Zaległa galeryjka z roślinek Fogaraskich

Zapraszamy do nowej galerii, szybszej, ciekawszej, ładniejszej ;]

http://www.klubowicze.klubcarpatia.pl

Zaprszamy!

Moderator: halny jurko

Zaległa galeryjka z roślinek Fogaraskich

Postprzez andy » 2008-01-07, 22:48

Krajka, postem o nowym przewodniku po roślinkach górskich zainspirował mnie by zrobić zaległą galeryjkę ze zdjęć z mojego aparatu.

Zdjęcia z wyprawy są do oglądnięcia w starej galerii mojej i Damiana, którą zrobił Jaro, a tutaj możecie zobaczyć parę kwiatków, które mijaliśmy po drodze.

Lipiec w Fogaraszach, Tatrach czy Czarnohorze to wiosna w swej pięknej ukwieconej szacie. Warto przystanąć by zrobić zdjęcie, przypomnieć sobie nazwę mijającego kwiatka i przy okazji odsapnąć.
Ta galeryjka nie jest przewodnikiem po roślinach Fogaraszy , a raczej mapą moich "odsapów" na męczących podejściach i zejściach naszej eskapady.
Opisując niektóre kwiaty podałem nazwy rumuńskie i słowackie ( niestety bez znaków narodowych ), a korzystałem z dobrego przewodnika " Roślinny świat ukraińskich karpat", który można kupić w oryginale na Ukrainie ( 100 hrywien )
Autor przewodnika Jurij Nestieruk wymienia nazwy w 8 językach i łacinie. A dobór języków nie jest przypadkowy - to języki ludzi zamięszkujących Karpaty i oglądających te same rośliny. Taka "Karpacka Unia Europejska", dlatego nie znajdziecie tu nazwy angielskiej, ale węgierską, uraińską, rumuńską, bułgarską, czeską, słowacką, polską i rosyjską


Zobacz tutaj
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

przypomnienie.

Postprzez halny jurko » 2008-01-08, 08:35

To interesujące znaleźć swą podobiznę wsród flory i fauny fogaraskiej. Tak sobie myślę jakie zwierze ze mnie a może jakiś kwiatek lub roślinek.
Dzięki Andrzeju za przypomnienie tych miejsc i ich mieszkańców.
Na 2008 rok miałem plany dla kilkuosobowej grupki, ale po moich perypetiach z kolanem to liczyć na mnie raczej nie mozna w tym roku. Choć kto wie jak to będzie.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez andriusza » 2008-01-08, 22:23

Pięciornik Złoty na Ostrej ..... hmmmm pamiętam a jakże

Te widoki i....... muchy tez pamiętam ;-)
...tam szum Prutu Czeremoszu...
Awatar użytkownika
andriusza
 
Posty: 78
Rejestracja: 2007-04-12, 18:27
Miejscowość: Mielec


Wróć do Archiwalna Galeria klubowiczów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron