'Dotknięcie Pustki" - Joe Simpson

Dział poświęcony literaturze górskiej

Moderator: halny jurko

'Dotknięcie Pustki" - Joe Simpson

Postprzez andriusza » 2007-04-25, 19:34

Miłośnikom litertury o tematyce górskiej, którzy nie mieli okazji przeczytać, gorąco polecam "Dotknięcie Pustki" Joe Simpsona.

Ksiązka opowiada o wyprawie autora i jego przyjaciela w wysokie Andy Peruwiańskie. Ambitna wspinaczka młodych alpinistów, niezdobytą scianą przeradza sie w prawdziwy dramat.
Ksiązka, o górach, o przyjaźni i jej granicach i o tym, że możemy powiedziec co zrobiliśmy w danej sytuacji dopiero wtedy jak sie w niej znajdziemy....Autor opisuje historię zupełnie niezwykłą momentami niewiarygodną, która jednak wydarzyła się naprawdę w latach 80 w Andach.

Na podstawie ksiązki powstał doskonały film pod polskim tytułem "Czekając na Joe" (Touching the Void)

Gorąco polecam książke i film :-)
Awatar użytkownika
andriusza
 
Posty: 78
Rejestracja: 2007-04-12, 18:27
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2007-04-25, 20:46

Podniosłeś poprzeczkę Wyyyyysoko. Zaczynasz od Książki z górnej półki. Koniecznie trzeba najpierw przeczytać książkę, a potem film. W odwrotnej kolejności wiele się straci.
Na mnie też zrobiła wrażenie choć kilka o wysokich wspinaczkach przeczytałem.
Zaczyna się niewinnie, a potem trzeba mieć mocne nerwy by dotrwać do końca.
Szczególnie polecam do plecaka tym którzy wybierają się na długi i słoneczny weekend majowy w nasze przyjazne Karpaty i w wolnych chwilach przenieść się na Siula Grande
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez Gizmo » 2007-04-26, 23:08

Oglądałem "Czekając na Joe" (Touching the Void) i film zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie. Nawet nie jesteśmy wstanie uświadomić sobie tego do czego jesteśmy zdolni aby przeżyć...

Choć żałuję, że nie czytałem książki "Dotknięcie Pustki" :-(
Bo w górach jest wszystko to co kocham...
Awatar użytkownika
Gizmo
Administrator
 
Posty: 134
Rejestracja: 2007-04-26, 22:21
Miejscowość: Mielec


Wróć do Dobra książka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron