Fotoreportaż z Zakarpacia

Zapraszamy do nowej galerii, szybszej, ciekawszej, ładniejszej ;]

http://www.klubowicze.klubcarpatia.pl

Zaprszamy!

Moderator: halny jurko

Fotoreportaż z Zakarpacia

Postprzez andy » 2007-06-15, 01:42

Konna wyprawa po połoninach tutaj

Jeszcze parę słów komentarza: Jedziemy przez Barwinek na Nowe Berezne/Ubla pięknymi bocznymi drogami, jak w Beskidzie Niskim. Na Ukrainie do pokonania jakieś 70 km do Turii Polany. Cała droga to ok 400 km. Z Turii Polany ok 20 km doliną Sipotu ( piękna jak marzenie ) tu tylko Jeeep albo nogi. Miejscowi chętnie podwożą Uazami za 30-40 $. Też warto bo wychodzimy na ok 800m a droga pokonana jeepem przypomina trochę rajd.
Po drodze ok 14 km mijamy odbicie w lewo na Wodospad i Niżną Bazę ( ostatnie zabudowania doliny przed Pryłuką)
Wynajęcie Myśliwskiego domku z dwoma pokojami, kominkiem itd 750hr co przy obecnym kursie 5hr=1$ wynosi gdzieś 110 zł. na osobę ( zakładam cztery )
W innym budynku "komnata z kominkiem i dwojne łóżko kosztuje 250 hr czyli jakieś 70zł.
Komnata z trzema łóżkami po 100hr ( 20 $ ) od łóżka. Można na terenie też rozstawić namioty - nie wiem po ile ale pewnie coś treba zapłacić. Koliba na ognisko zadaszona 100hr za dzień.
Tak więc jak ktoś lubi prysznic to to jest jedyne miejsce gdzie go mozna znaleźć na Pryłuce.
My idziemy na Wyżnią Bazę gdzie za dobre słowo można biwakować free, a czysta woda jest w potoku.
Sasza za całodzienną jazdę konno z przwodnikiem bierze normalnie 50 $ od konia od nas dużo mniej, ale my to już kamaraty. Dla porównania na niżej bazie godzina konno kosztuje 10$
Jak widzicie na zdjęciach można nocować też u Saszy w domku ale nie wiem po ile i trzeba wcześniej uzgodnić to z Saszą bo tam zazwyczaj on śpi i jego kamaraty.
Podsumowując: dobre miejsce na wypady piesze OStra Hora 1,5h Równa 3h
Konno można zaliczyć pięne przejażdżki po dolinach lub mocne wyrypy po połoninach: Ostra.Równa, Liutańska oraz Pikuj z Wielkim Wierchem.
Myśłę, że jesienią można wybrać się tam większą grupą pieszo-konną, lub w przyszły roku Jurek planuje przejście na rajdzie na tą stronę i wtedy połączyć to z rajdem konnym.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez andy 1970-01-01, 01:00, edytowano w sumie 3 razy
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez GOSIA » 2007-06-15, 06:20

Świetna galeria i super wyprawa. Takie miejsca, gdzie ludzi jak na lekarstwo a wokół sama przyroda są na wagę złota. Delektujmy się więc ich urokiem póki czas...........
Awatar użytkownika
GOSIA
 
Posty: 164
Rejestracja: 2007-04-20, 06:46
Miejscowość: Mielec

Postprzez Pchełka » 2007-06-15, 07:09

Rewelacja, po prostu fantastyczny wyjazd!! Jakbyś się kiedyś jeszcze wybierał to ja bardzo chętnie pojade jeśli będzie można:-)
Iwona Nakoneczna-Świątek
Awatar użytkownika
Pchełka
 
Posty: 344
Rejestracja: 2007-04-20, 09:04
Miejscowość: Mielec

Postprzez boguslaw » 2007-06-15, 14:48

Andrzeju i doczekalismy się wreszcie galerii z twojego wyjazdu na Ukrainę,fotki i opisy superowe i wygląda,ze następnym razem to ekipa będzie dużo większa,jak nas będziesz chciał zabrać :-)
Być w dzisiejsze upalne popołunie przy takich wodospadach-fajne marzenie. :-D
BOGUSLAW P.
Awatar użytkownika
boguslaw
 
Posty: 267
Rejestracja: 2007-04-19, 18:28
Miejscowość: Mielec

Postprzez halny jurko » 2007-06-15, 19:20

ANDY dokładnie wybadał teren, ludzi i zwierzęta.
To tak na wypadek gdybyśmy chcieli zorganizować w tamte strony wyjazd.
A chcemy i mamy taki zamiar - problem bedzie tylko z terminem.
Połonina Równa, Ostry Wierch a i Pikuj w zasięgu wzroku i naszych lub końskich nóg.
Piekna sprawa.
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez Oliwka » 2007-06-16, 06:24

Andy :-> nie będę oryginalna i powtórzę po innych,jak piękne są miejsca ,które oglądam dzięki twojej galerii i nie wiem nawet ,który juz raz-może dlatego,że nigdy takich nie widziałam na własne oczy i nie czułam ich klimatu. Halniaczek jak widzę ma chrapkę ,żeby Carpatczycy tam na szlak trafili -mam cichą nadzieję,ze nie bedzie ograniczeń wiekowych :-> Pozdrawiam wszystkich co to zawsze na jakiś szlak trafiają :->
Ostatnio edytowany przez Oliwka, 1970-01-01, 01:00, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Oliwka
 
Posty: 336
Rejestracja: 2007-04-21, 20:52
Miejscowość: Mielec

Postprzez andy » 2007-06-16, 07:52

Już się robi Grażynko

Miejsce jest sprawdzone i żadnych trudności w dotaciu do niego, a i trasy dostępne Ostra to jak nasza Tarnica z Wołosatego ( może nawet lżejsza ). Konie "nie kusajut " i nie wierzgają. Siodła trochę w opłakanym stanie, ale da się wysiedzieć. Bałem się trochę brać swoje przez tych czepiających się pograniczników.
Myślę, że wynajmując busa możemy śmiało zaprojektować fajną 3-4dniową imprezę w tamtym miejscu jeszcze tego roku, a najpóźniej w przyszłym na rajdzie bieszczadzkim.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andy
Administrator
 
Posty: 758
Obrazki: 2
Rejestracja: 2007-04-12, 13:40
Miejscowość: Mielec

Postprzez Oliwka » 2007-06-16, 14:35

Dziękuję Andy :-> na Tobie można polegać jak na Zawiszy/tym prawdziwym a nie tym, którego prawie codzinnie widzimy w tv/ :-> -juz się cieszę myślami o bajecznie pięknym miejscu,które być może zobaczę -ja bez Carpatczyków ani rusz niestety.Baaardzo chcę,żeby mnie na ten szlak trafiło...Pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
Oliwka
 
Posty: 336
Rejestracja: 2007-04-21, 20:52
Miejscowość: Mielec


Wróć do Archiwalna Galeria klubowiczów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości