Noc Sów z Carpatią

Bieżące tematy z klubu.

Noc Sów z Carpatią

Postprzez Carpatia » 2018-02-10, 20:17

NOC SÓW z "Carpatią"
23-25.03.2018 Jaworki - Pieniny i Beskid Sądecki


ocsowxx.jpg

Noc Sów to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne, wymyślone i koordynowane od roku 2012 przez stowarzyszenie Ptaki Polskie.
W roku bieżącym po raz pierwszy w tę akcję angażuje się MKG "Carpatia".
Nasza klubowa "Noc Sów z Carpatią" zorganizowana będzie w Jaworkach koło Szczawnicy na pograniczu Pienin i Beskidu Sądeckiego.
Bazą będzie Ośrodek "Pater Noster", który dysponuje 20 miejscami noclegowymi w głównym budynku (pokoje 2-osobowe) oraz jeszcze kilkoma w małym budynku.
Plan imprezy:
23.03.2018 - przyjazd do Jaworek własnymi środkami lokomocji. Wieczorem przed kolacją krótki spacer po okolicy z nasłuchiwaniem ptasich (sowich) dźwięków a po kolacji odpoczynek z piosenką
24.03.2018 - po śniadaniu wycieczka z góry na przez Białą Wodę na Wysokie Skałki, Durbaszkę lub na Prehybę. Po obiedzie i krótkim odpoczynku pogadanka i oglądanie filmu o sowach a po prelekcji wyjście na nocny spacer w poszukiwaniu sów. Po powrocie ognisko.
25.03.2018 - po śniadaniu wycieczka w góry lub zwiedzanie Szczawnicy (lub Szlachtowej). Po zwiedzaniu powrót do Mielca.

Koszt : 89 zł (noclegi i wpisowe) - zadatek 50 zł
Zgłoszenia i informacje na : jpkrak@wp.pl lub telefonicznie : 505729181

Uwaga - każdy bierze udział w akcji na własną odpowiedzialność i sam się ubezpiecza.
Ilość miejsc ograniczona - o przyjęciu na "Noc Sów z Carpatią" decyduje kolejność wpłacenia zadatku.
Zapraszamy !!!
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 381
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14

Re: Noc Sów z Carpatią

Postprzez Carpatia » 2018-02-20, 17:39

Osoby które zgłosiły się na "Noc Sów z Carpatią" w Jaworkach :

1. Jurek Kr. + Igorek
2. Ela Kr.
3. Grażynka Fr.
4. Basia Ju.
5. Natalia T.-Os.
6. Kuba Os.
7. Maria Sz.
8. Andrzej Sz. + Janek
9. Bożenka Ma.
10. Roman Ma.
11. Janusz Mo.
12. Krysia Mo.
13. Michał Mo.
14. Adriana H.-Mo.
15. Kuba Mo.
16. Michał Ma.
17. Ania Du.
18. Staszek Ma.
19. Ania Pa.
20. Andrzej Trz.

a to znaczy , że wszystkie miejsca w głównym budynku są już zajęte !!!

W małym budynku będą :

21. Renata Ko.
22. Paweł K.
23. Gosia Ś.-Oż.
24. Olek Oż.
25. Agata Ta.
I to by było na tyle !!! Mamy już zajętych 100 % miejsc noclegowych !!!
Ale nadal są chętni, więc załatwiliśmy dodatkowe noclegi (kwatera w odległości 150 m).
26. Tomek Śl.
27. Tomek Mr.
28. Julka Mr.
29. Michał Mr.
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 381
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14

Re: Noc Sów z Carpatią

Postprzez Carpatia » 2018-04-03, 16:06

Nasza "Noc Sów" z Carpatią nie trwała tylko jedną noc. Już w piątek do Ośrodka Wypoczynkowo - rekolekcyjnego "Pater Noster" w Jaworkach zjechali wszyscy zgłoszeni uczestnicy. Po zakwaterowaniu, już w godzinach późno wieczornych Jurek, przewodnik "Nocy Sów" zorganizował wszystkim quiz dotyczący wiedzy o sowach i ich ochronie. Dla ułatwienia zabawa polegała na tym, że Jurek czytał pytania a cała grupa ustalała wspólną odpowiedź. Quiz wypadł na ocenę "dobrą". Drużyna odpowiedziała prawidłowo na 2/3 pytań (33 pytania i 22 prawidłowe odpowiedzi).
W sobotę po śniadaniu wszyscy wybrali się na piesze wycieczki. Najliczniejsza grupa powędrowała pod przewodnictwem Jurka trasą bez szlaku z Jaworek przez Piotrowską Górę na Wysokie Skałki (Wysoka) a dalej do Schroniska pod Durbaszką i przez Wąwóz Homole do Jaworek. Inna grupa powędrowała z Jaworek przez Białą Wodę na Obidzę i wróciła do Jaworek innym szlakiem (czerwonym) a najmniej liczna grupa wędrowała ze Szczawnicy na Prehybę, Radziejową i Wielki Rogacz by zejść do Jaworek. Nie umawiając się wcześniej wszyscy spotkali się na obiedzie w miejscowej, słynnej Karczmie "Bacówka". Poobiedni odpoczynek nie był zbyt długi , gdyż na uczestników czekały atrakcje związane z wieczorem poświęconym sowom. Najpierw odbyła się prelekcja w której Jurek (przewodnik) opowiadał w wszystkim co związane jest z życiem sów. Wykład uatrakcyjniony był przeźroczami. Po prelekcji była okazja do obejrzenia filmu "Sowy Polski" po którym nastąpiła krótka przerwa, by chętni mogli przygotować się na nocny spacer. Nie wszyscy mieli siły i możliwości by o godzinie 20,05 wyjść na nocny spacer. W kierunku Rezerwatu przyrody "Zaskalskie - Bonarówka" wyruszyła17-osobowa ekipa. Aura był sprzyjająca : niewielki mróz, brak wiatru a na niebie księżyc i gwiazdy. Przy granicy rezerwatu a także na polanach pod górką Bereśnik prowadzony był nasłuch nocnych odgłosów a także wabienie sów. Puszczyk odezwał się tylko raz, ale i tak ze spaceru wszyscy wracali zadowoleni. Według relacji dwójki uczestników która dłużej została w terenie sowy zaczęły odzywać się dopiero po odejściu grupy. Mądre ptaszęta. Po powrocie na kwaterę po godzinie 22 nie było już chętnych by rozpalać ognisko więc wszyscy zasiedli w pięknej, dużej sali kominkowej gdzie jeszcze przez trzy godziny przy akompaniamencie gitary śpiewano piosenki "przerabiane" na wersję ... sowią (np. "szła sóweczka do laseczka" itp). Uczestnicy "Nocy Sów" otrzymali pamiątkowe opaski odblaskowe, przypinki a wszystkie panie dodatkowo medalionik z sową i wygrawerowanym napisem. Dodatkowo można było zaopatrzyć się w ekologiczne torby i plecaki z nadrukiem sów wykonane przez Natalię ,jedną z uczestniczek akcji.
W niedzielę , która była niedzielą palmową część osób przyglądała się konkursowi palem przy kościele w Jaworkach. Popem już każdy sam planował sobie czas. Część udała się na Trzy Korony i Sokolicę inni poszli na Obidzę a jeszcze inni pojechali do Lipnicy Murowanej by podziwiać tamtejsze ogromne lub nieco mniejsze palmy wielkanocne.
Uczestnicy tegorocznej "Nocy sów" z Carpatią to osób 27 dorosłych, 2 z grona młodzieży i 2 dzieci.
Nasza nowa impreza bardzo przypadła do gustu uczestnikom dlatego zawnioskowano, by akcję tę powtórzyć w roku przyszłym.
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 381
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14


Wróć do Aktualności z klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron