Krakowskie Kopce i Ojcowski Park Narodowy

Zapraszamy do nowej galerii, szybszej, ciekawszej, ładniejszej ;]

http://www.klubowicze.klubcarpatia.pl

Zaprszamy!

Moderator: halny jurko

Postprzez efka » 2007-07-03, 11:07

hej,Bogdan...widze, ze nie próznujesz:}:}:} fajne galeryjki...wszystkich jeszcze nie oglądnęłam...brak czasu, ale mam nadz.ze za jakiś czas ogladnę reszte i pozdroweinia ewa
ewakowalczyk
Awatar użytkownika
efka
 
Posty: 36
Obrazki: 0
Rejestracja: 2007-05-12, 08:21
Miejscowość: Wrocław

Krakowskie Kopce i Ojcowski Park Narodowy

Postprzez boguslaw » 2007-07-08, 20:48

Grupa 6-cio osobowa członków i sympatyków carpatii,spędziła pracowicie a zarazem bardzo miło weekend zwiedzając Krakowskie Kopce a w niedziele Ojcowski Park Narodowy.Zdjecia z sobotniej ponad 50 km. trasy po Krakowie,można zobaczyc tutaj
Galeria z niedzielnej wycieczki do Ojcowskiego Parku możesz zobaczyć tutaj
Ostatnio edytowany przez boguslaw, 2007-07-08, 21:37, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
boguslaw
 
Posty: 267
Rejestracja: 2007-04-19, 18:28
Miejscowość: Mielec

Postprzez Pocisk » 2007-07-08, 21:07

super był wypad, aż niekiedy trudno uwierzyć że to kraków :) ekipa też była rewelacyjna, bardzo sympatycznie się jeździło, będzie miło powspominać wycieczke na zdjęciach.
P.S. dzisiaj po powrocie zrobiliśmy sobie z Elą krótką pieszą wycieczkę po lasku wolskim, odwiedziliśmy klasztor kamedułów i poszliśmy zabaczyć zachód słońca z kopca Piłsudskiego - niesamowity widok :)
Awatar użytkownika
Pocisk
 
Posty: 145
Rejestracja: 2007-04-20, 22:20
Miejscowość: Mielec/Kraków

Postprzez boguslaw » 2007-07-08, 21:43

Może jeszcze dodam,że korzystaliśmy z gościnności Tadeusza Bieszczada,ktory był też naszym przewodnikiem po Krakowskich trasach rowerowych.Przejechalismy troche ponad 100 km,ale to wszystko mało,bo jeszcze wiele miejsc wartych zobaczenia pozostało,strasznie krótkie te weekendy a Dolinki Krakowskie są ponoć cudowne,może w jakiś wrześniowy wekend uda sie je odwiedzić.
Awatar użytkownika
boguslaw
 
Posty: 267
Rejestracja: 2007-04-19, 18:28
Miejscowość: Mielec

Postprzez Pocisk » 2007-07-08, 21:50

ja się pisze, bardzo chętnie zwidził bym wszystkie dolinki (narazie przejechałem przez 3) dobrze by było jakiś długi weekend zarezerwować na taką wyprawe :)
Awatar użytkownika
Pocisk
 
Posty: 145
Rejestracja: 2007-04-20, 22:20
Miejscowość: Mielec/Kraków

Postprzez bea » 2007-07-09, 08:51

Naprawde, weekend bardzo udany. Odwiedzilismy fantastyczne miejsca, a wycieczka po Krakowie chwilami bardziej przypominala mi trasy bieszczadzkie niz Krakow.
Pozdrawiam wszystkich uczestnikow.
Awatar użytkownika
bea
 
Posty: 24
Rejestracja: 2007-05-17, 20:16
Miejscowość: Wrocław

klasztor

Postprzez halny jurko » 2007-07-09, 10:37

Hej Łukasz, piszesz, żę odwiedziliście klasztor kamedułów na Bielanach. Czy Ela też go odwiedziła? Wiem, że kobiety mogą na teren klasztoru wejść tylko kilka razy w roku (w wybrane święta) a tak to bramy klasztoru są dla płci pieknej zamkniete.
Bardzo lubie to miejsce, kila razy miałem okazje go odwiedzić. Lubie też spogladać na ten obiekt jadąc obwodnicą Krakowa.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez Mario_1313 » 2007-07-09, 15:16

Łukasz ! Ty to masz zdrowie i siły.
Bardzo Ci zazdrościmy widoków zachodzącego słońca, zwłaszcza z kopca.
My z Oskarem mogliśmy go podziwiac z okna pociągu :-D

Pozdrawiam ;-) ;-)

[ Dodano: 2007-07-09, 16:23 ]
P.s. Specjalne pozdro od Oskara
Awatar użytkownika
Mario_1313
 
Posty: 100
Rejestracja: 2007-05-21, 21:15
Miejscowość: Mielec

Postprzez Pocisk » 2007-07-09, 15:54

Odnośnie klasztoru to może za dużo powiedziane że go odwiedziliśmy, bo niestety już był zamknięty, masz racje kobiety mogą tylko wchodzić w wybrane dni (12 w roku), akurat tak się niefortunnie złożyło że wczoraj kobiety mogły wchodzić do środka (2-ga niedziele lipca), ale byliśmy za późno.

P.S. 1 dzięki Mariusz za pozdrowionka i szczególnie podziękuj Oskarowi :-)

P.S. 2 dzisiaj zrobiłem sobie rano jadąc do pracy krótką wycieczke rowerem po skałkach twardowskiego, też są fajne ścieżki do jazdy jednak obszar jest ogranicony i ścieżek niewiele :/, w drodze powrotnej miałem urozmaicenie - nadeszła ulewa
Awatar użytkownika
Pocisk
 
Posty: 145
Rejestracja: 2007-04-20, 22:20
Miejscowość: Mielec/Kraków

Postprzez George » 2007-07-09, 15:56

O jak milo znowu (szkoda, ze tylko wirtualnie) powedrowac po tych uroczych zaulkach mojego miasta rodzinnego... Kilka lat mnie tam juz na stale nie ma, ale sentyment ogromny pozostal, a Dolinki podkrakowskie polecam wszystkim nie tylko na rower ;-)
Awatar użytkownika
George
 
Posty: 308
Rejestracja: 2007-05-17, 19:15
Miejscowość: Kraków-Tarnów

Postprzez Mario_1313 » 2007-07-09, 19:37

Nasza (ja + Oskar) weekendowa wyprawa samochodowo-kolejowo-rowerowa dostarczyła nam bardzo dużo wrażeń.
Przede wszystkim zmieniła sposób myślenia, ze Kraków to Wawel, Sukiennice, Rynek Starego Miasta ...., ale też wspaniałe tereny - Kopiec Kościuszki,Kopiec Piłsudskiego, Lasek Wolski, Skałki Panieńskie.
Zwłaszcza te ostatnie to miejsca niesamowitych wrażeń i widoków. Na ten temat długo mógłby opowiadac Oskar - miłośnik czystych adidasów i pokrzyw :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol:
Niedzielna wyprawa do Ojcowskigo Parku zaoferowała nam podobne wrażenia. Cały dystans pokonywaliśmy pod dużym wrażeniem (widoki) - nie zawsze to był równiutki asfalcik (patrz galeria Bogdana).
Ale warto było :!: :!: Naprawdę :!: :!: :!:

Specjalne podziękowania dla TADEUSZA i ŁUKASZA - naszych przewodników, za pokazanie nam drugiego oblicza Krakowa

Info dla statystków: sobota ok. 51 km, niedziela ok. 57km :-) wrażenia bezcenne

Pozdrawiamy wszystkich uczestników i nie tylko ;-)
Awatar użytkownika
Mario_1313
 
Posty: 100
Rejestracja: 2007-05-21, 21:15
Miejscowość: Mielec

Postprzez George » 2007-07-09, 19:47

...a co do krakowskich Kopcow, to polecam jeszcze wizyte na Kopcu Krakusa... ilez to zachodow slonca z niego ogladalem... Babia Gore, a i czasem majaczace Tatry... W koncu u jego stop sie wychowalem, bo tak naprawde to ja chlopak z Podgorza, a nie z Krakowa jestem ;-)
Awatar użytkownika
George
 
Posty: 308
Rejestracja: 2007-05-17, 19:15
Miejscowość: Kraków-Tarnów

Postprzez eliko » 2007-07-10, 08:09

Fantastyczne wycieczki i widoki ,dobrze, że chociaż przez te galeryjki możemy poczuć klimat... :-)
Awatar użytkownika
eliko
 
Posty: 239
Obrazki: 7
Rejestracja: 2007-04-19, 20:29
Miejscowość: Mielec

Postprzez boguslaw » 2007-07-11, 17:20

Elu mamy w planie jeszcze tych wakacji kilka wypadów rowerowych,wiec zapraszamy.Naprawdę świetny sposób na odreagowanie po stresach całego tygodnia,a jak jeszcze wyjazd w tak urocze rejony jak w ostatni weekend to wrażenia pozostają niezapomniane.W najbliższym czasie planujemy odwiedzić rejon Gorlic,północną cześć województwa Świetokrzyskiego,ale to już po bieszczadach i pewno we wrześniu Krakowskie Dolinki.Tak przy okazji,pewno wprowadzimy na naszych wyjazdach obowiazek jazdy w kaskach.Zakup kasku to nie jest wielki wydatek,może Iwonka znajdzie jakoś promocje,ale dla wlasnego bezpieczeństwa warto je używać,Dwie wywrotki w tym sezonie mówią same za siebie,dobrze,że wszystko dobrze sie skończyło.
BOGUSLAW P.
Awatar użytkownika
boguslaw
 
Posty: 267
Rejestracja: 2007-04-19, 18:28
Miejscowość: Mielec

Postprzez eliko » 2007-07-11, 18:20

Bogdan - znowu zmieniłes image, trudno nadążyć za tobą :lol: ;-)
Musze się zmobilizować bo nasze rowery niedługo zardzewieją, prosze daj znać ,jak będzie się zbliżał ten " najbliższy czas".
Awatar użytkownika
eliko
 
Posty: 239
Obrazki: 7
Rejestracja: 2007-04-19, 20:29
Miejscowość: Mielec

Następna

Wróć do Archiwalna Galeria klubowiczów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

cron