Rajd do Buczyny 2014

Bieżące tematy z klubu.

Re: Rajd do Buczyny 2014

Postprzez Oliwka » 2014-01-21, 17:55

:->Po pięknej trasie i przy niemal wiosennej pogodzie zupa Andrzeja smakowała wyśmienicie.Miło było spotkać na trasie i przy ognisku tak wielu klubowiczów.Prowadzący Romek wyliczył czas przyjścia grupy co do minuty a Bożenka dobrze ją zamykała bo nikt nie zginął.Andy dziękuję jeszcze raz za trud,serce i czas .Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Oliwka
 
Posty: 336
Rejestracja: 2007-04-21, 20:52
Miejscowość: Mielec

Re: Rajd do Buczyny 2014

Postprzez Bożena » 2014-01-21, 23:10

Dziękujemy za gościnę w Buczynowej Gazdówce. Za ognisko,ciupankę, herbatkę i inne atrakcje. Z roku na rok rajd zyskuje na popularności. Z Rzemienia szło nas 33 osoby, kilka innych doszło z Mielca swoimi ścieżkami, była grupa rowerzystów i wielkie rzesze zmotoryzowanych. Doliczyłam się ponad 70 osób. Rośnie nam następne pokolenie turystów, najmłodszy miał miesiąc i dwa dni !
Może to wszystko dzięki Andrzejowej ciupance? ;-)

A propos, zrobiła się niezła "ciupankowa" książka kucharska. Może wstawimywszystkie przepisy jako ciekawostkę do przyszłego "buczynowego śpiewnika" ? :-D
Awatar użytkownika
Bożena
 
Posty: 12
Rejestracja: 2013-01-28, 18:08

Re: Rajd do Buczyny 2014

Postprzez Wioletta Ziomek » 2014-01-22, 21:31

Serdeczne podziękowania za wspólną miłą wędrówkę pod czujną opieką naszych przewodników i ciepłą gościnę w Buczynowej Gazdówce.
Andrzejowa ciupanka podana w białych rękawiczkach smakowała niezwykle... :-)
Podziękowania dla Mariusza za mianowanie mnie "nadworną kucharką" Carpatii ;-) Nobilitowana tym tytułem obiecuję realizację podanych potraw: z rzepy z Lidla i soczewicy z Tesco,ale...warunek jest jeden...Mariusz bierze duuuuuży plecak na uwarzoną strawę dla zgłodniałych 70 wędrowców :-)
serdecznie pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Wioletta Ziomek
 
Posty: 109
Rejestracja: 2007-05-08, 09:47
Miejscowość: Mielec

Re: Rajd do Buczyny 2014

Postprzez marmk7 » 2014-01-23, 16:43

Wiola, obyś nie była zaskoczona. Nie znasz moich możliwości. Mokry może poświadczyć będąc na wycieczce w Beskidzie Sądeckim. Przepytaj Janusza i patrz ==> http://www.marmk7.cba.pl/Beskid_Sadecki
Trzymając Cię za słowo, już niedługo gdy przyjadą Słowacy w czerwcu, będziesz miała okazję do wykazania swojego kunsztu oraz sprawowania etatu "nadwornej kucharki" Carpatii :). Ja robię z "Tragarza" :) ewentualnie mogę zrobić zakupy :)

Ku przypomnieniu,
podobno olej lniany zapobiega chorobą nowotworowym.

Kapusta ziemniaczana z fasolą brązową i olejem lnianymSkładniki:
• 2 kg obranych ziemniaków
• 30 dag fasoli brązowej
• 3 cebule
• 4 ząbki czosnku
• 1 szkl. oleju lnianego
• sól
• ocet
Wykonanie:

Fasolę wypłukać a następnie zalać gorącą wodą i odstawić na kilka godzin. Po upływie wyznaczonego czasu posolić i ugotować. Obrane i opłukane ziemniaki posiekać tzw."esem"siekaczem (lub pokroić w kostkę jak do sałaty jarzynowej). Po usiekaniu nie płukać, tylko lekko odcisnąć i zalać zimną wodą, ok. 2 cm powyżej posiekanych ziemniaków. Odstawić w ciepłe miejsce na 12 godzin. Do siekaniny można dodać skórkę chleba żytniego by przyśpieszyć proces fermentacji. Po upływie wyznaczonego czasu, wyłowić skórkę następnie doprowadzić ziemniaki do wrzenia i gotować do półmiękkości. Jeśli kwaśność nie będzie dostateczna należy doprawić octem i posolić do smaku. Ugotowana fasolę (1/3 fasoli rozgnieść) dodać do ziemniaków. Usmażoną na oleju lnianym cebulę i czosnek dodać do siekaniny. Jeżeli potrawa jest zbyt kwaśna, wówczas wyrównać smak wywarem z fasoli.


Też serdecznie pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
marmk7
 
Posty: 141
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-20, 14:31
Miejscowość: Mielec

Re: Rajd do Buczyny 2014

Postprzez maburia » 2014-01-23, 22:54

Do czerwca daleko, przepisy się mnożą, a mnie już cieknie ślinka! Obawiam się jednak, że Ciupanki z Przyłęka nic nie przebije. Wspaniałe spotkanie w zaprzyjaźnionym gronie, dziękuję wszystkim uczestnikom za towarzystwo i zaangażowanie :) a Gospodarzowi za wyjątkową gościnność i wyrozumiałość :)
maburia
Awatar użytkownika
maburia
 
Posty: 23
Obrazki: 0
Rejestracja: 2008-05-19, 13:22
Miejscowość: Mielec

Poprzednia

Wróć do Aktualności z klubu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 76 gości