V BIWAK NA JASIELU

Bieżące tematy z klubu.

V BIWAK NA JASIELU

Postprzez madziara » 2017-05-22, 09:55

V BIWAK NA JASIELU

czyli (rodzinny) czerwcowo-weekendowy wypad z noclegiem pod gwiazdami
3-4 czerwca 2017 rokWszystkich miłośników pieszych wędrówek bezdrożami Beskidu Niskiego, rowerowych włóczęgów a także najmłodszych adeptów turystyki pieszej wraz z rodzicami serdecznie zapraszamy na kolejny biwak pod gwiazdami na Jasielu.

Samochody zostawiamy na parkingu leśnym w Woli Wyżnej i z tego miejsca wyruszamy na Jasiel ok. godz. 10.30. Na maruderów czekamy do godziny 11.00. Pozostali spóźnialscy powinni zaopatrzyć się w mapy i już na własną rękę dotrzeć na pole namiotowe. (W rejonie Jasiela z reguły nie ma zasięgu więc nie ma co liczyć na naprowadzenie za pomocą telefonu).

Trasy piesze i rowerowe na 3 i 4 czerwca (sobota i niedziela) wybieramy według własnego uznania lub po ewentualnym uzgodnieniu w szerszym gronie.

Trasa powrotna na parking leśny (niedziela): ta sama co na Jasiel, tylko w przeciwnym kierunku ;-) lub ścieżkami leśnymi, według własnego uznania.

Organizatorzy włóczęgi zapewniają idealne miejsce na biwak, bliskość natury oraz czystą (niepodgrzewaną!!!!) bieżącą wodę!!!
Brak prądu, zasięgu sieci, sklepu i innych uciech cywilizacyjnych wraz z ludźmi tworzą niepowtarzalną atmosferę i skłaniają do wieczornych rozmów przy ognisku, obfitujących w niesamowite opowieści.

Każdy uczestnik zabiera ze sobą namiot, hamak lub pałatkę, prowiant (w tym kiełbasę na ognisko) i niezbędny ekwipunek, przyjeżdża własnym środkiem transportu, bierze udział w wędrówce na własną odpowiedzialność i ubezpiecza się indywidualnie.

Wpisowe wynosi:

1 zł dla klubowiczów
2 zł dla pozostałych uczestników

Dodatkowe informacje można uzyskać na spotkaniu klubowym w każdy czwartek o godz. 18.45 w budynku Sokolni, przy ul. Sękowskiego 1.

Serdecznie zapraszamy na włóczęgę i weekendowy odpoczynek z dala od zgiełku i trochę dalej od cywilizacji ;) !!!
Awatar użytkownika
madziara
 
Posty: 56
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-25, 21:45
Miejscowość: Mielec

Re: V BIWAK NA JASIELU

Postprzez madziara » 2017-05-22, 10:33

Lista uczestników:
1. Gosia Ś-Oż
2. Olek Oż.
3. Magda Gr.
4. Olga Gr.
5. Mariusz Gr.
6. Monika Och.
7. Tomek Och.
8. Dominik Och.
9. Artur Pi.
10.Łukasz G.
11. Renia Ja.
12. Zbyszek Ja.
12. Renia Ko.
13. Karolina N.
14. Nikodem Ś.
15. Tymon Ś.
16. Iwona N-Ś.
17. Marcin Ś.
18. Ewa K.
19. ...

Zapraszamy do wpisywania się pozostałych chętnych uczestników.
Awatar użytkownika
madziara
 
Posty: 56
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-25, 21:45
Miejscowość: Mielec

Re: V BIWAK NA JASIELU

Postprzez madziara » 2017-06-02, 20:45

ZMIANA MIEJSCA PARKINGOWEGO !!!!

Mamy aktualne informacje od Gosi, iż wyżej wymieniony leśny parking to już nieaktualna sprawa bo podobno powstawiali znaki zakazu. Samochody zostawiamy nieco wcześniej, też w Woli Wyżnej (w Woli Niżnej skręcamy wprawo na Wolę Wyżną, przejeżdżamy koło leśniczówki Rudawka i jedziemy jeszcze więcej niż trochę dalej) po prawej stronie przy tabliczce miejsce postojowe (kawałek za blokami). Jest tam już co najmniej jeden samochód z rejestracją RMI a będzie ich jutro trochę więcej ;).
Pozdrowienia dla wszystkich wybierających się na weekend.
Awatar użytkownika
madziara
 
Posty: 56
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-25, 21:45
Miejscowość: Mielec

Re: V BIWAK NA JASIELU

Postprzez madziara » 2017-06-07, 09:30

I już po kolejnej edycji biwaku na Jasielu... Było ciepło i rodzinnie a przy tym jak zawsze niezwykle sympatycznie, co oczywiście było zasługą przybyłych nań ludzi i ludzików ;). Ludzi (w tym klubowiczów, sympatyków klubu czy też 'wolnochodzących' osobników) było 26, a liczba ludzików (czyli mniejszych obywateli Rzeczpospolitej) wynosiła 9, co w sumie dało 35 osób i zapisało się na kartach historii rekordową jak do tej pory frekwencją na jasielskim biwaku.

Pogoda dopisała, z czego większość przybyłych korzystała w sobotę i niedzielę. Kilka osób jednak zawitało na Jasiel już w piątek racząc się obcowaniem przyrodą w nieco mniejszym i na pewno mniej hałaśliwym ;) gronie. Chętni wyruszyli na niekoniecznie bardzo męczące trasy piesze, inni krążyli nieopodal pola biwakowego a jeszcze inni udali się na krótsze i dłuższe przejażdżki rowerowe a bardziej zaangażowani w życie rodzinne próbowali swoich sił w sportowych zabawach ze swoimi (i nie tylko swoimi) pociechami.

Było wspólne pieczenie kiełbaski, ciekawe i nie mniej radosne pogawędki przy ognisku, trochę mniej niż zwykle śpiewu ale za to spora dawka dobrego humoru, z którym, mam nadzieję, wszyscy uczestnicy wrócili do domu.

Za rok kolejny 'Jasiel' więc serdecznie zapraszamy!!! A bliżej czerwca 2018 okaże się czy też będzie na Jasielu czy może w jakimś innym miejscu ;)

P.S. najstarszy uczestnik biwaku miał nieco ponad 18+ a najmłodszy niespełna 8 miesięcy ;)

na jasielu.jpg
[młodsza] część ekipy zbiera się do zdjęcia ...

"młodsza" część ekipy zbiera się do zdjęcia ...
Załączniki
4.jpg
fot. Artur. A to już (mniej więcej) cała ekipa.
Awatar użytkownika
madziara
 
Posty: 56
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-25, 21:45
Miejscowość: Mielec


Wróć do Aktualności z klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość