Mała informacja techniczna

Dział widoczny tylko dla klubowiczów :)

Moderator: halny jurko

Mała informacja techniczna

Postprzez andy » 2008-11-08, 10:25

Ponieważ spotykam się z pytaniami , że "nie mogę wysłać galeryjki na serwer carpatii " to krótkie szkolenie:

1. Program Jalbum wysyłając galeryjkę na serwer ( dowolny ) zakłada 3 katalogi i do nich kopiuje całą strukturę galerii ze zdjęciami i opisami.

2. Serwer główny carpatia jest dobrem wspólnym i w celach bezpieczeństwa struktura tego serwera, a więc i katalogów została objęta wiekszą ochroną od ponad pół roku.
W ramach tej ochrony użytkownicy zdalni znając hasło i usera mogą wysyłać pojedyncze zdjęcia, pliki do obecnej struktury katalogów. A więc kilka zdjeć można wysłać na serwer WSPÓLNY by np. dyskutować o zagadkach czy umieścić inne ogłoszenie np. w formie plakatu.

3. Użytkownicy zdalni NIE mogą kasować nic na serwerze carpatii, nawet zdjęć wysłanych przez siebie, a co za tym idzie nie mogą ingerować w strukturę katalogów czyli między innymi zakładać nowe katalogi ( co próbuje poza waszymi oczami zrobić program Jalbum )

4. Ot i cała tajemnica dlaczego znając hasła i loginy nie możecie wysyłać całych galerii POWTARZAM tylko na serwer WSPÓLNY www.powiat.mielec.pl/carpatia

5. Jest cała rodzinka serwerów indywidualnych - prywatnych - darmowych, które pozakładałem w tamtym roku dla klubowiczów, którzy chcieli się zaangażować w rozwój nowej stronki. Jest ich 12 sztuk i na tych serwerach do których hasła znają tylko te osoby dostęp jest swobodny i nieograniczony. Można tam kopiować, kasować i wysyłać całe struktury nowych katalogów. Bezpieczeństwo tych serwerów broni się tym , że hasła dostępu znają tylko zainteresowane osoby.

6. Ponieważ hasło "jurko" i user karpatia jest znana wielu osobom ( nie obrażając nikogo ) o różnym stopniu zaawansowania informatycznego postanowiliśmy kilka miesięcy temu zadbać o to by ktoś z zewnątrz pieknego poranka nie wykasował nam wszystkiego, albo części. A potem np. tłumaczyłby się że ja nie wiedziałem i to się samo zrobiło ja tylko coś nacisnąłem.

REASUMUJĄC
1. Prywatne serwery w liczbie 12 bez żanych ograniczeń - wysyłać kasować
2. Serwer współny carpatii tylko wysyłać - pojedyncze pliki
3. Nowych serwerów darmowych nie zakładam ( istenieje dużo takich miejsc w sieci gdzie można to zrobić za darmo). W mojej firmie nie tylko ja decyduję - to co mogłem załatwiłem.
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Wróć do Tylko dla klubowiczów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron