Biwak Zimowy 2015

Bieżące tematy z klubu.

Biwak Zimowy 2015

Postprzez Carpatia » 2015-02-16, 14:50

X BIWAK ZIMOWY
Kralova studnia 28.II. - 01.III.2015


Dla chętnych mamy w tym roku dwa warianty zimowej, namiotowej imprezy.
Pierwszy wariant ;
Wyjazd w piątek do miejscowości Lenartov (Słowacja) i przejście z Lenartova do bazy przy Kralovej studni (około 65 - 75 minut) gdzie rozbijamy namioty.
W sobotę przejście lub przejazd na nartach biegowych do Tylicza (zwiedzanie miasteczka i obiad) a nastepnie powrót do bazy. Wieczorem jeszcze zejście do Wojkowej na koncert Miša Smetani w cerkwi.
W niedzielę krótka trasa po okolicy, zejście do Lenartowa i powrót do domów.
Wariant drugi :
Wyjazd w sobote rano do Tylicza skąd pieszo wzdłuż granicy do Kralovej studni. Tam rozbijanie namiotów i wieczorem zejście do Wojkowej.
Lub przejazd do Wojkowej i skorzystanie z transportu autem terenowym, które dowiezie nas do Kralovej studni skąd na lekko do Tylicza(obiad) a następnie do Wojkowej na koncert Miša Smetanki po koncercie do bazy na Kralovej studni.
W niedzielę przejazd do Lenartowa i powrót do Tylicza skąd przejazd do domów.
Ostatnio edytowany przez Carpatia 2015-03-14, 13:02, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 378
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14

Re: Biwak Zimowy 2015

Postprzez Darek Wawryniuk » 2015-02-18, 21:01

??
Ostatnio edytowany przez Darek Wawryniuk, 2015-03-01, 08:51, edytowano w sumie 1 raz
Darek Wawryniuk
 
Posty: 48
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-20, 06:48
Miejscowość: Dębica

Re: Biwak Zimowy 2015

Postprzez halny jurko » 2015-02-24, 21:20

Darek, nie wiem o co ci biega. Byłeś po trawce gdy to pisałeś ?? :)
Startujmy z Tylicza lub z Wojkowej ( w Polsce to jest). Nocleg (czyli rozbite namioty) mamy po słowackiej stronie ale o rzut beretu od polskiej granicy przy "utulni" Kralova studnia.
Jeśli przyjedziemy do Wojkowej na 8 rano to Słowacy zawiozą nas terenówką na Kralova studnię i po 9 godzinie ruszymy wszyscy razem do Tylicza.
Tam będzie przerwa (z bigosem i nie tylko) a następnie udamy się do Wojkowej, gdzie zwiedzimy cerkiew i będzie koncercik muzyczny Miša Smetanki (wytwórca ludowych instrumentów muzycznych, multiinstrumentalista).
Po koncercie pieszo na miejsce biwaku, gdzie będziemy biesiadować na tyle na ile pozwolą warunki termiczne.
Rano w niedzielę po śniadaniu możemy zejść do Lenartova i potem do Wojkowej do aut.
Organizatorzy zapewniają posiłki, więc nie musi się brać zbyt wiele prowiantu (nooooo jakieś napoje można zabrać).
Prawdopodobnie w naszym polsko-słowackim biwaku zimowym weźmie udział około 18 osób.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 849
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Re: Biwak Zimowy 2015

Postprzez Carpatia » 2015-03-05, 12:46

Tegoroczny , jubileuszowy X Biwak Zimowy na Kralovej studni w Górach Leluchowskich (część Beskidu Sądeckiego) już za nami. Szkoda, że z Mielca pojechało tylko 5 osób bo impreza wypadła wspaniale.
Kralova studnia to teren leżący w sąsiedztwie granicy polsko-słowackiej, 30 minut drogi ze wsi Wojkowa i około 60 minut ze wsi Lenartov. Jest tam źródło wody przy którym spotkali się onegdaj królowie Polski Kazimierz IV Jagiellończyk i Węgier Maciej Korwin. Słowacy z Lenartova zbudowali w pobliżu źródła chatę - utulnię oraz wieżę widokową.
Nasza akcja połączona była z I Zimnym taboreniem pri Kralovej studni organizowanym przez Obćanske Zdrużenie"Kralova studnia" z Lenartova na Słowacji.Szef tego zrzeszenia Marian Dudra zainspirowany przez naszego prezesa postanowił zorganizować zimowy biwak i zrobił to z rozmachem.
Słowacy w sile kilkunastu osób dotarli na miejsce biwakowe już w piątek po południu a w sobotę po śniadaniu udali się na wycieczkę (na biegówkach) do Tylicza.
W Tyliczu nastąpiło spotkanie grupy mieleckiej i słowackiej w Ośrodku "Domki w lesie". Po poczęstunku (bigos) mielczanie pojechali do wsi Wojkowa a Słowacy bawili się przy akompaniamencie akordeonu.
Po dotarciu do Wojkowej mielecka piątka w składzie Ewa K., Ania Ś., Łukasz Ł., Jurek K., Staszek H., udała się na miejsce biwakowe.
IMG_1153.JPG

Na Kralovej studni zastali trzy rozbite namioty i ... ani żywej duszy. Bardzo prędko rozbili kolejne trzy namioty i udali się na wycieczkę na Kamienny Horb.
Po powrocie okazało się, że do "utulni" przybyło kila osób z Lenartova. Był czas na odpoczynek i przygotowanie do realizacji dalszego planu imprezy.
Na godzinę 17 wszyscy zeszli do Wojkowej, gdyż w miejscowej cerkwi pw. św. Kosmy i Damiana odbył się koncert podróżnika, multiinstrumentalisty i wytwórcy instrumentów ludowych Michala Smetanki który przyjechał ze wsi Brutovce w Górach Lewockich. Miśa przyjechał na zaproszenie Mariana Dudry. Konert był niezwykle ujmujący podobnie jak sam artysta. Po strawie duchowej miejscowa władza zaprosiła uczestników na skromny poczęstunek do budynku dawnej szkoły. Na biwakowisko uczestnicy zimnego biwaku wrócili dość późno ale nie przeszkodziło to by biesiadować przy wspaniałej strawie przygotowanej przez kucharkę z Lenartova i akompaniamencie gitary (Laco z Bardejova) jeszcze kilka godzin.
W niedzielę rano po smacznym śniadaniu nastąpiło oficjalne zakończenie Zimnego taborenia. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i gliniane medale.

kralova studnia.JPG

Po zwinięciu biwaku wszyscy udali się w kierunku miejscowości Obruczne. Tam nastąpiło pożegnanie ze Słowakami i mielecka piątka skierowała się do wsi Dubne a następnie do Wojkowa. W drodze powrotnej mielecka grupa zwiedziła Cmentarze Wojenne w Łużnej (na górze Pustki) i Staszkówce.
IMG_1198.JPG
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 378
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14

Re: Biwak Zimowy 2015

Postprzez halny jurko » 2015-03-14, 12:15

Każdy uczestnik I Zimnego taborenia pri Kralovej studni otrzymał pamiątkowy medal (wykonany z gliny) oraz pamatny list .
Tak wyglądają te pamiątki :

IMG_1214.JPG


A tutaj link do filmu który zrealizowała TV Krynica w Wojkowej przed i w czasie koncertu Michala Smetanki :
http://www.mtv24.tv/film/wojkowa_28_lut ... -9254.html
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 849
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec


Wróć do Aktualności z klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron