Rupieć - 50 lat na szlaku

Posty na różne tematy

Moderator: halny jurko

Rupieć - 50 lat na szlaku

Postprzez Carpatia » 2017-12-27, 14:33

Rupieć ( lub Rupieciarz ) - 50 lat na szlaku !!!


"Rupieć" to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób biorących udział w rajdach, wycieczkach i innych akcjach organizowanych przez MKG "Carpatia" O/PTT w Mielcu.
Najczęściej przyjeżdza na Rajdy Przyjaźni Bieszczadzkich i majowe Rajdy "Karpatia" (dawniej Rajd Pracowników Przemysłu Lotniczego i Silnikowego) czy "Rocznicówki".
Zawsze budzi zainteresowanie, które najczęściej przeradza się w sympatię do jego osoby.
Od lat lub może lepiej można napisać , że od zawsze, niezmiennie pojawia się w chrakterystycznym ubiorze : na głowie filcowy kapelusz "sołtysa", flanelowa koszula, spodnie pumpy, grube wełniane skarpety, wysokie , mocne buty i skórzane rękawiczki na dłoniach. Na plecach ciężki, do granic możliwości zapakowany plecak do którego przytroczony jest łańcuszkiem pluszowy miś, wędrujący z "Rupieciem" już od kilkudziesięciu lat !!!

IMG_0532.JPG


Wielu znających "Rupiecia" od lat często nie pamięta jego imienia, bo i on przedstawia się i podpisuje po prostu "Rupieć".
A skąd ta ksywka ? Ano od zawsze lubił on zapakowywać do swego plecaka całą masę różnorakich mniej lub bardziej przydatnych rzeczy. Ale rzeczy te nie bywały przydatne tylko do momentu gdy coś się komuś zepsuło i potrzebna była pomoc . A na kogo wówczas można było liczyć ? Ma się rozumieć, że na tego kto miał w plecaku całą masę "rupieci" pomocnych do naprawy.
Początkowo nazwano go "Rupieciarz" czyli ten, który nosi niezliczoną ilość pomocnych rupieci ale z czasem ksywkę nieco skrócono.
W plecaku ma zawsze wiele przydatnych drobiazgów, zawsze ma też apteczkę, zapasowy płaszcz przeciwdeszczowy, termos itp rzeczy. W aucie którym przyjeżdża w góry także ma spory bagaż "przydasiów".
Zawsze można na niego liczyć. Zawsze służy pomocą lub radą. Podzieli się z każdym informacjami o trasach które przebył z chęcią powspomina przeżyte chwile w górach.
W bieżącym roku we wrześniu "Rupieć" czyli Marian Gołąb z Katowic obchodził niezwykłą rocznicę.
Jak obliczył przypadała wówczas 50-ta rocznica jego wędrowania na turystycznych szlakach. Jego pierwszą turystyczną imprezą był Rajd Ceramików w Chodzieży.

DSC_2635.JPG


Dlatego 18 .11.2017 na naszej XXIII"Rocznicówce" w Zawoi postanowiliśmy uczcić ten rupieciowy jubileusz i podarowaliśmy mu okolicznościowy torcik.
RUPIEĆ - 100 lat na szlaku !!! Tego życzą ci przyjaciele z "Carpatii" !

DSC_2638.JPG


A co Wy możecie napisać o "Rupieciu" ?
Zapraszamy do komentarzy.
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 376
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14

Wróć do Inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron