I Mielecki Leśny Minirajd Rowerowy 01.07.2011

Krótkie relacje z odbytych imprez

I Mielecki Leśny Minirajd Rowerowy 01.07.2011

Postprzez Carpatia » 2011-06-22, 11:02

UWAGA !!!
Zmiana terminu na 09.VII.2011
W dniu 1 lipca 2011r - (zmiana na 9.VII.2011). zorganizowany zostanie
I Mielecki Leśny Minirajd Rowerowy
prowadzący trasami lasów Nadleśnictwa Mielec.
Start przewidziano o godzinie 13.00 z parkingu przed budynkiem biurowym Nadleśnictwa Mielec przy ulicy Partyzantów 11.
Przedsięwzięcie jest jedną z imprez towarzyszących otwarciu Powiatowego Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Mielec.
Organizatorami imprezy są: Mielecki Klub Górski „Carpatia” oraz Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” 1893 w Mielcu .
Wsparcia organizatorom udziela Nadleśnictwo Mielec oraz Mielecka Rowerowa Masa Krytyczna.
Liczba miejsc dla uczestników minirajdu jest ograniczona. Każda osoba zainteresowana udziałem w tej imprezie musi najpierw dokładnie zapoznać się z regulaminem. Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest m.in. zaakceptowanie wszystkich warunków zawartych w regulaminie.
Zapisy na rajd prowadzimy drogą mailową do wyczerpania wolnych miejsc, ale nie dłużej niż do 29.06.2011r. do godziny 15.00 (zmiana terminu : do 07.07.2011 godz. 12,00)
Zgłoszenia należy nadsyłać pod adres mail:
pawel.ziobron@krosno.lasy.gov.pl

Wszystkie szczegóły dotyczące imprezy znajdą Państwo w zamieszczonym poniżej regulaminie. W przypadku pytań prosimy pisać pod podany wyżej adres mail lub dzwonić pod numer telefonu Nadleśnictwa Mielec: (017) 582 54 52. Wydzielono trzy trasy minirajdu ze względu na stopień trudności. Trasy biegną przez najatrakcyjniejsze tereny miejscowych lasów Nadleśnictwa Mielec. Na każdą z nich przewidziano 30 uczestników oraz dwóch opiekunów-przewodników.
Zakończenie rajdu planuje się około godziny 16.00.

Regulamin

1. Nazwa rajdu:

I Mielecki Leśny Minirajd Rowerowy zorganizowany z okazji otwarcia Powiatowego Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Mielec.

2. Cel imprezy:

- Promocja przedsięwzięcia pod nazwą Powiatowe Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Mielec,
- Popularyzacja turystyki rowerowej jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku,
- Promowanie walorów turystyczno-krajobrazowych lasów Nadleśnictwa Mielec,
- Popularyzacja szlaków i ścieżek przyrodniczo-edukacyjnych znajdujących się na terenie lasów Nadleśnictwa Mielec,
- Uwrażliwienie uczestników na problemy związane z zaśmiecaniem i ochroną środowiska.

3. Organizatorzy:

Oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego - Mielecki Klub Górski „Carpatia”
http://www.carpatia.mielec.pl/

Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” 1893 w Mielcu.

Organizatorów wspierać będą:

Nadleśnictwo Mielec
http://www.krosno.lasy.gov.pl/web/mielec

oraz

Mielecka Rowerowa Masa Krytyczna
http://www.wapster89.ovh.org/


Koordynator minirajdu: Paweł Ziobroń,
mail: pawel.ziobron@krosno.lasy.gov.pl

4. Termin i miejsce rajdu

Minirajd rowerowy odbędzie się 1 lipca 2011 r. Miejsce startu to parking przed budynkiem biurowym Nadleśnictwa Mielec przy ulicy Partyzantów 11, godzina 13.00. Przewidywany koniec rajdu to godz. 16.00. Po przebyciu wyznaczonych tras wszystkie grupy uczestników spotkają się na nowo powstałym miejscu zatrzymania „Marakana” na terenie leśnictwa Cyranka, gdzie całą imprezę zakończy wspólne ognisko.

5. Trasy rajdu

Trasa ”łatwa” (mapka 1) dla mniej doświadczonych rowerzystów – biegnie szlakiem istniejącej ścieżki i ma długość około 10 km.

Trasa „średnia” (mapka 2) o długości około 13 km.

Trasa „trudna” (mapka 3) o długości około 21 km dla doświadczonych rowerzystów.

6. Warunku uczestnictwa w rajdzie:

• Osoby zainteresowane muszą zapisać się u koordynatora i otrzymać od niego potwierdzenie o zakwalifikowaniu się jako uczestnik,
• Uczestnik minirajdu wypełnia 2 karty startowe oraz wpisuje się na listę startową (jednej karta startowa dla uczestnika, druga dla organizatora, dane niezbędne do zapisania się to imię, nazwisko i numer pesel),
• Uczestnicy rajdu są zobowiązani do zapoznania się z regulaminem rajdu oraz do jego przestrzegania i podporządkowania się decyzjom kierownictwa rajdu,
• Każdy z uczestników musi posiadać dokument tożsamości oraz niezbędną wiedzę i umiejętności dotyczące poruszania się po drogach,
• Uczestnik rajdu zobowiązuje się do bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego w miejscach ich obowiązywania,
• Uczestnicy rajdu muszą posiadać sprawny technicznie rower (wyposażony w hamulec, dzwonek, szkło odblaskowe z tyłu, sprawnie działające oświetlenie, zapasową dętkę, pompkę, linkę do przypięcia roweru),
• Prawo startu w rajdzie mają osoby, których stan zdrowia pozwala na udział w nim,
• Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w rajdzie tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, która weźmie na siebie całkowitą odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo,
• Na każdej trasie uczestników prowadzić będzie dwóch opiekunów. Jeden będzie prowadził grupę, a drugi zamykał stawkę uczestników. Zabronione jest wyprzedzanie prowadzącego i pozostawanie za opiekunem zamykającym grupę,
• W trakcie jazdy należy bezwzględnie dostosować prędkość do swoich umiejętności oraz sytuacji na trasie, a przy zjazdach przestrzegać zakazu wyprzedzania,
• Podczas jazdy nie należy wypuszczać kierownicy z rąk i zdejmować stóp z pedałów,
• Każdą zmianę kierunku jazdy należy sygnalizować odpowiednio wcześniej ruchem ręki, zwłaszcza podczas przejazdu przez skrzyżowanie,
• W trakcie postoju nie wolno tarasować drogi oraz oddalać się od grupy,
• Udział w rajdzie jest bezpłatny,
• Wskazane jest posiadanie telefonu komórkowego,
• W trakcie rajdu zabrania się spożywania napojów alkoholowych i używania środków odurzających,
• Organizator nie bierze na siebie odpowiedzialności za rzeczy zagubione, szkody osobowe, rzeczowe i majątkowe, które wystąpią przed, w trakcie lub po zakończeniu rajdu,
• Każdy z uczestników powinien posiadać ubranie dostosowane do aury,
• Wskazane jest posiadanie kasków ochronnych na głowę,
• Jadąc rzędem, należy zachować odległość między rowerami 3-5 m, a przy zjazdach 15-30 m,
• Przy zjazdach nie należy rozpędzać roweru oraz nie wolno wyprzedzać. Należy kontrolować szybkość przez hamowanie,
• Należy jechać równo i spokojnie w szyku. Nie dopuszczalne jest tarasowanie się,
• Uczestnicy rajdu są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków,
• Na trasie rajdu zabrania się śmiecenia, niszczenia przyrody, głośnego zachowania,
• W przypadku dróg publicznych należy poruszać się prawą stroną jezdni bądź istniejącymi trasami rowerowymi,
• Nieprzestrzeganie regulaminu rajdu oraz samowolna zmiana trasy rajdu powodują wykluczenie z rajdu bez prawa zwrotu poniesionych wydatków (np. na dojazd).,

7. Świadczenia organizatorów:

• Opieka ze strony przewodników, prowadzących rajd,
• Pamiątkowa plakietka dla każdego uczestnika minirajdu,
• Ubezpieczenie NNW uczestników,
• Ognisko na zakończenie rajdu w miejscu zatrzymania „Marakana” na terenie leśnictwa Cyranka z kiełbaskami i napojami,
• Pamiątkowe zdjęcia z poszczególnych tras i zakończenia dostępne do pobrania ze strony www organizatorów,
• Nagroda niespodzianka dla najmłodszego uczestnika rajdu – fundator Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec.

8. Zapisy na rajd

Zapisy odbywać się będą drogą elektroniczną:
- mail do koordynatora musi zawierać nazwisko i imię, numer pesel, potwierdzenie zapoznania się z regulaminem, zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rajdu (ubezpieczenie itp.) oraz wybór jednej z 3 tras rajdowych
- mail zwrotny od koordynatora jest potwierdzeniem zakwalifikowania na uczestnika rajdu i należy go przedłożyć w dniu rajdu razem z dowodem tożsamości potwierdzającym prawidłowość danych osobowych.
Zapisy przeprowadzone do czasu wyczerpania miejsc, ale nie później niż do dnia 29 czerwca do godz. 15.00.

9. Informacje dodatkowe

Ilość uczestników rajdu jest ograniczona. Na każdą z 3 wyznaczonych tras przewidziano po 30 osób plus osoby prowadzące. O uczestnictwie w rajdzie zdecyduje kolejność zgłoszeń. Rajd odbywać się będzie przy nieograniczonym ruchu drogowym, uczestnicy muszą zachować szczególną ostrożność i znać zasady ruchu drogowego, mając na uwadze możliwość wyjechania pojazdów z dróg leśnych, ulic czy pojedynczych zabudowań. Organizatorzy rajdu nie ponoszą odpowiedzialności za wypadki spowodowane przez uczestników rajdu. W przypadku wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych istnieje możliwość zmiany terminu rajdu przez organizatorów. Organizatorzy rajdu zastrzegają sobie również prawo do interpretacji i zmian niniejszego regulaminu. Informacje i zapisy u koordynatora mini rajdu. Trasa rajdu biegnie terenami leśnym dlatego należy spodziewać się na drodze kamieni oraz korzeni.
Ostatnio edytowany przez Carpatia 2011-06-29, 11:25, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 454
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14

Re: I Mielecki Leśny Minirajd Rowerowy 01.07.2011

Postprzez matheu » 2011-06-23, 07:50

W tym roku jeszcze nie wyjeżdżałem rowerkiem poza Mielec - fajnie, że teraz jest okazja!
Ile czasu (tak orientacyjnie) może trwać rajd? Ile kilometrów liczy trasa?
Gdzie można znaleźć ten "Regulamin"?
Maciek

Editka:
Stanowczo jestem "za szybki" :roll:
Na wszystkie pytania znalazłem odpowiedzi poniżej głównej wiadomości...

Na stronie klubowej mapki niepodlinkowane.
Działające mapki tras:
http://www.krosno.lasy.gov.pl/web/mielec/150839
matheu
 
Posty: 13
Rejestracja: 2007-08-21, 15:54
Miejscowość: Mielec

Re: I Mielecki Leśny Minirajd Rowerowy 01.07.2011

Postprzez Oliwka » 2011-06-29, 07:46

Regulamin :shock: Samym czytaniem człowiek się męczy :-D Czy nie prościej rozdać karty uczestnictwa/skoro juz muszą być/ na miejscu każdemu kto zdecyduje sie na uczestnicwo w wycieczce rowerowej? /trudna trasa 20 km :-> to raczej zwykła wycieczka/ Przerost formy nad treścią to moja opinia o wspomnianym wyżej Regulaminie .Godzina rozpoczęcia 13 - dla 20 km jazdy rwerem raczej trudno zdecydować się na urlop.Jak dobrze,że nasze wycieczki 40,50,60 km odbywają się na zasadzie kto chce ten jedzie.Pozdrawiam wakacyjnie ciepło.
Awatar użytkownika
Oliwka
 
Posty: 336
Rejestracja: 2007-04-21, 20:52
Miejscowość: Mielec

Re: I Mielecki Leśny Minirajd Rowerowy 01.07.2011

Postprzez Carpatia » 2011-06-29, 11:28

UWAGA !!!
Nastąpiła zmiana terminu imprezy.
I Mielecki Leśny Minirajd Rowerowy odbędzie się
w sobotę 9 lipca 2011 roku.
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 454
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14

Re: I Mielecki Leśny Minirajd Rowerowy 01.07.2011

Postprzez fusiek65 » 2011-06-30, 18:22

Jak na pierwszy taki rajd w Mielcu to sukces, 20 km. to nie jest dużo ,ale dobre i tyle, przynajmniej coś się dzieje. Trochę pierwszy termin był nie trafiony ,bo kto organizuje takie imprezy w dzień roboczy i na dodatek w południe . Podobno była to decyzja nadleśnictwa , czym się kierowali nie mam pojęcia. Rzeczywiście regulamin trochę ambitny jak na taką ''wycieczkę'' no ale... Mam nadzieję że dopisze pogoda i organizacja będzie na poziomie. Do soboty. :-)
Awatar użytkownika
fusiek65
 
Posty: 71
Rejestracja: 2011-06-30, 18:09
Miejscowość: Mielec

Re: I Mielecki Leśny Minirajd Rowerowy 01.07.2011

Postprzez Oliwka » 2011-07-01, 15:19

:-> ROK 2011 to MIĘDZYNARODOWY ROK LASÓW jak pięknie by było gdyby z tej okazji wszyscy "śmieciciele lasów" zostali wymieceni precz przez jakąś trąbę powietrzną na pustynię,gdzie nie ma ani jednego drzewka.To się nie stanie -natomiast świeżo dowiezione tego roku smieci oraz te stare zobaczymy jadąc w sobotę :-( .To nieuniknione a szkoda.Pozdrawiam wszystkich cyklistów.
Ostatnio edytowany przez Oliwka 2011-07-01, 19:31, edytowano w sumie 3 razy
Awatar użytkownika
Oliwka
 
Posty: 336
Rejestracja: 2007-04-21, 20:52
Miejscowość: Mielec

Re: I Mielecki Leśny Minirajd Rowerowy 01.07.2011

Postprzez fusiek65 » 2011-07-01, 18:35

Z tym rokiem coś jest nie tak ,b o teraz mamy 2011,'' śmiecicieli lasów '' to kogo masz na myśli ? cyklistów czy amatorów świeżego powietrza ,którzy jak wpadną do lasu to nie wiedzą jak się trzeba zachować. Jeżdżę prawie codziennie po leśnych ścieżkach rowerowych i muszą stwierdzić że jest czysto w lesie , gdzie nie gdzie walają sie puszki po piwach ale to kiedyś zniknie. Mam nadzieję że cykliści spiszą się na medal i nie zdążą naśmiecić , bo będą w ruchu ;-)
Awatar użytkownika
fusiek65
 
Posty: 71
Rejestracja: 2011-06-30, 18:09
Miejscowość: Mielec

Re: I Mielecki Leśny Minirajd Rowerowy 01.07.2011

Postprzez Oliwka » 2011-07-01, 19:58

:-> Oczywiście chodzi o rok 2011 /błąd poprawiony/.Ja również jeżdżę rowerem ,nie tylko ścieżkami rowerowymi,chodzę na grzyby oraz lubię po prostu spacerowac po lesie i uwierz ,że widziałam w lesie śmieci ,które są dowożone /te wielkogabarytowe również/. Wystarczy po prostu patrzeć nie tylko przed siebie jadąc ścieżka rowerową,ale wejść do lasu lub pojeżdzić nie oznakowanymi drogami.Pytasz kto to robi? Ludzie,którym taniej wyrzucić śmieci w lesie lub bliżej niż na wysypisko -nie wiem kto i dlaczego.Ja tego nie robię.Jeśli jest tak jak piszesz i nie ma już smieci to tylko sie cieszę choć nie bardzo chce mi sie w to wierzyc.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Oliwka
 
Posty: 336
Rejestracja: 2007-04-21, 20:52
Miejscowość: Mielec

Re: I Mielecki Leśny Minirajd Rowerowy 01.07.2011

Postprzez fusiek65 » 2011-07-02, 12:04

OK. masz racje ludziska wywożą śmiecie do lasu i nie trzeba daleko szukać ,jadąc asfaltówką koło stawów Nowaka która prowadzi do rampy ścieżek edukacyjno -turystycznych ,po lewej stronie leżą piekne czarne worki ze śmieciami, i składzik robi się coraz większy. Niestety tej przypadłości lidzkiej się nie wyeliminuje ,można się wkurzać ,psioczyć i nic to nie pomoże. Ale o co mi chodzi ; odczułem aluzję do cyklistów i miłośników turystyki że zaśmiecają takie miejsca . Zapewniam Cię że ja nie zaśmiecam na rowerze ,czy w górach (bo też lubię chodzić). Ale chyba trochę zboczyliśmy z tematu. Pozdrowionka.
Awatar użytkownika
fusiek65
 
Posty: 71
Rejestracja: 2011-06-30, 18:09
Miejscowość: Mielec

Re: I Mielecki Leśny Minirajd Rowerowy 01.07.2011

Postprzez Oliwka » 2011-07-10, 08:56

:-> I Mielecki Minirajd Rowerowy /w dniu 9 lipca/ był wspaniale zorganizowany,uczestnicy w wieku od 1 roczku /pod troskliwą opieką rodziców oczywiście/do wieku emerytalnego przejechali wybrane trasy , po których zakończeniu odbyło się wspólne spotkanie przy smakowicie zastawionych stołach z piciem napojów chłodzących i pieczonymi kiełbaskami oraz pyszną kaszanką.Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki ; piękny kubeczek oraz koszulkę z wydrukiem na okoliczność Minirajdu,odbyło się również losowanie nagród .Nikomu nie spieszyło się do domu, ponieważ atmosfera jaka towarzyszyła uczestnikom od samego początku Rajdu aż do jego zakończenia zgotowana przez Gospodarzy ,czyli pracowników Nadleśnictwa Mielec z Nadleśniczym panem Hubertem Sobiczewskim na czele , była WSPANIAŁA !Dziekuję .Dodam jeszcze,że pomimo upalnego dnia las dawał nam przyjemny cień i do tego wzdłuż całej trasy nie można było uświadczyć żadnych śmieci - las marzenie.Pozdrawiam Orgnaizatorów Rajdu ,uczestników i do miłego zobaczenia za rok !
Awatar użytkownika
Oliwka
 
Posty: 336
Rejestracja: 2007-04-21, 20:52
Miejscowość: Mielec

Re: I Mielecki Leśny Minirajd Rowerowy 01.07.2011

Postprzez fusiek65 » 2011-07-10, 12:05

Miło będę wspominał I mini rajd rowerowy, zakończenie mnie zaskoczyło pozytywnie ,ale miałem chwile smutku ,bo nic nie wygrałem :cry: . Ale wracając do samego rajdu - organizacja na medal ,w trakcie postoju można było się dowiedzieć dużo na temat tych terenów dawniej i dzisiaj. Traska nr3 była ciekawa ,nawet cześć trasy przebiegała moją ulubioną traską ,i przy okazji poznałem nieznane dla mnie tereny. Oliwka ma racje śmieci po drodze nie było ,nie licząc 1 puszki po piwie którą zgarnął leśniczy ,oczywiście w ramach porządku , ale to zasługa nadleśnictwa bo co jakiś czas sprzątają ścieżki rekreacyjne. Tak że ogólne zadowolenie i czekam na następny za rok, chyba że w miedzy czasie coś sie jeszcze trafi ciekawego. Podziękowania dla organizatorów. ;-)
Awatar użytkownika
fusiek65
 
Posty: 71
Rejestracja: 2011-06-30, 18:09
Miejscowość: Mielec


Wróć do Kronika klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron