25 lat Jurkowego Przewodnikowania

Bieżące tematy z klubu.

25 lat Jurkowego Przewodnikowania

Postprzez halny jurko » 2015-03-13, 12:19

25 lat JURKOWEGO PRZEWODNIKOWANIA
24-26.IV.2015 BESKID WYSPOWY - Wiśniowa


W kwietniu 2015 roku mija mi 25 rocznica pomyślnego zdania egzaminu przewodnickiego.
Ten egzamin w Sanoku sprawił, że od 6.IV.1990 roku jestem Przewodnikiem i swymi uprawnieniami mogę służyć społeczności z Carpatii i PTT.
Podobnie jak pięć lat temu zapraszam wszystkich przyjaciół z górskich szlaków na spotkanie turystyczno - wspominkowo - biesiadne w Beskidzie Wyspowym.
Zarezerwujcie sobie weekend 25-26 kwietnia i przyjeżdżajcie do Wiśniowej leżącej na granicy Beskidu Wyspowego i Makowskiego.

Zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4 - osobowych z łazienkami (30 zł / noc)
Wyżywienie : np. obiad - 20 zł . Można zamówić nocleg z pełnym wyżywieniem za 60 zł

Dojazd własnymi autami w piątek wieczorem lub w sobotę rano własnymi autami lub busem (autobusem) z Mielca , jeśli tylko będzie zapotrzebowanie na busa.

W piątkowy wieczór proponuję wspólne biesiadowanie tylko do północy (bo rano trzeba wcześnie wstać).
W sobotę po śniadaniu zaplanowałem pieszą wycieczkę na trasie : Wiśniowa - Ciecień(829) - Księża Góra(649) - Diabli Kamień - pustelnia pod Diablim Kamieniem - Szczyrzyc (około 4 godziny). W Szczyrzycu między innymi zwiedzanie zespołu klasztornego cystersów i degustacja piwa ważonego w miejscowej Restauracji Regionalnej "Marysia".
Po powrocie do Wiśniowej wspólny obiad i odpoczynek a po odpoczynku muzyczna niespodzianka , tort jubileuszowy i "śpiewogranie" (być może z tańcowaniem).
W niedzielę po śniadaniu proponuję kolejną wycieczkę np. na górę Grodzisko(519) z Poznachowic lub Raciechowic - około 2,40 godziny lub na górę Lubomir(904)(obserwatorium astronomiczne) z Przełęczy Jaworzyce i z zejściem do Wiśniowej (około 3 godziny). Po powrocie obiad i powrót do domów

Zgłoszenia na moją imprezę przyjmuję osobiście, telefonicznie ( nr 505 729 181) lub na e-adres : jpkrak@wp.pl do 12 kwietnia 2015.
Po tym terminie będzie się można zapisać tylko jeśli będą jeszcze wolne miejsca noclegowe.

Każdy z kim kiedykolwiek łaziłem po górach będzie mile widziany !! A jeśli na spotkanie zjawi się ktoś z kim po górach jeszcze nie wędrowałem to będziemy mieli okazję by to uczynić.
Liczę na dobrą zabawę, dobre wędrowanie , gór wspominanie , radosne biesiadowanie !!!

halny jurko - przewodnikowy jubilat
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Re: 25 lat Jurkowego Przewodnikowania

Postprzez Michał '79 » 2015-03-31, 21:43

Jurko, nie wiem czy masz już jakichś chętnych, ale chciałbym się zapisać na wyjazd jubileuszowy do Wiśniowej.
Michał
Michał M.
____________________________________________________________________________
Jak dobrze nam zdobywać góry ...
Awatar użytkownika
Michał '79
 
Posty: 13
Rejestracja: 2012-09-10, 20:49

Re: 25 lat Jurkowego Przewodnikowania

Postprzez halny jurko » 2015-04-01, 08:19

Chętni się zgłaszają. Są ludzie z mieleckiej Carpatii ale także nasi znajomi z górskich szlaków z innych miejscowości.
Miejsc w Wiśniowej nie powinno zabraknąć, gdyż w ośrodku jest ponad 50 łóżek a nie przypuszczam by aż tyle osób chciało przyjechać.
Dlatego ponawiam zaproszenie na imprezę i górski spacer z przewodnikiem-jubilatem :)
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Re: 25 lat Jurkowego Przewodnikowania

Postprzez mkardys » 2015-04-01, 16:01

Dzień dobry,
w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej, proszę o rezerwację dwóch pokoi dwuosobowych na nazwiska: Kardyś i Celmer.
Dziękuję pozdrawiam,
Marysia Celmer
mkardys
 
Posty: 1
Rejestracja: 2015-04-01, 15:57

Re: 25 lat Jurkowego Przewodnikowania

Postprzez Gizmo » 2015-04-06, 08:17

halny jurko napisał(a):Miejsc w Wiśniowej nie powinno zabraknąć, gdyż w ośrodku jest ponad 50 łóżek a nie przypuszczam by aż tyle osób chciało przyjechać :)

Jeszcze się możemy zdziwić jak zabraknie. Fajnie by było jak zapisze się dużo ludzi jak na rocznicowce w Łomnicy :)
Bo w górach jest wszystko to co kocham...
Awatar użytkownika
Gizmo
Administrator
 
Posty: 134
Rejestracja: 2007-04-26, 22:21
Miejscowość: Mielec

Re: 25 lat Jurkowego Przewodnikowania

Postprzez halny jurko » 2015-04-13, 13:53

Oj Przemek i ... wykrakałeś !
Liczba chętnych na przyjazd do Wiśniowej to około pięćdziesiat osób a do daty rozpoczęcia jeszcze 10 dni !!!
Bardzo proszę wszystkich zainteresowanych przyjazdem aby na e-adres jpkrak@wp.pl odpowiedzieli na poniższe pytania :
1. Kiedy przyjedziesz do Wiśniowej (dzień) i czym (swoje auto czy wynajęty bus z Mielca)
2. Jakie posiłki zamawiasz. Do wyboru w sobotę śniadanie, obiad, kolacja a w niedzielę śniadanie , obiad.
Można zamówić wszystkie posiłki lub np. tylko obiady lub jeszcze inne zestawienia.
Odpowiedzi , które traktował będę jako potwierdzenie udziału na 100% proszę przesyłać do czwartku 16 kwietnia.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Re: 25 lat Jurkowego Przewodnikowania

Postprzez Strzelec » 2015-04-23, 06:29

Jadę samochodem w sobotę rano. Jak ktoś ma ochotę wtedy się zabrać to mam wolne miejsca.
Awatar użytkownika
Strzelec
 
Posty: 129
Rejestracja: 2008-01-09, 13:55
Miejscowość: Mielec

Re: 25 lat Jurkowego Przewodnikowania

Postprzez Gizmo » 2015-04-23, 12:38

Hej,

Ja jadę w piątek 24.04.2015 r. swoim autem ok. godziny 17:30 - 18:00 z Mielca. Mam dwa miejsca wolne. Jak ktoś chce się zabrać to dzwonić 537-158-104.
Bo w górach jest wszystko to co kocham...
Awatar użytkownika
Gizmo
Administrator
 
Posty: 134
Rejestracja: 2007-04-26, 22:21
Miejscowość: Mielec

Re: 25 lat Jurkowego Przewodnikowania

Postprzez halny jurko » 2015-04-29, 09:24

Bardzo dziękuję za liczny udział w moim jubileuszu.
Do Wiśniowej przyjechało 61 osób (w tym troje dzieci w wieku przedprzedszkolnym i dwoje w wieku szkolnym) z Mielca, Ostrowca Św., Katowic, Rybnika, Pabianic, Wrocławia, Krakowa i ... Ustki.
Większość przyjechała do Ośrodka Turystyczno - Wypoczynkowego już w piątek i wieczór piątkowy był spotkaniem z piosenką przy akompaniamencie gitar.
W sobotę aż 43 osoby wyruszyły na wycieczkę na trasie : Wiśniowa - Ciecień - Księża Góra - Diabli Kamień - Szczyrzyc. Towarzyszyła nam piękna pogoda i radosna atmosfera.
W Szczyrzycu, zgodnie z planem była możliwość degustacji piwa ważonego w Regionalnej Restauracji "Marysia". Tak dołączyło do grupy wędrującej kilka osób , które dojechały autami.
Wieczór sobotni to biesiada z tańcami i śpiewami poprzedzona krótką "częścią oficjalną" na której miałem okazję powiedzieć kilka słów do koleżanek i kolegów z górskich szlaków.
Był tort okolicznościowy były prezenty i upominki od przyjaciół obecnych i nieobecnych.
Bawiłem się jak na moje możliwości nadspodziewanie długo bo położyłem się spać około godziny trzeciej !!
W niedzielę spora część uczestników udała się na wycieczkę na górę Lubomir.
Gościnny OTW w Wiśniowej ostatni uczestnicy opuszczali około godziny 15,30.
Ośrodek polecamy , pokoje od 2 do 6 łóżek , posiłki bardzo smaczne, duża sala do zabawy, osobna jadalnia, obszerny parking, "taras imprezowy" - super.
Pewnie jeszcze tam wrócimy.
A ja bardzo serdecznie dziękuje wszystkim tym , którzy przyjechali na mój jubileusz i razem ze mną wędrowali i bawili się w Wiśniowej.
Dziękuję za telefony i sms-y z gratulacjami od tych którzy nie mogli przyjechać.

IMG_1267.JPG
Czworo przewodników od lewej : Jurko, Bożena, Zbyszek i Janek na tzw. polanie paralotniarzy pod Cietniem (Ciecieniem)

IMG_1271.JPG
Nasza grupa w niedzielę na Lubomirze
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Re: 25 lat Jurkowego Przewodnikowania

Postprzez Gizmo » 2015-12-14, 20:52

Bo w górach jest wszystko to co kocham...
Awatar użytkownika
Gizmo
Administrator
 
Posty: 134
Rejestracja: 2007-04-26, 22:21
Miejscowość: Mielec


Wróć do Aktualności z klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 82 gości

cron