Smutna wiadomość.

Posty na różne tematy

Moderator: halny jurko

Smutna wiadomość.

Postprzez halny jurko » 2007-10-18, 13:56

Image

Dziś otrzymałem smutną wiadomość. W wypadku zginęła Joasia Śreniowska- nasza koleżanka z Łodzi.
Kilkakrotnie wędrowaliśmy razem po górach. Między innymi byliśmy z nią na Dniach Gór PTT na Śnieżnicy i w Krempnej. Wędrowaliśmy po Czrnohorze. Ostatnio spotkałem Joasię w maju na Kermeszu w Olchowcu. Bardzo chciała jechać z nami w Fogarasze, nie udało się jej to w tym roku, ale zapowiadała, że następnej okazji nie przegapi.
Asia spaceruje już po niebieskich połoninach.

Fotka Asi pochodzi z naszego wyjazdu w Czarnohorę.
Ostatnio edytowany przez halny jurko 1970-01-01, 01:00, edytowano w sumie 2 razy
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez eliko » 2007-10-18, 14:24

Pamiętam, jak skakałyśmy w kuchni u Bacy na Mładej Horze, Chaszczu puszczał muzykę... było wesoło i beztrosko.
Była pogodna i uśmiechnięta.
Urodził się Szymek odeszła Joasia....
Awatar użytkownika
eliko
 
Posty: 239
Obrazki: 7
Rejestracja: 2007-04-19, 20:29
Miejscowość: Mielec

Postprzez George » 2007-10-18, 15:11

[']['][']
Awatar użytkownika
George
 
Posty: 308
Rejestracja: 2007-05-17, 19:15
Miejscowość: Kraków-Tarnów

Postprzez Oliwka » 2007-10-18, 20:43

To bardzo smutna wiadomość.Pamiętam Asię z pobytu na Mładej Horze oraz Śnieżnicy -śliczna , wesoła i miła - taką Ją zapamiętam. Najbliższym Asi składam wyrazy współczucia.
Awatar użytkownika
Oliwka
 
Posty: 336
Rejestracja: 2007-04-21, 20:52
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2007-10-20, 11:30

Zawsze brakuje słów by wyrazić swój żal i smutek jak ktoś z grona znajomych, bliskich odchodzi od nas nagle i na zawsze.
Pamięć ostatnich spotkań, rozmów, wędrowania przewija się przed oczami i nie pozostaje nam nic jak pamiętać Asię taką właśnie przyjacielską, roześmianą i radosną.
Wyrazy współczucia dla najbliższych.
Image
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Piotr Woźniak - wspomnienie o Joasi

Postprzez andy » 2007-10-24, 11:15

POŻEGNANIE


Joasia Górska-Śreniowska zginęła tragicznie 17.10.2007



" Wielkieś mi uczyniła pustki w górach moich moja mała Joasiu tym zniknieniem swoim "

Poznałem Joasie w swoje -dzieste urodziny w "Ziółkach", jak jej mały syn Jaś określał bar w Lesie Łagiewnickim.Łatwo zjednałaś tam sobie serca przyjaciół. Szybko staliśmy się paczką.
Tkwiła w Tobie wielka radość życia i bezkompromisowość,która nie dla wszystkich była do zaakceptowania.
Potem zaczęły się paczkowe wyprawy w góry gdzie jak na Twą mikrą kobiecą posturę pokazywałaś niezwykły hart ducha i ciała. Noclegi w namiotach na mrozie,
narciarskie eskapady w huraganie na połoninach i wiele innych.
Wspólne wycieczki górskie zaowocowały wstąpieniem w szeregi Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.Szybko okazało się , że jesteś fantastycznym kumplem
"do wypitki i wybitki".Kiedy trzeba było byłaś damą a potem mogliśmy kraść razem konie.
Wspólnie przegadane godziny na najróżniejsze tematy od sensu życia po politykę pozwoliły mi Cię dobrze poznać-może nie zawsze umiałem Cię zrozumieć.

Wspomniane "Ziółka" stały się bazą do wypadów i włóczęg rowerowych po bliższej i dalszej okolicy.Wspólne biesiadowanie po powrocie też stawało się wspólnym rytuałem.
Wyprawy na bunkier ,do strażnika bagna, szukanie kwiatu paproci w noc świętojańską, jakże to było niedawno.

Nauczyłem się od Ciebie bezkompromisowości w podejściu do życia.Potrafiłaś postawić ( w słusznej sprawie) wszystko na jedną kartę. Często nie było u Ciebie
odcieni szarości a tylko czerń i biel.Byłaś w tym dużo odważniejsza niż ja.
Czasem denerwowała mnie niefrasobliwość-dziwiłem się skąd wynikająca.

Miałaś i masz wielu przyjaciół na dobre i na złe.
Krzyże i znicze palące się róg Strykowskiej i Rogowskiej pewnie pogasną, ale płomień palący się w naszych sercach i pamięć o Tobie pozostanie na zawsze.
Ciągle jesteś z nami. Będziemy zawsze razem wędrować po górach zdobywać Babie,Lackowe,Busovy. Razem będziemy się włóczyć na rowerze pić piwo w Ziółkach
tańczyć z Mikołajami.

Kto mógł przypuszczać że twój ulubiony rower stanie się przyczyną nieszczęścia. Za szybko spakowałaś plecak tego życia.
Wiadomość o Twojej tragicznej śmierci poraziła nas wszystkich i pozostawiła w nieutulonym bólu i żalu

KOCHAMY CIĘ JOASIU


Piotr Woźniak i przyjaciele
Image Image Image
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec


Wróć do Inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości