UWAGA I Śpiewnik Klubowy

Wpisujcie te piosenki, które chcielibyście umieścić w naszym przyszłym śpiewniku. Starajcie się umieścić autora tekstu i melodii jak znacie.

Moderator: halny jurko

UWAGA I Śpiewnik Klubowy

Postprzez Pchełka » 2007-09-24, 22:32

Słuchajcie Ewa Danel poświęciła sporo czasu i chęci by stworzyć śpiewnik klubowy (obiecała nam to na wyborach), mam prośbę niech każdy z Was poświęci teraz choć chwilkę i przepatrzy go, w celu dodania lub małej modyfikacji, tak by każdemu dobrze służył i byśmy wspólnie z nim zasiadali przy gitarze. Rocznicówka już niedaleko a miło by było byśmy wspólnie przy pomocy śpiewnika pośpiewali i pogitarzyli. Więc zapraszam do lekturki. Ewa ma śpiewnik w Wordzie więc nie będzie problemu by jakiś tekst jej podesłać i umieścić.
Iwona Nakoneczna-Świątek
Awatar użytkownika
Pchełka
 
Posty: 344
Rejestracja: 2007-04-20, 09:04
Miejscowość: Mielec

Postprzez ewik » 2007-09-25, 09:09

Dzięki Pchełka za umieszczenie pliku z Śpiewnikiem.
Śpiewnik nie jest do końca opracowany,wymaga jeszcze wielu korekt( układ tekstów itp.)
dlatego przepraszam.
Ale jak pomożecie i dopiszecie co jeszcze zrobić- dodać piosenki,układ rozdziałów,grafika itp. to może uda się z tego coś fajnego stworzyć i profesjonalnie przygotować do druku.
Do rocznicówki zostało mało czasu.

Grafika jest moim pomysłem ,jak i okładka - jeśli ktoś ma orginalniejsze pomysły to czekam na propozycje.

Okładka: Image
ewa danel
Awatar użytkownika
ewik
 
Posty: 45
Rejestracja: 2007-04-27, 07:57
Miejscowość: Mielec

Postprzez bea » 2007-09-25, 09:32

Mnie sie bardzo spiewnik podoba, to bardzo dobry pomysl. Fajnie Ewa, ze go opracowalas bo czesto przy wspolnym spiewaniu - brakuje slow.
A czy on bedzie opracowany w formie ksiazki? - bo ja nie jestem w temacie. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
bea
 
Posty: 24
Rejestracja: 2007-05-17, 20:16
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Ola » 2007-09-25, 11:11

O jak fajnie, że powstał śpiewnik :lol: :lol: Jeśli miałaby powstać II wersja, bo teraz może być za późno, to gorąco polecam piosenki zespołu Dom o Zielonych Progach ;-) Można ich posłuchać na stronie W górach jest wszystko, co kocham..., śpiewnik też tam jest. Szczególnie wesołe są: Gór mi mało, Łemata, Drogi lesie...
Zakochałam się w nich, ciekawe czy kogoś zarażę :-P ;-)

27 października zespoły projektu "W górach jest..." wystąpią w Rzeszowie (Wrocław, 16-18 listopada). Byłam na koncercie w Katowicach - cudowny :-D :-D Kameralny, na małej scenie teatru, skończył się wspólnym śpiewem Sielanki o domu :-)
W górach jest wszystko co kocham...
Awatar użytkownika
Ola
 
Posty: 180
Rejestracja: 2007-04-20, 09:56
Miejscowość: Mielec | Katowice

Postprzez halny jurko » 2007-09-25, 11:25

Ola napisał(a):O jak fajnie, że powstał śpiewnik :lol: :lol: Jeśli miałaby powstać II wersja, bo teraz może być za późno, to gorąco polecam piosenki zespołu Dom o Zielonych Progach ;-)

Olciu - piosenek , które można umieścić w śpiewniku jest ogrom. Ale mi zależy by znalazły się tam głównie te , które śpiewają klubowicze a pozostali uczestnicy naszych imprez chcieliby też śpiewać.
Utwory "Domu..." są przemiłe. Mam ich płytkę.
Na koncercie jeszcze nie byłem - może za jakiś czas...


A i jeszcze jedno.
Słowacy prosili mnie,by umieścić tekst piosenki "Ukraina" (Sokoly).
Jak ktoś ma pełny, prawidłowy tekst i chwilę czasu, to proszę zróbcie to za mnie.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

1 spiewnik

Postprzez Wielbłąd » 2007-09-25, 11:36

okładka ok nic bym nie zmieniał.

da się jakoś pobrać ten śpiewnik z forum?? lub inaczej gdzieś wisi??

pozdrawiam Wielbłądowski
Awatar użytkownika
Wielbłąd
 
Posty: 34
Rejestracja: 2007-04-21, 18:08
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2007-09-25, 11:48

Jak chcesz pobrać załącznik to musisz poprosić kogoś kto jest niebieskim. Ty jako zielony nie widzisz załączników.

Tak porządkując trochę dyskusję, proponuję by każdy najpierw dokładnie zapoznał się z wyborem Ewy , a potem napisał zbiorczego posta z tytułami 1, 2, 3,.... które chciałby umieścić w śpiewniku. W przeciwnym razie nie pozbieramy tego do kupy. Można też któreś ze spotkań poświęćić na przegadanie zebranych wcześniej propozycji.
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez Ola » 2007-09-25, 11:58

Racja ;-) śpiewnik Carpatii, to śpiewnik Carpatii :-)
W górach jest wszystko co kocham...
Awatar użytkownika
Ola
 
Posty: 180
Rejestracja: 2007-04-20, 09:56
Miejscowość: Mielec | Katowice

Postprzez Pchełka » 2007-09-25, 12:25

Fajnie, że tyle osób się zainteresowało śpiewnikiem, więc do roboty, każdy patrzy, przegląda i może koło 11 października na klubie przedyskutujemy wszystkie pomysły? Co Wy na to? Tak by na rocznicówke już był:)


PS Mirek wysłałam Ci na maila śpiewnik
Iwona Nakoneczna-Świątek
Awatar użytkownika
Pchełka
 
Posty: 344
Rejestracja: 2007-04-20, 09:04
Miejscowość: Mielec

Postprzez Kasia Bialic » 2007-09-26, 18:05

Właśnie przeglądnęłam śpiewnik. Dużo piosenek nieznanych, ale są i te znane ( jeszcze z lat podstawówki) . Uważam, że bardzo dobry pomysl z tym śpiewnikiem :) No i Ewa sie bardzo napracowała, chwała jej za to :-> A my dzieki temu częściej i wiecęj będziemy wspólnie śpiewać. pozdrawiam

PS. Śpiewać każdy może.... ;)
Awatar użytkownika
Kasia Bialic
 
Posty: 36
Rejestracja: 2007-06-24, 09:06
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2007-09-29, 07:55

Pchełka podała konkretny termin 11.10 kiedy możemy pozbierać propozycje zmian w śpiewniku. ( Powiedzmy pierwszy etap ) Niech każdy kto chce coś zrobić konstruktywnego w tym śpiewniku przygotuje do tego czasu piosenki, które uważa że powinny się znaleźć w naszym śpiewniku. Na spotkaniu zrobimy "burzę mózgów". NAa razie proszę się nie przejmować że nie znacie pisowni - ważne by wybrać te lubiane , śpiewane i cenne - redakcją , słowami i chwytami zajmiemy się poźniej już w mniejszej grupie.
Ważne by po pierwszych zachwytach i pochwałach nie skończyło się na takiej recenzji śpiewnika jak na Rajdzie Bieszczadzkim, gdzie były wydrukowane 3 egzemlarze próbne do korekty właśnie i skończyło się na tym , że nikt z tak licznej gromady nie nasmarował nawet jednej propozycji zmiany, a i Ewa i Ja drukując w przeddzień rajdu te kartki mieliśmy świadomość licznych braków i niedociągnięć.
Są takie i w tym pliku Ewa: dwa razy ta sama piosenka pod innymi tytułami np. - ale to może specjalnie zrobiłaś by się zorientować czy ktoś przeczytał całość ze zrozumieniem - brawo!!!!!
Dobra dość filozofii, ja też się zabieram jutro do konkretnej pracy, by przygotować na spotkanie 11 moją propozycję rozszerzeń i zmian.

Proszę myślcie tymi kategoriami, że śpiewnik wydamy w dużym nakładzie ( ok 1000szt. ) by wystarczył na kilka lat i z przyjemnoscią go można było ze sobą wziąć do plecaka zamiast czterech innych. Dlatego warto się nie śpieszyć i dopracować go pod wieloma kątami ( np. Ewa, logo carpatii nie może być żółte, a Mirek pisze że nic bym nie zmieniał )
Jeżeli ma powstać coś ładnego i dobrego to przyłóżmy się wszyscy do tego projektu, zaczyn Ewy, a praca wszystkich. Weźcie za ucho tych znajomych co nieczęsto zaglądają na stronę i w małej grupce zróbcie korektę.
Myślę że 11.10 będzie drugim ważnym sprawdzianem czy śpiewnik w Carpatii można zrobić, a może jest to tylko zachcianka kilku osób :?: i nie warto tracić czasu, bo wydrukować na kartkach teksty piosenek może każdy, a tekstów ci w internecie dostatek.
Sorry za zbyt może długą wypowiedź, ale już do 11.10 w tej sprawie się nie oddzywam.
Pozdrowienia i "do pracy rodacy....." ( kto wie z jakiej to piosenki? )
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

A z takiej?

Postprzez makjus » 2007-10-01, 12:47

:arrow: Może z takiej.
Ale ani w fabrykach, ani na roli z tego śpiewnika chyba nie będziemy śpiewać :?: .
Przeglądałam i podoba MiSię. :-)
Marta;)
Awatar użytkownika
makjus
 
Posty: 30
Rejestracja: 2007-05-01, 20:20
Miejscowość: Ostrowiec Św.

Postprzez andy » 2007-10-01, 15:24

Pytanie było zaczepne. Tej piosenki nie proponuję do śpiewnika, choć jest to przeróbka Wałów Jagielońskich z Rudim S. i Staszkiem Bukałą w ich najlepszym składzie.
Marta, marwtią mnie takie stwierdzenia " podoba mi się ". Ja przeglądam i przeglądam w wciąż mi się niepodoba. NIe ma to takiej to takiej piosenki, a ta to ma złe słowa itd. Ale notuję wszystko i 11. na klubie dyskutujemy.

Proszę notować i wysłać partiami tytuły piosenek, których nie ma - a Ostrowiec śpiewa.
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez zibi » 2007-10-03, 19:18

Nie miałem czasu przejrzeć wszystkiego w śpiewniku ale " BAR w BESKIDACH" to się na pewno inaczej zaczyna " jeśli chcesz z gardła kurz opłukać "
Właśnie go płuczę !!!!!!!!! Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zibi
 
Posty: 194
Rejestracja: 2007-05-04, 20:05
Miejscowość: Mielec

Postprzez boguslaw » 2007-10-03, 20:32

Zbysiu 88 lat dzisiaj kończysz i możesz tak sam gardło płukać :lol: Jeszcze raz wszystkiego najlepszego w dniu urodzin :-)
BOGUSLAW P.
Awatar użytkownika
boguslaw
 
Posty: 267
Rejestracja: 2007-04-19, 18:28
Miejscowość: Mielec

Następna

Wróć do Piosenki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron