Skarby podkarpackie

Dział poświęcony literaturze górskiej

Moderator: halny jurko

Skarby podkarpackie

Postprzez halny jurko » 2008-01-30, 10:56

Wprawdzie w dziale o książkach ten temat umieściłem, ale "Skarby podkarpackie" to nie książka tylko pismo-dwumiesięcznik. No ale też do czytania (i do ogladania, bo sporo w nim ładnych fotek).
Wydawane jest przez Stowarzyszenie Pro Carpathia z Rzeszowa i jest bezpłatnym wydawnictwem.
Egzemplarze można otrzymać w Rzeszowie. Redakcja mieści się przy ul.Gałęzowskiego 6/319. Stowarzyszenia z poza Rzeszowa mogą dostać pismo drogą pocztową, po wczesniejszym zgłoszeniu redakcji.
Mam dwa numery i muszę przyznać, że z przyjemnością wstrzyknąłem sobie nową porcję wiedzy z regionu i nie tylko, gdyż są w pismach także artykuły z zagranicy (np. Stara Lubovna, Lwów, Dobromil,Vrbov,Sinai).

Image
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez krajka » 2008-01-30, 13:46

halny jurko napisał(a):Egzemplarze można otrzymać w Rzeszowie. Redakcja mieści się przy ul.Gałęzowskiego 6/319. Stowarzyszenia z poza Rzeszowa mogą dostać pismo drogą pocztową, po wczesniejszym zgłoszeniu redakcji.


Czy możesz podać link do Skarbów :-)
Janusz
krajka
 
Posty: 144
Rejestracja: 2007-09-11, 13:24
Miejscowość: Łódź

link

Postprzez halny jurko » 2008-01-30, 17:52

W stopce pisma niestety nic nie napisano o stronce internetowej. Może po wpisaniu w wyszukiwarce hasła: skarbypodkarpackie lub skarbypodkarpacia coś się znajdzie. Jeszcze nie sprawdzałem.
Podaję adres do redakcji : redakcja@skarbypodkarpacia.pl
nr telefonu : 017 852 8526
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez swistak » 2008-01-30, 18:13

http://www.procarpathia.pl/
możesz tu zapytać.
marcys
z mazowsza
swistak
 
Posty: 25
Rejestracja: 2007-10-09, 09:01

Postprzez krajka » 2008-01-30, 21:49

Informację o czasopiśmie znalazłem na tym linku.
www.epodkarpacie.com
Wiadomości z Podkarpacia Dodaj swojego NEWSA!
10 października 2006 godzina:8.27(Czytań: 658)
:: Nowy Kwartalnik - Skarby Podkarpacia ::
Na rynku ukazał sie pilotażowy numer kwartalnika Skarby Podkarpacia. Czasopismo wydawane przez Stowarzyszenie Pro Carpatia w Rzeszowie. Zawiera teksty poświęcone historii, sztuce, etnografii i archeologii, jest bogato ilustrowane kolorowymi fotografiami. Ten rodzaj tabloidu kulturalnego okazał sie sukcesem bowiem zerowy numer czasopisma rozszedł sie błyskawicznie. Redakcja przygotowuje już numer pierwszy, który ukaże sie w listopadzie i chce by dalej "Skarby Podkarpacia" ukazywały sie jako dwumiesiecznik. Autorami tekstów w nowym periodyku są zarówno dziennikarze z Polski jak i z Ukrainy. "Skarby Podkarpacia" bowiem swym zasięgiem nie chcą ograniczać się jedynie do naszego województwa, ale kultury terenów leżących na łuku Karpat. Czasopismo rozprowadzane jest bezpłatnie. Numer pilotażowy wydany został za pieniądze samorządu wojewódzkiego i miasta Rzeszowa. Wydawca liczy, że na kolejne numery dostaną dotację z Euroregionu Karpacckiego. Pierwszy numer nowego czasopisma ukaże się już w listopadzie.
Źródło: Radio Rzeszów Autor: Iwonka


Samo czasopismo nie ma wydania internetowego.

Ale to ciekawa pozycja - trzeba zapytać czy jest jeszcze na składzie.
Janusz
krajka
 
Posty: 144
Rejestracja: 2007-09-11, 13:24
Miejscowość: Łódź

Skarby Podkarpackie - wydanie internetowe

Postprzez Ola » 2008-08-27, 21:51

Miła niespodzianka! Archiwalne numery Skarbów Podkarpackich w pdf-ach :-D :-D
W górach jest wszystko co kocham...
Awatar użytkownika
Ola
 
Posty: 180
Rejestracja: 2007-04-20, 09:56
Miejscowość: Mielec | Katowice


Wróć do Dobra książka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość