Steph Davis - Wielkie zauroczenie

Dział poświęcony literaturze górskiej

Moderator: halny jurko

Steph Davis - Wielkie zauroczenie

Postprzez andy » 2008-01-19, 23:36

czyli o miłości i grawitacji - jak brzmi podtytuł.

Książka dla miłośników lin i karabińczyków - miłość do wspinaczki Steph opisuje w ciekawy sposób. Najlepiej książkę charakteryzuje zajawka:
" Trudno o jednoznaczną klasyfikację " Wielkiego zauroczenia". Miłośnicy literatury górskiej na pewno odnajdą tu wiele emocjonujących przygód na honornych ścianach i drogach, miłosnicy autobiografii - wciągającą lekturę pełną pogodnego dystansu wobec siebie i otoczenia, wszyscy - książkę po którą z pewnością sięgną wiele razy "

Dość trafna recenzja. Ja lubię poczytać, ale na łażenie po sznurkach nikt mnie nie namówi, a czytając takie książki jeszcze bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że wspinaczka wysokogórska to pewien rodzaj choroby.
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez Jaro » 2008-01-20, 12:23

Tym bardziej byś się przekonał słuchając jej prelekcji. Była gościem Krakowskiego Festiwalu Górskiego, który odbywał się 7-9 grudnia na UE w Krakowie. Mówiła o zdobywaniu bardzo trudnych przejść oraz o swoim życiowym partnerze, Deanie Potterze, którego można by nazwać Harrym Potterem wspinaczki. Książki co prawda nie czytałem, ale już sama prelekcja mnie zainteresowała. Kobieta jest niesamowita, oprócz wspinaczki uprawia skoki B.A.S.E., sky-diving i wspinaczkę bez asekuracji.

Podam linka, którego powinienem już podać dawno temu -> http://www.kfg.pl/steph_2007.htm
Zachęcam do przeglądnięcia zawartości strony i zapraszam za rok :)
Awatar użytkownika
Jaro
 
Posty: 12
Rejestracja: 2007-08-31, 13:33
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2008-01-20, 17:18

Jak chcesz książkę to służę moją. A szkoda, ze nie napisałeś wcześniej o tym spotkaniu bo może bym się wybrał. Kraków tak blisko
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez Jaro » 2008-01-20, 17:41

Moja wina. Jednak jest to impreza cykliczna więc, jak tylko pojawią się informacje na temat następnego festiwalu, zamieszczę je na forum Carpatii. Zachęcam też do odwiedzenia strony Turystycznego Koła Naukowego "Wagabunda", które było współorganizatorem festiwalu. Co wtorek organizujemy slajdowiska-prelekcje osób, które odwiedziły ciekawe zakątki naszego globu. W najbliższy wtorek slajdowisko o Kirgizji.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jaro
 
Posty: 12
Rejestracja: 2007-08-31, 13:33
Miejscowość: Mielec


Wróć do Dobra książka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości