Góry Szkocji w obiektywie Adasia Wojciechowskiego

Zapraszamy do nowej galerii, szybszej, ciekawszej, ładniejszej ;]

http://www.klubowicze.klubcarpatia.pl

Zaprszamy!

Moderator: halny jurko

Góry Szkocji w obiektywie Adasia Wojciechowskiego

Postprzez madziara » 2007-04-28, 07:21

Też o górach ale o tych na wyspach...

Jakiś czas temu dostałam maila od Adasia Wojciechowskiego (z Przemyśla), który obecnie zarabia na nasze emerytury na Wyspach Brytyjskich. Poza pracą chłopak chyba też nie próżnuje i od czasu do czasu ucieka z Sheffield np. w góry Szkocji. Podaję linka do stronki na której są dość ładne zdjęcia zrobione przez Adaśka w górach i Edynburgu. Poniżej zamieszczam komentarz Adasia.
/madziara

http://picasaweb.google.pl/adamusss79/SzkocjaMarzec2007

Zapraszam do obejrzenia fotek z wypadu w góry Szkocji, który mial miejsce 24-28 marca tego roku. Większosc zdjęć wykonalem sam. Jest ich trochę zbyt wiele, żeby przeslać mailem, więc umiescilem je na stronie internetowej Picasa Web Albums. Instrukcje obslugi aparatu, który otrzymalem dzień wczesniej studiowalem na dworcu w Edynburgu więc ich jakosć zapewne nie zachwyci milosników fotografii, ale cóż...
Może kiedys naskrobie jakis opis dla osobników zainteresowanych tematem (zaznaczam "może"). Na razie powiem tylko, że na zdjęciach 1-19 jest Edynburg, 20-58 przedstawia wyjscie na Ben Nevis granią Carn Mor Dearg a 59-108 wędrówkę po grani the Aonach Eagach rozciagającą się nad doliną Glen Coe.
Wypad byl ogólnie bardzo udany, przez cale trzy dni spędzone w górach mielismy piękną pogodę i zaliczylismy dwa najtrudniejsze szlaki.
Awatar użytkownika
madziara
 
Posty: 56
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-04-25, 21:45
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2007-04-28, 09:52

Zdjęcia super. Miło popatrzeć. A nawiasem mówiąc właśnie skończyłem czytać Krygowskiego - Góry mojego życia, gdzie wspomina swoje wycieczki podczas zawieruchy wojennej i między innymi trafił do Szkocji gdzie przechodził właśnie te szlaki, ale zdjęć w tej ksiązce mało i biało-czarne. a dziś patrzę i w galerii jest piękne uzupełnienie tej książki.
Nawiasem mówiąc on też wyrywał się w góry będąc w wojsku na przepustce, tak jak Twój kolega wyrywa się z pracy.
Zwróciłem również uwagę na jego komentarz, gdzie pisze, że zdjęć jest za dużo żeby przesyłać je mailem i dlatego umieszcza je na stronce. Właśnie dlatego wymyśliliśmy tą kategirię - galeria klubowiczów, by każdy miał możliwość z dowolnego miejsca gdzie aktualnie przebywa kontaktować się z klubem i wysyłać galerię na nasz serwer. Na razie radzimy sobie linkami , tak jak Ty to zrobiłaś. Myślę, że za jakiś czas każdy opanuje program do edycji galerii i będzie umiał ją sam wysłać na serwer, wtedy nawet jeśli ktoś z nas będzie musiał gdzieś się na dłużej przenieść będzie miał kontakt z Klubem, a my z nim.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez halny jurko » 2007-04-28, 12:03

Nie sądziłem, że w Szkocji są takie piękne góry. Ich wysokości nie są oszałamiające, ale urok mają. Ostatnio oglądałem fotki z Irlandii - tam też piekne górki, choć i one nie grzeszą wysokością.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez szymek » 2007-05-03, 00:57

Jurku,

Góry są bardzo piękne, a wysokości też niczego sobie, bo jeśli wziąć po uwagę, że na Ben Nevisa wchodzisz z 0 m npm na ponad 1300 m npm, to masz wysokość względną większą niż np. z Kuźnic na Kasprowy (niecale 1000 m). Z autopsji mogę dodać, że jedynie z pogodą nie zawsze jest różowo, ale do odważnych świat należy...

Szymek

[ Dodano: 2007-05-03, 01:59 ]
jeszcze jedno do Jurka - obiecane fotki z Carrantuohilla przywiozę Ci do Roztoki. Nie mam nerwów wysyłać tylu załączników ;-)

Szymek
Awatar użytkownika
szymek
 
Posty: 79
Rejestracja: 2007-04-20, 17:49
Miejscowość: Bielsko-Biała

Postprzez Pchełka » 2007-05-09, 14:26

No to co kiedy organizujemy wyjazd w góry Szkocji??
Iwona Nakoneczna-Świątek
Awatar użytkownika
Pchełka
 
Posty: 344
Rejestracja: 2007-04-20, 09:04
Miejscowość: Mielec

Postprzez halny jurko » 2007-05-09, 16:41

Nooo tak nie powiem. Przeca każdy wie, że ja to romantyk. Szkoda, że nie miałaś okazji słuchać moich nocnych audycji w radiu hit fm. I poezja była (trochę przerabiana na gorąco) i muzyczka odpowiednia. I na co dzień promieniuję romantyzmem.
Wrzosowiska lubię, tych na wyspach nie znam, ale sporo o nich słyszałem i o bagnach tamtejszych też sporo słyszałem. Szymek z Bielska ma mi dostarczyc fotki z gór Irlandii. To tam właśnie chłopak powąchał tego błoto-bagna. Bardzo romantycznego zresztą.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec


Wróć do Archiwalna Galeria klubowiczów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron