy o nich zapomnieli...... :-D
Awatar użytkownika
Bogdan
 
Posty: 28
Rejestracja: 2008-07-22, 00:19
Miejscowość: Tarnów

Re: Rajd do Buczyny 2012

Postprzez Carpatia » 2012-01-31, 16:41

Jak było na imprezie ? Było wyśmienicie !!
Z Mielca ruszyło 18 osób ( a na trasie dołączyły jeszcze dwie), które wędrując od ul. Długiej ,wzdłuż szlaku rowerowego pokonały podmieleckie "Czerwone wierchy" i zgodnie z planem przeszły obok stawu w Biesiadce a następnie drogą poligonową i leśnymi przecinkami dotarły do rezerwatu "Buczyna im. W.Szafera". Na skraju lasu doszło do spotkania z Andrzejem - gazdą , który poprowadził grupę do "Buczynowej Gazdówki".
Inna grupa (10 osób) złożona z ludzi z PTT z Ostrowca i Tarnobrzega wędrowała wzdłuż zielonego szlaku z Szydłowca. Na przeciw im wyruszył na biegówkach prezes jurko.
Wszyscy spotkali sie przy ognisku. Ludzi było znacznie więcej (prawie 60 sztuk), gdyż inni przyjechali autami, na rowerach (2 osoby) a nawet konno (1 osobnik) .
Z okazji 50 urodzin gazda Andrzej otrzymał upominki. Między innymi wspaniały łuk ze strzałami, wysokaśną rzeźbę-gitarę (autorstwa Andrzeja Ciacha) i dwa torty (trzeci otrzymał jeszcze w godzinach nocnych).
Przy okazji odśpiewano jubilatowi odpowiednie śpiewanki.
Spiewu nie brakowało też przy ognisku. Przebojem imprezy została słowacka piosenka "Vćera mi śvicilo slonećko".
Nie zabrakło też różnorakich przyogniskowych smakołyków.
Niestety nie doszło do wypieku broziaków pomimo tego, że piec był gotowy tzn. rozpalony.
Zabawa trwała prawie do godziny dziewiętnastej ale mniejsza grupka biesiadowała jeszcze długo po północy.
A już za niecały rok kolejny styczniowy marsz do Buczyny.
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 454
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14


Wróć do Kronika klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron