Śpiewnik - reaktywacja

Wpisujcie te piosenki, które chcielibyście umieścić w naszym przyszłym śpiewniku. Starajcie się umieścić autora tekstu i melodii jak znacie.

Moderator: halny jurko

Śpiewnik - reaktywacja

Postprzez GOSIA » 2008-03-26, 21:33

Na ostatnim zebraniu sprawozdawczym, był ponownie poruszany temat śpiewnika klubowego.

W załączniku można zobaczyć propozycję śpiewnika i okładki. Nie ma tam kilkuset pozycji…. Umieściłam piosenki, które wg mnie są najczęściej śpiewane na wyjazdach klubowych. (brakuje tam słynnej piosenki ….kółeczka się obracają, pszeniczka się miele, miele…., a to dlatego że nie znam całego tekstu).
Śpiewnik można wydrukować w innym formacie np. A5.
Co o nim sądzicie?

[ Dodano: 2008-03-26, 21:38 ]
Image
Awatar użytkownika
GOSIA
 
Posty: 164
Rejestracja: 2007-04-20, 06:46
Miejscowość: Mielec

Postprzez kajka » 2008-03-27, 22:37

uważam iz wyglad spiewnika jest ok:)

Piosenki wybrane odpowiednio....

Fakt jak sie komus cos jeszcze przypomni to mozna dodać:)
Awatar użytkownika
kajka
 
Posty: 55
Rejestracja: 2007-04-20, 14:50
Miejscowość: Mielec - Lublin

Postprzez Ewa Zofia » 2008-03-28, 21:14

rewelacyjny pomysl z tym spiewnikiem !!!!!!!!!!!1 podziwiam i gratuluję :):)
Ewa Zofia
 

Postprzez ewik » 2008-04-01, 20:38

Gosiu jak się na czymś nie znam to sie do tego nie zabieram.
Śpiewnik powstał rok temu ,a praca nad nim zajeła mi parę lat , więc pytanie -po co to robisz?

[ Dodano: 2008-04-01, 22:06 ]
A słyszałaś o czymś takim jak "Plagiat"?
Skopiowałaś mój śpiewnik i sie pod tym podpisałaś,zmieniając okładkę i parę piosenek.
Moje gratulacje!
ewa danel
Awatar użytkownika
ewik
 
Posty: 45
Rejestracja: 2007-04-27, 07:57
Miejscowość: Mielec

Postprzez Ewa Zofia » 2008-04-01, 21:36

:shock: :shock: :shock: :roll: :shock:
Ewa Zofia
 

Postprzez zibi » 2008-04-02, 12:09

Ewa :shock: przestań znowu robić nikomu niepotrzebne zamieszanie :oops: wokół " Śpiewnika CARPATI".
Może masz jakiś uraz po zadymie ( którą zreszta sama rozpętałaś ) wokół tzw "Twojego śpiewnika"
Nie wiem czemu używasz takich słów :mrgreen: jak "Plagiat"?
CZY TY JESTEŚ AUTORKĄ TYCH PIOSENEK :?:
JEŚLI NIE TO CIEBIE TAKŻE MOŻNA POSĄDZIĆ O TO SAMO :-o
Śpiewnik CARPATI przez kogo by nie był zrobiony musi w większości zawierać te same piosenki :-? - BO INACZEJ BYĆ NIE MOŻE :!:
Z tego co pamiętam to tzw. Twój śpiewnik był opublikowany w pdf-ie i od samego początku były problemy z jego ściągnięciem (osobiście go na oczy nie widziałem ), a opinie o nim były różne a od ~roku nikt o nim nie wspominał.
W tej chwili zupełnie nie można go ściągnąć : - dlatego przypuszczam że Gosia śpiewnik zrobiła samodzielnie i w dwa tygodnie :lol: a nie kilka lat :roll: jak Ty swój.
Mam :-| nadzieję ( nie tylko ja ) Ewa że zweryfikujesz swoje słowa i przeprosisz Gosie za to co napisałas.

Gosia nie przejmuj się tymi słowami śpiewnik jest super wymaga może małej kosmetyki i dodania kilku tekstów piosenek z watry łemkowskiej,
„ I BĘDZIEMY MIELI ŚPIEWNIK”
Ostatnio edytowany przez zibi, 1970-01-01, 01:00, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
zibi
 
Posty: 194
Rejestracja: 2007-05-04, 20:05
Miejscowość: Mielec

Postprzez GOSIA » 2008-04-02, 12:19

EWA!!!! Chyba trochę się zagalopowałaś z tymi oskarżeniami!!!!
Czy TY masz wyłączne prawo na wykorzystywanie piosenek, które są powszechnie dostępne?!
Jaki śpiewnik nie weźmiesz do ręki tam znajduje się wiele tych samych piosenek. A poza tym TWOJA koncepcja śpiewnika jest zupełnie inna, aniżeli ten który jest obecnie w propozycji.
Ostatnio edytowany przez GOSIA, 1970-01-01, 01:00, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
GOSIA
 
Posty: 164
Rejestracja: 2007-04-20, 06:46
Miejscowość: Mielec

Postprzez George » 2008-04-02, 12:37

No moze i ja swoje trzy grosze dorzuce ;-)

Nie jestem z Mielca, ale na spotkaniu sprawozdawczym bylem i przysluchiwalem sie dyskusji na temat spiewnika... i z tego co pamietam to bylo w sumie "polecenie" Jurka i przy ogolnej aprobacie, zeby Gosia sie za to wziela i sprawe popchnela do przodu ;-)

Tak wiec, chyba nie ma powodu do obrazania sie na Gosie moim zdaniem ;-) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
George
 
Posty: 308
Rejestracja: 2007-05-17, 19:15
Miejscowość: Kraków-Tarnów

Postprzez Oliwka » 2008-04-02, 13:01

:-> Jest róznica między śpiewnikami- TAMTEN jest śpiewnikiem EWY /sama tak twierdzi i nie można go nawet ściągnąć jak wiele osób zauważyło/ a śpiewnik,który tworzy Gosia będzie śpiewnikiem CARPATII a nie Gosi. Gosiu :-> -pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Oliwka
 
Posty: 336
Rejestracja: 2007-04-21, 20:52
Miejscowość: Mielec

Postprzez eliko » 2008-04-02, 20:06

Doskonała puenta- skoro wcześniejsze prawa zastrzeżone- miejmy nadzieję, że ten śpiewnik- Carpatii - wkrótce się ukaże.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
eliko
 
Posty: 239
Obrazki: 7
Rejestracja: 2007-04-19, 20:29
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2008-04-02, 21:19

No i zaczęło się od tego na czym skończyło ostatnio, czyli na urażonych ambicjach.
Polecam zapoznać się z dokładną definicją plagiatu i postępować tak by go nie popełnić.
Miłego pisania i śpiewania.
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

plagiat

Postprzez halny jurko » 2008-04-03, 08:36

Dla tych którzy nie mają czasu i ochoty, by szukać w necie definicji plagiatu poniżej zamieszczam cytat z Wikipedii:

Plagiat (łac. plagium - kradzież) - skopiowanie cudzej pracy/pomysłu (lub jej części) i przedstawienie pod własnym nazwiskiem, np. obrazu, grafiki, fotografii, odkrycia, piosenki, wiersza, wynalazku, pracy magisterskiej, pracy doktorskiej, publikacji naukowej.
Często otwarte przyznanie pierwszeństwa poprzednikowi przynosi więcej korzyści. Augustin-Jean Fresnel przyznał otwarcie pierwszeństwo wynalazku do skonstruowanej przez siebie soczewki, Georgesowi Buffonowi, który opisał ją w Historii naturalnej. Jednak soczewka nazywana jest Soczewką Fresnela, a zdarzenie podawane jest jako przykład honoru wynalazcy.
(koniec cytatu)
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez Pchełka » 2008-04-04, 10:33

Dajmy spokój temu całemu zamieszaniu! Jeśli nie można było połączyć sił i zrobić wspólnego śpiewnika, to dopracujmy ten, co Gosia zrobiła, bo myślę, że chętnie się na to zgodzi i będziemy mieć ŚPIEWNIK KLUBOWY. Przestańmy unosić się honorem i dziwnymi ambicjami. Klub my wszyscy razem powinniśmy tworzyć a nie każdy z osobna!!
Iwona Nakoneczna-Świątek
Awatar użytkownika
Pchełka
 
Posty: 344
Rejestracja: 2007-04-20, 09:04
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2008-04-04, 20:27

Witojcie.
Ponieważ wypowiedzi są mało konkretne to może pomogę:
1. Plagiat to DUŻE słowo i nadużycie Ewy w stosunku do Gosi ( słusznie należą się przeprosiny )
- plagiatem ( jak Jurek przytoczył ) byłoby skopiowanie czyjeś pracy ( w tym wypadku Ewy ) i nie powałanie się na tą czynność. Przeglądałem śpiewnik Gosi pod tym kątem i nie widzę nawet śladów takich czynności. Układ, wybór, opracowanie, ba nawet czcionka jest inne. Jest to po prostu inny wybór piosenek, inne opracowanie.
2. O ile mnie pamięć nie myli praca nad opracowaniem śpiewnika klubowego była dobrowolnym zobowiązaniem Ewy na Walnym zgromadzeniu w 2007, a pomysł wydania był wnioskiem ze spotkania. ( czyli nawet pomysł wydania śpiewnika nie można traktować jako własny )
3. Przez okres ponad roku nie udało się Ewie doprowadzić do wydania śpiewnika przez Klub, więc słusznie Zarząd na spotkaniu sprawozdawczym mógł wyciągnąć wnioski, że Ewa porzuciła zobowiązanie i zlecił przygotowanie projektu Klubowego innej osobie czy zespołowi.
Wnioski:
1. Każdy ma prawo zrobić wybór piosenek i wydać śpiewnik z tymi samymi piosenkami.
2. Każde takie opracowanie w formie druku wewnętrznego może funkcjonować nawet bez przytaczania autorów tekstu czy melodii ( zawsze mile widziane umieszczenie takiej informacji )
3. Każdy może wydać publikację masową i otwartą do dystrybucji i sprzedaży zawierającą wybór tekstów piosenek, ale wtedy powinien sprawdzić czy nie narusza praw autorskich autorów tekstów i o takie zgody powinien się postarać. Ale o ile mi wiadomo śpiewnik Carpatii nie ma być taką pracą.
******************
Zobaczcie na okładkę śpiewnika PTTK o/Rzeszów wydanego w 2006 i jak tylko ktoś ma ochotę to można wydrukować 68 wersji śpiewnika Carpatii.
Niestety moja opinia końcowa jest pesymistyczna. Na podstawie moich obserwacji z poprzedniego roku oprócz słomianego zapału i burzliwych dyskusji nie powstanie z tego ognia śpiewnik klubowy.
Dlatego wybaczcie ale w tym roku w ten temat się nie będę angażował.
Pozdrawiam serdecznie
Image
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez Wielbłąd » 2008-04-07, 21:22

A ja trzymam kciuki.

POzdrawiam Wielbłąd
Awatar użytkownika
Wielbłąd
 
Posty: 34
Rejestracja: 2007-04-21, 18:08
Miejscowość: Mielec

Następna

Wróć do Piosenki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron