IV BIWAK NA JASIELU

Bieżące tematy z klubu.

IV BIWAK NA JASIELU

Postprzez madziara » 2016-05-27, 21:47

IV BIWAK na JASIELU
czyli czerwcowo-weekendowy wypad z noclegiem pod gwiazdami
4-5 czerwca 2016 rok


Wszystkich miłośników pieszych wędrówek bezdrożami Beskidu Niskiego jak i rowerowych włóczęgów serdecznie zapraszamy na kolejny biwak pod gwiazdami na Jasielu.
Tym razem wyruszamy z Moszczańca ok. godz. 10.00.
Samochody zostawiamy w Moszczańcu na parkingu pod zakładem karnym.

Proponowana trasa piesza na 4 czerwca (sobota):
Zielonym szlakiem z Moszczańca do szlaku granicznego. Następnie czerwonym szlakiem granicznym przez Kanasiówkę (830 m npm), a potem niebieskim do miejsca docelowego czyli na Jasiel.
Orientacyjny czas przejścia 13-stokilometrowego odcinka trasy to 4-5 godzin.

Alternatywna trasa piesza przewidziana w razie uporczywych upałów lub dla pragnących zaoszczędzić nieco czasu jak i sił na wieczorne biesiadowanie, to trasa o najkrótszym odcinku do przejścia z miejscowości Wola Wyżna.

Dla rowerzystów przewidziana trasa Moszczaniec-Jasiel spod zakładu karnego starą drogą, wzdłuż której biegnie zielony szlak do wysokości leśniczówki.

Trasa powrotna na 5 czerwca (niedziela):
Ta sama co na Jasiel, tylko w przeciwnym kierunku  lub ścieżkami leśnymi, według własnego uznania.

Organizatorzy włóczęgi zapewniają idealne miejsce na biwak, bliskość natury oraz czystą bieżącą wodę!!!
Brak prądu, zasięgu sieci, sklepu i innych uciech cywilizacyjnych wraz z ludźmi tworzą niepowtarzalną atmosferę i skłaniają do wieczornych rozmów przy ognisku, obfitujących w niesamowite opowieści.

Każdy uczestnik zabiera ze sobą namiot, hamak lub pałatkę, prowiant (w tym kiełbasę na ognisko) i niezbędny ekwipunek, przyjeżdża własnym środkiem transportu, bierze udział w wędrówce na własną odpowiedzialność i ubezpiecza się indywidualnie.
Wpisowe wynosi:
1 zł dla klubowiczów
2 zł dla pozostałych uczestników

Dodatkowe informacje można uzyskać na spotkaniu klubowym w każdy czwartek o godz. 18. 30 w budynku Sokolni, przy ul. Sękowskiego.

Serdecznie zapraszamy na włóczęgę!!!
Ostatnio edytowany przez madziara, 2016-06-03, 08:30, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
madziara
 
Posty: 56
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-25, 21:45
Miejscowość: Mielec

Re: IV BIWAK NA JASIELU

Postprzez madziara » 2016-05-27, 22:01

Załączniki
jasiel 2016.png
Poglądowa trasa przejścia Moszczaniec-Jasiel
Awatar użytkownika
madziara
 
Posty: 56
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-25, 21:45
Miejscowość: Mielec

Re: IV BIWAK NA JASIELU

Postprzez madziara » 2016-06-03, 08:42

UWAGA!!! Mała zmiana planów wynikająca z faktu iż na Jasielu będzie ekipa stacjonarna, której jedyną trasą będzie przejście z Woli Wyżnej na Jasiel i z powrotem.
Spotykamy się wszyscy o godzinie 10.00 na parkingu leśnym w Woli Wyżnej (a nie w Moszczańcu) i udajemy się pieszo na Jasiel. Po dotarciu ci, co będą mieli ochotę pójdą już sobie na lekko na wybraną trasę (np. proponowaną Kanasiówkę) a reszta bedzie pilnować dobytku. Jeżeli ktoś dojedzie później do Woli Wyżnej będzie spacerował sobie na Jasiel sam kontemplując otaczająca przyrodę.

Lista uczestników:
1. Iza M.
2. Przemek Gi.
3. Gosia Ś-O.
4. Olek O.
5. Renia K.
6. Magda Gr.
7. Maniek Gr.
8. Monika Och.
9. Tomek Och.
10. Dominik Och.
11. Ewa K. ???
12. ...
plus Ci, którzy przyjadą bez zapowiedzi.
Awatar użytkownika
madziara
 
Posty: 56
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-25, 21:45
Miejscowość: Mielec

Re: IV BIWAK NA JASIELU

Postprzez madziara » 2016-06-06, 18:08

I już po biwaku!! Jak sądzę wszyscy wypoczęci i zrelaksowani wrócili w poniedziałek do pracy!! A było nas w sumie 12 osób, w tym jedna niepełnoletnia płci męskiej. Do pierwszych dziesięciu osób z listy uczestników należy dopisać jeszcze dwóch zapalonych rowerzystów, tj. Łatka i Juniora i to już ekipa tegoroczna w całym składzie.

Jak zwykle było miło i przyjemnie, po części za sprawą pogody ducha uczestników jak i pogody w sensie meteorologicznym (słonecznie aczkolwiek bez odbierającego siły witalne skwaru). Nieliczna grupka włóczykijów pod przewodnictwem Gosi, po dotarciu na Jasiel i rozlokowaniu się na polance, ruszyła na krótką przyjemną, podobno z cudownym widokiem, relaksacyjną traskę po okolicy a reszta albo walczyła jeszcze ze sprzętem biwakowym na Jasielu albo oddawała się już na miejscu błogiemu lenistwu w cieniu. Sekcja rowerowa buszowała gdzieś po okolicy.
Wieczorem pod osłoną niesamowicie rozgwieżdżonego nieba i przy akompaniamencie przyrody (kumkających żab tudzież grających na skrzypeczkach niczym Filip z pszczółki Maji świerszczy) toczyliśmy rozmowy przy ognisku, smażąc kiełbaskę i spożywając inne smakołyki przytargane na Jasiel na własnych grzbietach. Jak co roku nie zabrakło zabawnych opowieści, wspomnień i anegdot, a nawet dowcipów, którymi jak z rękawa sypał najmłodszy uczestnik tegorocznego Jasiela, Dominik.
W miłym towarzystwie czas płynie szybko więc ani obejrzeliśmy się a u już trzeba było zwijać się do domu. Zapaleni rowerzyści udali się na (być może dla przeciętnego człowieka nieco morderczą) trasę, zahaczając między innymi o Komańczę, reszta zaś przynaglona nieco pomrukami zbliżającej się burzy udała się w kierunku samochodów.

I tak niespodziewanie szybko minął kolejny weekend z kolejnym biwakiem na Jasielu.
Nieobecnych w tym roku zapraszamy na Jasiel w roku przyszłym!! Kto już był potwierdzi, że warto tam wrócić chociaż raz jeszcze!!
Awatar użytkownika
madziara
 
Posty: 56
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-25, 21:45
Miejscowość: Mielec

Re: IV BIWAK NA JASIELU

Postprzez latek07 » 2016-06-08, 10:21

A to trasa grupy rowerowej

http://www.gpsies.com/map.do;jsessionid ... idqxocwjum

Trochę przegięliśmy z dystansem, ale ostatecznie mocno wyczerpani około godziny 21 dotarliśmy do samochodu, na szczęście jeszcze było w miarę jasno i nie trzeba było wyciągać latarek.
Może gdyby nie było w paru miejscach ścinki drzew i błota byłoby łatwiej.
Awatar użytkownika
latek07
 
Posty: 4
Rejestracja: 2012-09-06, 17:15

Re: IV BIWAK NA JASIELU

Postprzez Gizmo » 2016-06-08, 19:24

Bo w górach jest wszystko to co kocham...
Awatar użytkownika
Gizmo
Administrator
 
Posty: 128
Rejestracja: 2007-04-26, 22:21
Miejscowość: Mielec


Wróć do Aktualności z klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron