XIX Droga Krzyżowa na Mogielicę.

Bieżące tematy z klubu.

XIX Droga Krzyżowa na Mogielicę.

Postprzez Carpatia » 2018-03-17, 08:42

XIX WIELKOPIĄTKOWA DROGA KRZYŻOWA
30.03.2018
BESKID WYSPOWY - Jurków - MogielicaZapraszamy do wzięcia udziału w XIX Wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej organizowanej przez Mielecki Klub Górski"Carpata" Oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego przy pomocy Parafii MBNP w Jurkowie.
Podobnie jak w latach poprzednich nasza akcja o charakterze religijno-turystycznym rozpocznie się o godzinie 9,00 wspólną modlitwą w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie koło Limanowej.
Wędrówka na górskiej trasie z Jurkowa na szczyt góry Mogielicy (1170), połączona z rozważaniem tajemnic Drogi Krzyżowej odbędzie się w Wielki Piątek 30 marca 2018 roku.
W tym roku Drodze Krzyżowej przewodniczył będzie ksiądz wikariusz z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie.

Wszyscy chętni przyjeżdżają na własny koszt, w wędrówce biorą udział na własną odpowiedzialność i ubezpieczają się indywidualnie.
Członków PTT prosimy o założenie strojów organizacyjnych (koszulki,bluzy lub kamizelki polarowe).

Z Mielca można będzie dojechać specjalnym autobusem (koszt około 35 - 40 zł).
Wyjazd : 5,25 - "Orzech" na Smoczce, 5,35 - SCK, 5,45 - kościół Ducha Św. Borek

Zapisy i informacje :
jpkrak@wp.pl tel. nr 505 729 181
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 391
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14

Re: XIX Droga Krzyżowa na Mogielicę.

Postprzez Carpatia » 2018-04-19, 20:58

Kiepska pogoda, która panowała jeszcze w Wielki Czwartek nie zdołała odstraszyć turystów chętnych do udziału w XIX Wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej na trasie z Jurkowa na Mogielicę w Beskidzie Wyspowym. Warto było wyrwać się wczesnie z domów i przyjechać do uroczo położonego Jurkowa bo wszystkich przywitała piękna pogoda , która towarzyszyła turystom-pelgrzymom przez cały czas wędrowania. Zgodnie z tradycją o godzinie dziewiątej wszyscy spotkali się w parafialnm, drewnianym kościele pod wezwaniem MBNP na wspólnej modlitwie, której przewodniczył miejscowy proboszcz ksiądz Tadeusz Piwowarski. Po błogosławieństwie i przekazaniu pielgrzymon krzyża z relikwiami z Jerozolimy nastąpił wymarsz. Podobnie jak w roku ubiegłym rozważania przygotował i odczytywał wikariusz miejscowej parafii, ksiądz Piotr Fryzowicz a śpiewem na trasie przewodniczył Karol, nasz kolega z Oddziału PTT w Tarnowie . Od lat Droga Krzyżowa organizowana przez PTT wiedzie tą samą trasą ale zawsze jej przebieg jest nieco inny na co wpływają warunki pogodowe, ilość śniegu, błota , wiejący wiatr itp. W tym roku krzyż niesiony przez uczestników był dość dużych rozmiarów i naprawdę cięzki dlatego częstokroć dzwigało go po kilka osób. Na szczyt Mogielicy dotarło 366 osób co jest rekordową ilością. PTT reprezentowały Oddziały z Bielska-Białej, Chrzanowa, Łodzi, Mielca,Nowego Sącza i Tarnowa oraz Koło z Oświęcimia. Z wpisów na pamiątkowej liście uczestników wiemy, że przyjechali ludzie z nastepujących miast i miejscowości : Mielec, Nowy Sacz, Bielsko-Biała, Chrzanów, Nowy Targ, Jaworzno, Oświęcim, Radomyśl Wielki, Łódź, Kraków, Trzebunia, Czechowice-Dziedzice, Rzeszów, Kolbuszowa, Ropczyce, Dębica, Karpacz ,Libiąż, Piaseczno, Warszawa, Stara Lubovna, Rabka Zdrój, Krynica Zdrój, Chybie, Piwniczna, Stary Sącz, Grybów, Dobczyce, Myślenice, Gorlice, Szczawnica, Limanowa, Muszyna, Ryglice, Zakliczyn,Szczyżyc, Jurków, Półrzeczki, Chyszówki, Wilczyce, Dobra, Słopnice, Wilkowice, Wola Dębińska, Tarnawa Dolna, Buczkowice, Rybarzowice, Suszec, Ładygowice, Pcim, Miłoszowa, Luszowice, Złotniki, Chorzelów, Janowiec, Żarówka, Ostrów, Kowaniec, Nowa Wieś, Laskowa, Cieniawa, Skomielna Biała, Zawoja, Męcina, Marcinkowice, Kamionka Mała, Świniarsko, Wójtowa, Skrzyszów, Pleśna Lipiny, Zdonia, Pyzówka, Waksmund, Białka, Kobylanka, Ropica Polska, Jawornik, Borzęta,Siekierczyna.
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 391
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14


Wróć do Aktualności z klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron