Ziemia Mielecka - przewodnik ( jeszcze ciepły )

Dział poświęcony literaturze górskiej

Moderator: halny jurko

Ziemia Mielecka - przewodnik ( jeszcze ciepły )

Postprzez andy » 2007-06-21, 11:32

Właśnie dziś dotarła do Mielca nowa pozycja traktująca o naszym regionie.
Wydawcą książki po tytułem Ziemia Mielecka - przewodnik jest Agencja Wydawniczo - Reklamowa Korso.
Mamy nadzieję, że wktótce będzie ją można kupić.
Więcej informacji o tym co w książce po przeczytaniu. Wizualnie na "dzieńdobry" prezentuje się bardzo ładnie.
A oto okładka:
Image
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez George » 2007-06-25, 21:32

No i jak tam po lekturze... moze jakas mala recenzja ;-)
Awatar użytkownika
George
 
Posty: 308
Rejestracja: 2007-05-17, 19:15
Miejscowość: Kraków-Tarnów

Postprzez andy » 2007-06-28, 19:55

Przeleciałem tylko po kartkach bo książkę przytachał Jurko. Po mojemu to kolejne wydanie przewodnika "kolorowego" o wszystkim i o niczym. Taka pozycja co to łatwo ją rozprowadzić po wójtach i gminach, czyli musi być o tym i o tamtym ( i koniecznie żeby było zdjęcia szwagra ). Trochę reklam od sponsorów i można rozdawać w ramach materiałów reklamowych.
Kolorowe zdjęcia ładne, ale są tylko ilustracją gmin i okolicy. Nie ma tam jakiegoś planu zwiedzania czy pomysłu na uporządkowanie otaczającej nas okolicy, historii czy flory.
Nie wiem ile będzie kosztować dla mnie wart jest nie więcej niż 20 zł. - tylko dlatego, że zbieram chyba wszystkie przewodniki po okolicach Mielca.
Podsumowując - szkoda, że kolejny przwodnik nie ma żadnej charyzmy.
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez ewik » 2007-07-06, 19:06

Kosztuje 48 zł.Cena według mnie wygórowana. Jest to raczej album niż przewodnik,(zdjęcia jakości nie za dobrej) Treść też pozostawia wiele do życzenia - ogólne informacje o mieście i powiecie .Tu zgadzam się z opinią Andy.Zarys historyczny też pozostawia wiele do życzenia np. dział Wybitne osobistości Mielca( nie wiem czy dosłownie cytuje,ale coś w tym stylu)
jest nie chronologiczny - miedzy postaciami z 17wieku zasłużonymi dla miasta można znaleźć
Tadeusza Ryczaja rocznik1931.
jak wspomniał Andy wydawcą tego czegoś jest Agencja Wydawniczo - Reklamowa Korso ,materiały zebrali i przygotowali redaktorzy Tygodnika "Korso".
Przewodnik można kupić w recepcji "Hotelu Polskiego"
ewa danel
Awatar użytkownika
ewik
 
Posty: 45
Rejestracja: 2007-04-27, 07:57
Miejscowość: Mielec


Wróć do Dobra książka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron