wspomnienie z wakacji :)

Posty na różne tematy

Moderator: halny jurko

wspomnienie z wakacji :)

Postprzez irek » 2014-08-15, 18:29

REGULAMIN

Górska Odznaka Abstynencka

§ 1.

Górska Odznaka Abstynencka PTTK zwana dalej w skrócie GOA została ustanowiona przez KTG Oddziału Wędrowiec w Zabrzu.
GOA, ma na celu podnoszenie wiedzy o górach, krzewienie zdrowego trybu życia, oraz kulturalnego i bezpiecznego uprawiania turystyki górskiej.
Ustanawia się sześć podstawowych kategorii GOA: Popularną, Brązową, Srebrną, Złotą i Za Niezłomność, zdobywanych w takiej kolejności oraz kategorię Honorową, która może być przyznana jako szczególne wyróżnienie za działalność na polu krzewienia programowych założeń GOA.
Warunkiem zdobycia GOA jest ukończenie 18 lat i uprawianie turystyki górskiej bez spożywania alkoholu.
Terenem zdobywania GOA są góry Polski oraz pozostałych regionów świata.
GOA zdobywa się odbywając wycieczki górskie jedno lub wielodniowe. Wycieczka wielodniowa jest sumą wycieczek jednodniowych tzn. wycieczka trzydniowa jest traktowana jak odbycie trzech wycieczek jednodniowych.
Dopuszcza się równoległe zdobywanie odznak GOT PTTK i GOA.
W jednym roku można zdobyć nie więcej niż dwie GOA. Nadwyżka wycieczek jest zaliczana na poczet następnej kategorii GOA. Nadwyżka nie może być większa niż pięć wycieczek.
Zaliczenie wycieczek górskich wskazanych jako odbyte bez alkoholu, odbywa się na zasadzie zgody z własnym sumieniem, pisemnego świadectwa osoby towarzyszącej, pieczątek ze schronisk lub innych potwierdzeń wbijanych w książeczce GOA lub poświadczenia kadry programowej PTTK.
Przyznanie GOA odbywa się na podstawie wpisów w specjalnej Książeczce GOA.
Uprawnionymi do weryfikacji i przyznawania odznak GOA jest Komisja Weryfikacyjna wyłoniona z członków KTG Oddziału „Wędrowiec”.
Odznaka kategorii Honorowej jest przyznawana na podstawie pisemnego wniosku członka KTG do Przewodniczącego KTG Oddziału „Wędrowiec” w Zabrzu. Przyznanie następuje przez głosowanie jawne zwykłą większością głosów, przy obecności co najmniej 1/3 członków KTG „Wędrowiec”.
Zweryfikowana książeczka GOA jest legitymacją posiadanego stopnia odznaki i uprawnia do jej nabycia i noszenia.

§ 2.

Poszczególne kategorie GOA zdobywa się według następujących zasad:
Popularna - odbycie pięciu wycieczek górskich bez alkoholu począwszy od 2011 r.
Brązowa - odbycie dziesięciu wycieczek górskich bez alkoholu.
Srebrna - odbycie piętnastu wycieczek górskich bez alkoholu.
Złota - odbycie dwudziestu wycieczek bez alkoholu.
Za Niezłomność - trzykrotność odznaki złotej.
Regulamin, książeczki i odznaki można nabyć bezpośrednio lub wysyłkowo w siedzibie PTTK Oddz. ”Wędrowiec” w Zabrzu 41 – 800, przy ulicy Pawliczka 1.

§ 3.

Wątpliwości, które mogą wyniknąć z interpretacji powyższego regulaminu rozstrzyga Komisja Weryfikacyjna GOA PTTK.
Wszelkie ingerencje dotyczące GOA PTTK oraz wykorzystanie jej do innych celów niż przewidziano w Regulaminie, wymagają zgody KTG Oddziału „Wędrowiec” w Zabrzu.
DSCF1474.JPG
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Awatar użytkownika
irek
 
Posty: 86
Rejestracja: 2007-04-19, 16:23
Miejscowość: Mielec

Re: wspomnienie z wakacji :)

Postprzez Michał '79 » 2014-08-17, 19:51

:-D Nasunęło mi się jedno pytanie Irku - czy będziesz ją próbował zdobywać?!? ;-)
Michał M.
____________________________________________________________________________
Jak dobrze nam zdobywać góry ...
Awatar użytkownika
Michał '79
 
Posty: 13
Rejestracja: 2012-09-10, 20:49

Re: wspomnienie z wakacji :)

Postprzez halny jurko » 2014-08-18, 09:58

A dlaczego można ją zdobywać dopiero po osiągnięciu 18 lat ? Przecie sporo dzieciaków by tę odznakę zdobyło - one nie pija piwka po trasie.
Hmmm - ja to raczej nawet popularnej nie będę próbował zaliczyć - no chyba, że tak sobie postanowię.
A jak traktować piwko po trasie ?
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Re: wspomnienie z wakacji :)

Postprzez Artur » 2014-08-23, 08:54

hahaha :) dobre :) ja się pisze na srebrną ;)
"Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę"
Awatar użytkownika
Artur
 
Posty: 168
Rejestracja: 2007-05-24, 16:46
Miejscowość: Mielec

Re: wspomnienie z wakacji :)

Postprzez Mucha_k » 2015-01-04, 19:37

halny jurko napisał(a):A dlaczego można ją zdobywać dopiero po osiągnięciu 18 lat ? Przecie sporo dzieciaków by tę odznakę zdobyło - one nie pija piwka po trasie.

Chyba dlatego, że za łatwo by im było :D Chociaż z dzisiejszą "młodzieżą" to już nie wiadomo...
Mucha_k
 
Posty: 3
Rejestracja: 2014-12-12, 13:10

Re: wspomnienie z wakacji :)

Postprzez piotrek_zed » 2020-03-04, 23:18

Moje wakacje były magiczne, mam nadzieję, że tegoroczne też będą
piotrek_zed
 

Re: wspomnienie z wakacji :)

Postprzez Jurapark1 » 2020-07-21, 12:13

Ja swoje wakacje razem z rodziną spędziłem w Parku Dinozaurów w Antoniowie. Polecam zarówno małym jak i dużym odkrywcom, którzy chcą dowiedzieć się jak wyglądał świat miliony lat temu.
Jurapark1
 


Wróć do Inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości