O forum

Posty na różne tematy

Moderator: halny jurko

Postprzez halny jurko » 2007-04-16, 20:09

O jejku !!!!
Popełniłem błąd w rejestracji. Jak mogę się z tego wycofać i czy mogę to jakoś zrobić. Chcę się ponownie zarejestrować - pomocy !!!! :oops:
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez MTH » 2007-04-16, 21:37

Witam wędrowniku!
Po 1 jesli polepniles blad przy rejestracji to mozesz zawsze go poprawic w swoim Profilu.
Po 2, jesli wpisales bledny login, daj znac mi na PW, lub napisz tutaj na jaki bys chcial zmienic to postaram sie to zrobic ;)
Po 3 w kazdej chwili mozesz napisac do mnie wiadomosc prywatna, klikajac na przycisk PW znajdujacy sie pod kazdym moim postem.
Po 4 temat o 41 rajdzie raczej nie pasuje do pisania o problemach, dlatego nastepnym razem prosze pisac w dziale "Nie tylko o gorach", zeby nie robic balaganu na forum!


Pozdrawiam!
:mrgreen:
Awatar użytkownika
MTH
Administrator
 
Posty: 28
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-12, 07:49
Miejscowość: Mielec

Postprzez Wielbłąd » 2007-05-22, 21:57

Próbowałem dziś powklejać galerie do forum. Jak już przebrałem i wybrałem jakieś sensowne, wygrałem nierówną walkę z Fotosikami i pokonałem wszelkie inne „kłody pod nogi” okazało się że nie mogę ich umieścić w galeriach klubowiczów. Urobiłem się jak zły a efektu nie ma.


Szkoda pozdrawiam WIELBŁĄDOWSKI
Awatar użytkownika
Wielbłąd
 
Posty: 34
Rejestracja: 2007-04-21, 18:08
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2007-05-23, 09:02

Witaj Mirku
Po pierwsze primo kolor twojego nicu świadczy że nie jesteś klubowiczem tylko sympatykiem, a w związku z tym nie ma dla Ciebie przygotowanego serwera na serwerze powiat.mielec.pl w celu umieszczania galerii klubowej.
Możesz skorzystać jako sympatyk z dowolnego darmowego lub innego serwera i wskazać to miejsce linkiem, aby pojkazać swoją galerię zdjęć. Fotosiki służą tylko do umieszczania ilustracji zdjęciowej postów czyli pełnią rolę skwarków w kaszy i każdy może je umieszczać wg instrukcji administratora.
Galerie takie jak Bogusia, Pchełki czy moje to oddzielne serwery www zakładane ręcznie na życzenie tylko dla klubowiczów z opłaconą składką klubową Carpatii
Pozdrawiam
Więcej technicznych informacji na spotklaniu w czwartek 17 - MOTRONIK
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez MTH » 2007-05-23, 09:52

"Urobiłem" ??
A w profilu masz wpisana plec: kobieta ;)
Awatar użytkownika
MTH
Administrator
 
Posty: 28
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-12, 07:49
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2007-05-24, 11:01

Ponieważ padło pytanie czy dzisiejsze spotkanie o 17 w MOTRONIK'u jest aktualne to potwierdzam, że tak do 18. 15 max bo potem jest klubowe w schronie.
Tematy:
obróbka zdjęć programem Irvanview, robienie galerii Jabumem i inne pytania techniczne.
Ilość miejsc max 10 osób bo inaczej nie skorzystacie wiele. Proponuję wysłać jakąś krótką wiadomość PW do mnie przed przyjściem.
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez Wielbłąd » 2007-05-24, 18:46

Dzień dobry
Będę pisał tutaj bo nie wiem czy jako nie niebieski mogę rozpoczynać nowe tematy.
Na wstępie chciałem napisać ze strona jest super a nawet gdyby ktoś twierdził że tak nie jest, to i tak cieszę się że strona jest. Ale nie w tej sprawie pisze.

Mam następujące pytanie:
Dlaczego na bloku w którym znajduje się siedziba klubu nie ma tabliczki głoszącej że; ma tu siedzibę taki to a taki klub, spotkania odbywają się wtedy to a wtedy i że wszystkich odważnych zapraszamy.

Pozdrawiam megapieniacz Wielbłąd

ΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨ
Awatar użytkownika
Wielbłąd
 
Posty: 34
Rejestracja: 2007-04-21, 18:08
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2007-05-24, 22:11

Witaj Mirku
Nie wiem czego podpisujesz megapieniacz? Jest wskazane by każdy pisał co uważa.
Strona jest budowana na tzw. żywca czyli kształtujemy jej wygląd na bieżąco pod uwagi i dyktando wszystkich klubowiczów. Im więcej konstruktynej wymiany zdań tym dopracujemy się ciekawszej strony. Może będę się powtarzał, ale forum to tylko część strony. Część statyczna dopiero jest w fazie projektu i tworzymy wspólnie teksty do niej: kronika, historia, dział wspomnień, itd.. Forum z założenia będzie podzielone na trzy kategorie tematów:
1. Część pierwsza aktualności - gdzie nowe posty zakłada tylko prezes, a wszyscy je widzą i mogą odpowiadać
2. Część druga ( podzielona na dwie kategorie: o górskiej tematyce i nie górach ) wszyscy zarejestrowani użytkownicy strony ( np. tacy jak Ty) mogą zakładać w wybranych kategoriach nowe tematy do dyskusji - spróbuj. Użytkownicy nie mogą zakładać głównych kategorii ( te może zakładać np. administrator lub moderator na prośbę użytkowników - wymyśl godny temat i spróbuj wysłać np. prywatną wiadomość do admistratora i zobacz jak to działa)
3. Część trzecia , której dziś nawet nie widzisz wchodząc na forum jest przeznaczona tylko dla "niebieskich" czyli grupy klubowiczów. Aby w tej kategorii zakłdać posty i odpowiedzi trzeba należeć do klubu. Jak przystało - do tej grupy przenosi "zielonych" czyli zarejestrowanych sympatyków klubu Prezes na postawie deklaracji członkowskiej. Ta część strony jest/będzie poświęcona info. skierowanym wyłącznie do Klubowiczów.

Uwaga: goście, którzy nie zarejestrują się na naszym forum mogą tylko czytać dwie pierwsze części, bez możliwości rozmowy z nami. Z definicji nie chcemy rozmawiać z kimś kto chce się tylko powygłupiać. Od takich anonimowych pogaduszek są w internecie setki śmietnisk.

Tyle jeżeli chodzi o podział tematów na forum
Obecnie wszystkie tematy i posty traktujemy przynajmniej do końca czerwca szkoleniowo, tzn. "bawimy" się korespondencją bez specjalnej troski ani o powagę wypowiedzi, ani o formę. Wiele z osób nie miało styczności z forum i bardziej zaawansowanymi technikami wykorzystania komputera, dlatego spotykamy się, szkolimy , odpowiadamy na forum na każde pytanie techniczne traktując wszystkich którzy pytają z jednakową troską, bez względu czy są klubowiczami czy tylko sympatykami. W myśl maksymy:
"Nie ma pytań głupich - są tylko głupie odpowiedzi"
Zadanie jakie sobie postawiliśmy to: przy minimalnym zaagażowaniu czasu osób, które chcą się czegoś nauczyć doprowadzić do samodzielnego korzystania z forum jako miejsca wymiany informacji o bieżących poczynaniach klubu. Dlatego zależy nam bardzo by każdy bez względu na zdolości informatyczne bezstresowo włączał internet i pisał, poprawiał, edytował, wysyłał posty prywatne itd.
Mam nadzieję, że każdy z bardziej zaawansowanych będzie w przyszłości uczył innych kolegów/koleżanki tych technik.
Jeżeli uda się zrealizować ten cel. To strona będzie: przydatna i zawsze aktualna. A po pewnym czasie sama będzie się napełniać ciekawymi treściami. Dodatkowo łatwo będzie nią administrować, bo oparta jest na gotowych popularnych rozwiązaniach.

Ta przydługa odpowiedź jest skierowana nie tylko do Ciebie ale myślę, że może do innych którzy nie byli na naszych spotkaniach, na których rozmawialiśmy o " filozofii " naszej strony. Dlatego korzystam z okazji by ten temat wyjaśnić i zachęcić innych do wysyłania postów, poprawiania swoich profili, do pytania jeżeli czegoś nie umią zrobić sami. Nie patrzcie tymi kategoriami, że jak coś źle zrobicie to ktoś się z Was będzie śmiał, albo że tego nie można skasować czy poprawić. Takie skrupuły nie prowadzą do wiedzy. Dziecko uczy się przez zabawę i najlepiej na tym wychodzi.

Co do tabliczki - nie umię Ci odpowiedzieć, myślę że to jest pytanie bardziej do Zarządu Klubu.
Jeśli chodzi o moje zdanie to wydaje mi się to bez znaczenia z tego względu, że nie jest to siedziba klubu tylko centralnie położone w mieście miejsce spotkań, gdzie nie pada na głowę i każdy ma blisko, a poza tym Jurko załatwił, że bezpłatnie możemy to miejsce okupować w czwartki.
A co do tego, że wszystkich chętnych zapraszamy to bym się zastanowił, bo jak byłem parę razy to z trudem się naraz mieści 20 osób, a w klubie jest ponad 60. czyli gdybyśmy tak wszyscy chcieli przyjść w czwartek to ostatni stali by na ulicy.
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Tabliczka siedziby Klubu

Postprzez ewik » 2007-05-25, 09:07

Witaj Mirku!

„PTT CARPATIA-MIELEC” powstało dzięki ludziom kochającym góry i chcących swoją pasją zarazić innych jak też przyciągnąć podobnych pasjonatów z terenu Mielec i nie tylko.
Do końca lat 80 istniały oddziały PTTK ,które padły tak jak firmy je utrzymujące, zostaliśmy jak te sieroty i właśnie dzięki Grupie zapaleńców takich jak Jurek Krakowski,Zbyszek Dulniawka i inni mamy własny Klub ,który wspaniale działa.
A działa na zasadzie wzajemnej pomocy ,czy to w dzieleniu się doświadczeniami, czy też wspólnym organizowaniem wypadów, spotkań w terenie i innych imprez.
CARPATIA to nie PTTK ,które jest dofinansowywane od górnie i zarabia na każdej imprezie, którą organizuje. W PTTK składka miesięczna wynosi 30 zł, a dwudniowy wyjazd to koszt ok.200 zł, przewodnik za prowadzenie grupy na trasie bierze pieniądz.
W „CARPATI” nikt nie zarabia za organizowanie imprez turystycznych, ani za obsługę przewodnicką na trasach ,a i składka jest raczej symboliczna.
Każdy komu, zależy na Klubie wspiera go na swój sposób: pomocą przy organizowaniu imprez,1% od podatku, szukaniem sponsorów itp.
Nasze imprezy są tanie po najniższych możliwych kosztach ,by mógł na nie pojechać każdy z Klubowiczów.
Dlatego nie posiadamy własnego lokalu na, którym mogła by wisieć tabliczka.
Dzięki Jurkowi mamy nie odpłatny schron gdzie możemy się spotkać raz w tygodniu (chwała jemu za to), a na większe spotkania zawsze ktoś nie odpłatnie wypożycza nam lokal.
Nam Klubowiczom to odpowiada, a wynajmowanie lokalu po to by była tabliczka jest zbędne.
Lepiej pieniądze na czynsz przeznaczyć na jakiś wyjazd w góry ,lub inna klubową imprezę.
ewa danel
Awatar użytkownika
ewik
 
Posty: 45
Rejestracja: 2007-04-27, 07:57
Miejscowość: Mielec

Postprzez boguslaw » 2007-05-25, 15:50

Mirek w klubie są do pobrania deklaracje, dotyczące przystąpienia do Carpatii,oplata członkowska ,też niewielka a pole do działania ogromne.Może zorganizujesz kilka imprez,na razie to cały ciezar organizacyjny spoczywa na Jurku.Fajnie jest stać z boku i krytykowac,ale o wiele lepiej jest działać i cieszyć sie z efektów swojego dziłania.
BOGUSLAW P.
Awatar użytkownika
boguslaw
 
Posty: 267
Rejestracja: 2007-04-19, 18:28
Miejscowość: Mielec

Postprzez halny jurko » 2007-05-26, 15:43

Słuchajcie - nie każdy o tym pamięta , ale Mirek czyli "Wielbłąd" był w Carpatii prawie od początku. Jest jego deklaracja. I nawet był chyba kiedyś we władzach klubu. Ale po jakimś czasie przestał być członkiem (składki), natomiast co jakiś czas wpada do schronu by zobaczyć co się dzieje.
Jesteśmy otwarci i jeśli bedzie chciał być z nami , to nie widzę przeszkod. Widzę też temat na forum , który mogłby prowadzić - JASKINIE.
Myślę, że pojawią się u nas jeszcze takie tematy jak NARTY lub np. W SIODLE czy KONIE.
Ewa - dzięki za pochwały mych działań. Fakty są takie. Jeśli chcielibyśmy powiesić tabliczkę na bloku przy ul.Bogusławskiego to musielibyśmy za to płacić. Kartki , które były wieszane na drzwiach do piwnicy, były niestety zrywane.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez Wielbłąd » 2007-05-28, 20:23

Chwała dla ludzi którzy zakasali rękawy i zabrali się za prowadzenie strony. Od wielu lat strona klubu raczej straszyła niż działała. Mam nadzieje ze nikogo nie uraziłem mą poprzednią może trochę niejasną wypowiedzią. Jeśli tak proszę o wybaczenie.


Po drugie łatwo jest krytykować trudno coś zrobić dlatego jeszcze raz pochwały dla dzielnych administratorów



Po piąte – Jeśli z tabliczką jest problem to może kartkę na drzwiach (tych bocznych małych do klatki schodowej) z przykręconą na wierzchu pleksi aby się nie niszczyła??(chyba gdzieś znajdę taką pleksi)
I może jeszcze taką strzałkę w bramie od ul. Szopena jaka się oznacza szlaki ze stosowną adnotacją?? I może jeszcze drugą strzałkę przy 2 LO??
Myślę że nikt się do tego nie przyczepi to w końcu nie reklama tylko informacja.
Chyba że jest jakaś polityka, o której nie wiem;)


Po dziesiąte nie namawiam do wynajmowania lokalu ten co jest, jest w sam raz

Mam nadzieje, że nadejdzie taki dzień kiedy z duma zrobię się niebieski, póki co to sympatyk brzmi dumnie.

I na koniec wielkie dzięki Jurku za obronę, i za to, co robisz dla klubu.

Pozdrowienia dla wszystkich klubowych twardzieli.

Sympatyk Wielbłąd
Awatar użytkownika
Wielbłąd
 
Posty: 34
Rejestracja: 2007-04-21, 18:08
Miejscowość: Mielec

Postprzez ewik » 2007-05-28, 22:32

Coś się uparł na te strzałki i kartki? Kto chce do nas trafić i bez tego trafia.
Ale co sie dziwić Wielbłądy to bardzo uparte zwierzaki.
ewa danel
Awatar użytkownika
ewik
 
Posty: 45
Rejestracja: 2007-04-27, 07:57
Miejscowość: Mielec

Postprzez Wielbłąd » 2007-06-03, 08:07

Wobec powyższej argumentacji EWIK-a jestem bezradny, pomysł debaty na forum forum o oznaczeniu lokalu klubowego pada. Oświadczam że wszelkie argumenty na ZA zostały mi wytrącone.

Pozdrawiam działacz Wielbłąd
Awatar użytkownika
Wielbłąd
 
Posty: 34
Rejestracja: 2007-04-21, 18:08
Miejscowość: Mielec

Profile użytkowników

Postprzez andy » 2007-06-28, 16:44

Proszę zarejestrowanych uzytkowników, by poprawili swoje profile w taki sposób by byli rozpoznawalni.
Proszę wziąć przykład z prezesa lub innych klubowiczów.
Klubowicze, czyli "niebiescy" powinni świecić przykładem!!!
Dla przypomnienia :
nic: może być krótką ksywą lub zawołaniem
mała fotka w panelu avatora personalizuje Was i Waszą dyskusję
podpis pod zdjęciem: może być pełnym nazwiskiem jeżeli się go nie wstydzicie.
podpis pod postem - nie wymagany
Miejsce: wymagamy dla odróżnienia miejscowy czy z daleka. Proszę pisać poprawną pisownię wtedy działają poprawnie statystyki.

Sympatycy : "zieloni" jeżeli chcą być odróżnieni od przypadkowych żartownisiów i innych, którzy zaśmiecają internet powinni jakieś skromne minimum swoich danych podać - wtedy nie usuniemy ich przy okazji porządków.

Wszyscy, którzy nie potwierdzili swych danych mailem przy rejestracji będą bez wezwania usuwani. Proszę o tym pamiętać.
Czyli jeżeli się rejestrujemy na stronie to odbieramy swą pocztę i klikamy na link aktywacyjny i wchodzimy choć raz na stronę jako zarejestrowni uzytkownicy. Wtedy wasze konto staje się aktywne. To 5 minut roboty, a my możemy łatwiej administrować użytkownikami.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec


Wróć do Inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron