WC - Ksiazki Wojciecha Cejrowskiego

Dział poświęcony literaturze górskiej

Moderator: halny jurko

WC - Ksiazki Wojciecha Cejrowskiego

Postprzez MTH » 2007-05-15, 20:50

Witam!
No to moze i ja cos napisze na tym forum :)
Tym razem na troche inny temat. A mianowicie na temat tajemniczego Pana W.C.
Image

Czytal ktos z was "Rio Anaconda" lub "Gringo wśród dzikich plemion" W. Cejrowskiego?

Image Image

Wprawdzie nie pisze on o tematyce gorskiej, nie mniej jednak jego ksiazki tycza sie wypraw, ktore jak chyba dla kazdego klubowicza stanowia prawdziwe "opium dla serca".

Ktos ma? Ktos pozyczy? Ktos odda za darmo? Chetnie przyjme :)
Moze jakies opinie na temat tych ksiazek?

Z sekundy na sekunde odmierzam czas, odpowiedzi na tego posta....
Awatar użytkownika
MTH
Administrator
 
Posty: 28
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-12, 07:49
Miejscowość: Mielec

Postprzez MTH » 2007-05-15, 20:59

Moze i masz racje, ale za to naprawde ciekawie opowiada i milo sie go czyta :)

Hmm to moze warto mi kupic :D?
Awatar użytkownika
MTH
Administrator
 
Posty: 28
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-12, 07:49
Miejscowość: Mielec

Postprzez Jachu » 2007-05-16, 06:10

Autor jest rzeczywiście postacią mocno kontrowersyjną,do niedawna dla mnie był całkowicie niestrawny. Za namową przyjaciół przeczytałem "Gringo...". Nie żałuję. Pomimo specyficznego poczucia humoru (trochę abstrakcyjnego - ale ja taki lubię) i pozornie luźnego podejścia do tematu, z książki wyłania się opis Podróży i Przygody przez duże „P”. Podoba mi się u Cejrowskiego szacunek z jakim odnosi się do tubylców mieszkających gdzieś w południowoamerykańskich dżunglach. I niewypowiedziane wprost, ale nasuwające się pytanie, czy aby naprawdę to oni są właśnie dzicy, czy może mieszkańcy cywilizacyjnej dżungli...
Jeśli ktoś chce kupić książki Cejrowskiego, to słyszałem, że przy kupnie na stronie internetowej autora można dostać egzemplarz z autografem.
Tym którym niestraszne jest oglądanie i słuchanie Cejrowskiego polecam program telewizyjny „Boso przez świat” (niedz. TVP2, około godz. 10.00), a miłośnikom muzyki z egzotycznych rejonów świata „Audycję Podzwrotnikową” którą można słuchać w programie trzecim w sobotę o godz. 11.00.
Jachu
 
Posty: 2
Rejestracja: 2007-04-20, 09:47
Miejscowość: Kraków

Postprzez eliko » 2007-05-16, 07:43

Miałam podobne zdanie o Cejrowskim ale.... ale po ostatnich programach w TVP2 nieco weryfikuję opinie.Program jest ciekawy, po prostu "wciąga" , zgadzam się z Tobą Jachu , że Cejrowski odnosi się do tubylców z niezwykłym szacunkiem, tak też traktuje dżungę,
Awatar użytkownika
eliko
 
Posty: 239
Obrazki: 7
Rejestracja: 2007-04-19, 20:29
Miejscowość: Mielec

Postprzez andriusza » 2007-05-23, 18:09

Przeczytałem właśnie "Gringo wśród dzikich plemion"

Książka ciekawa, opowiedziana sprawnym, błyskotliwym językiem. Prawdziwa przygoda, ekstremum inne niż się czyta w książkach o wyprawach wysokogórskich.

Zdecydowanie lepiej sie czytanie nie znając autora, który jest postacią delikatnie mówiąc mocno kontrowersyjną. Osobiście Pana WC jestem wstanie strawić wyłącznie, kiedy opowiada o podróżach.

Na kartach książki czuje się, że dżungla to jego prawdziwy dom. Nie udaje mu sie jednak uniknąć zarozumiałego tonu osoby, która faktycznie wiele w dżungli przeszła, ale nie uprawnia to do aż tak daleko posuniętego przekonania, że inny na jego miejscu zginąłby natychmiast.

Ten ton osoby, która naprawdę wiele widziała i przeszła (tak było naprawdę) i powątpiewanie, że inny gringo tam sobie nie poradzi, na dłuższą metę staję się męczące.

Nie zmienia to jednak postaci rzeczy, że podróże tam opisane to prawdziwe wyprawy, takie, o jakich marzy się latami. Czytamy tam o niewiarygodnych przygodach w dżungli: np: motyl zabójca, o śmiercionośnych rybkach pasożytach, o zwyczajach Indian, polowaniach z dmuchawkami itd....

Jeśli tylko potencjalnego czytelnika nie odstrasza osoba autora to warto przeczytać
Ostatnio edytowany przez andriusza, 2007-05-23, 20:58, edytowano w sumie 1 raz
...tam szum Prutu Czeremoszu...
Awatar użytkownika
andriusza
 
Posty: 78
Rejestracja: 2007-04-12, 18:27
Miejscowość: Mielec

Postprzez andriusza » 2007-05-23, 18:25

Dwa razy?? nie zauważyłem ;-) ;-) ;-) No dobra poprawiłem już.
...tam szum Prutu Czeremoszu...
Awatar użytkownika
andriusza
 
Posty: 78
Rejestracja: 2007-04-12, 18:27
Miejscowość: Mielec

Postprzez MTH » 2007-05-23, 20:57

no ja jestem gdzies w polowie ksiazki "gringo wsrod dzikich plemion' i na chwile obecna moge powiedziec ze zapowiada sie ciekawie :)

hmm Andrzejku, to skoro jedna juz przeczytana to pora na druga: Rio Anaconda :)
Awatar użytkownika
MTH
Administrator
 
Posty: 28
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-12, 07:49
Miejscowość: Mielec

Postprzez a_ndrzej » 2007-06-28, 17:30

Można się czepiać Cejrowskiego ale figuruje w spisie Royal Geographical Society jako jeden z pięciu Polaków i za to należy mu się szacunek.
A książki ma niezłe.
Awatar użytkownika
a_ndrzej
 
Posty: 93
Rejestracja: 2007-05-20, 20:41
Miejscowość: Mielec


Wróć do Dobra książka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości