Mam do Was wielką prośbę...

Posty na różne tematy

Moderator: halny jurko

Mam do Was wielką prośbę...

Postprzez Ola » 2011-02-21, 23:15

Moi Drodzy,
mam do Was wielką prośbę.

Dowiedziałam się przed chwilą, że mój kolega ze studiów Rysiek Jąkalski, poważnie zachorował. W jego imieniu bardzo Was proszę o poświęcenie chwili na przeczytanie poniższej prośby i w miarę możliwości pomoc, która może uratować życie jemu jak i innym chorym.
Jeśli to nie kłopot, przekażcie tę informację swoim znajomym.


"Drodzy koledzy i koleżanki,

Na początku tego roku spotkała mnie niemiła sprawa. Zdiagnozowano u mnie chorobę układu krwiotwórczego, która na 99% będzie wymagać przeszczepu szpiku kostnego. Leczę się w Klinice Hematologii w Kato, przy której działa Fundacja pomagająca swoim podopiecznym. Każdy z Was może wspomóc tą Fundację i przy okazji mnie, przekazując 1% podatku na Organizację Pożytku Publicznego. Jeśli nie macie konkretnego pomysłu, jaką OPP wybrać, wspomóżcie Fundację przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. A. Mielęckiego w Katowicach.

Co trzeba wpisać w PIT?
1) KRS fundacji: 0000048562 (pozycja nr 124);
2) Cel szczegółowy 1%: Dla potrzeb Katedry i Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku dla Ryszarda Jąkalskiego (poz. nr 126);
3) Ważne! Należy zaznaczyć okienko "Wyrażam zgodę" (poz. nr 127).


3 proste kroki, które mogą komuś podarować nowe życie. Będę wszystkim wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Rysiek"



Ponadto zachęcam gorąco do zapoznania się ze stroną internetową www.dkms.pl
W Fundacji DKMS Polska zarejestrowałam się niecałe dwa lata temu (z numerem 14 025). Dziś w bazie potencjalnych dawców szpiku jest ponad 116 400 osób.

Akcja "Dzień Dawcy dla Ani Seweryn" odbyła się 8 czerwca 2009 roku na AE w Katowicach. Pamiętam jak stałam godzinę w kolejce, jak nie chciano mnie zarejestrować, jak przekonywałam wolontariusza, że ważę tyle ile trzeba, by móc oddać krew. Niestety, miesiąc później... http://katowice.naszemiasto.pl/archiwum ... ,id,t.html

Spośród 2,2 tys. mieszkańców Katowic oddających w tamtym dniu krew, do dziś tylko (aż?) dwie osoby mogły oddać swój szpik chorym na białaczkę.

Dziękuję,
Ola
W górach jest wszystko co kocham...
Awatar użytkownika
Ola
 
Posty: 180
Rejestracja: 2007-04-20, 09:56
Miejscowość: Mielec | Katowice

Re: Mam do Was wielką prośbę...

Postprzez Ola » 2011-02-22, 00:32

Nie trzeba nigdzie oddawać krwi, wystarczy przesłać do fundacji waciki z wymazem śliny z buzi. Wszystkiego dowiecie się na stronie http://www.dkms.pl

I nie ważne, że potencjalnym dawcą szpiku może być tylko osoba z przedziału wiekowego 18 - 55! Może się okazać, że mając 54 lata będziesz tym wyjątkowym "bliźniakiem" i dzięki TOBIE, ktoś będzie żyć http://www.dkms.pl/dawca/paleczki-zamia ... index.html i dlatego warto!!!
W górach jest wszystko co kocham...
Awatar użytkownika
Ola
 
Posty: 180
Rejestracja: 2007-04-20, 09:56
Miejscowość: Mielec | Katowice


Wróć do Inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron