Pierwszy szlak rowerowy w ok. Mielca!

Na rowerze po górach i nie tylko.

Moderator: halny jurko

Pierwszy szlak rowerowy w ok. Mielca!

Postprzez irek » 2008-03-29, 14:16

I stało się! Pojawił się pierwszy szlak rowerowy w okolicach Mielca. Nie wiem kto go wyznakował , podejrzewam leśników ( podobna farba do tej którą znakują drzewa), jeśli tak - to chylę czoła przed wami panowie – jesteście pierwsi! Jeśli wyznakowali go anonimowi rowerzyści –to również ( chociaż narażacie się , bądź co bądź w naszym państwie prawa popełniliście przestępstwo). Szlak jest wyznakowany jarzeniowym, różowym symbolem roweru (troszkę nieporadnie , ale co tam),zaczyna się przy przystanku nr 5 „ścieżki do bobra” i prowadzi grzbietem wydmy( jedna z ładniejszych ścieżek w okolicy) na tzw. „drugi tor” ,(kto wie ,ten wie gdzie:)). Ciekawe co na to urzędnicy zajmujący się sportem i turystyką w naszym mieście, regionie? Może się obudzą z niemocy i za nasze pieniądze wreszcie coś zrobią? W okolicy Mielca mamy wspaniałe tereny do uprawiania rekreacyjnej turystyki rowerowej, na rowerach jeździ masa ludzi, niektórzy nie bardzo wiedzą gdzie by tu jeszcze pojechać. Wiem ,że są w Mielcu ludzie którzy nigdy nie byli , ba! nie wiedzą nawet gdzie jest Papiernia, Końskie Błota itp. – miejsca urokliwe i ciekawe- trasy w sam raz na rower. I co – i nic . Jest w naszym mieście mocne środowisko rowerowe, i to sportowe i to turystyczno-rekreacyjne, podobnie zresztą jest ze wspinaczką sportową , jakoś władze tego nie zauważają( chyba włodarze , bo " władza" zauważa i śćiga). Ciekawe czy może teraz coś ruszy?
Ps. Polecam zaglądnąć do sąsiednich miast i zobaczyć jak to się robi.
Awatar użytkownika
irek
 
Posty: 86
Rejestracja: 2007-04-19, 16:23
Miejscowość: Mielec

Postprzez boguslaw » 2008-03-29, 15:25

Irek z Twojego postu wynika,że juz rozpocząłeś sezon rowerowy.Cieszy pojawienie się prwszej trasy rowerowej,niezaleznie przez kogo została wyznaczona,wątpię jednak aby to stało sie oficjalnie.W ubiegłym roku włożyliśmy troche pracy robiąc opracowanie blizko 50 km. szlaku rowerowego po północnej cześci powiatu mieleckiego.Jedyny efekt to taki ,że mapa wraz ze szlakiem zamieszczona została w gazetce gminnej w Padwii i na tym się skończyło.Tak więc nie liczyłbym na urzedników, bo w tym roku jeszcze wyborów terytorialnych nie będzie.Pozostanie nadzieja,że kilka miesiecy przed wyborami towarzystwo się przebudzi.Tereny jek piszesz mamy wspaniałe,świetne do weekendowej turystyki rowerowej,tylko pozostaje sprawa jej rozpropagowania.
BOGUSLAW P.
Awatar użytkownika
boguslaw
 
Posty: 267
Rejestracja: 2007-04-19, 18:28
Miejscowość: Mielec

Re: Pierwszy szlak rowerowy w ok. Mielca!

Postprzez Ola » 2008-03-29, 18:21

Ciekawa jestem czy nasze lasy nadawałyby się na utworzenie parku linowego. Na pewno nie takiego dużego jak np. ten ale choć taki niewielki jak przy ul. Piłsudskiego niedaleko Wielkiej Krokwi mógłby powstać ;)
W górach jest wszystko co kocham...
Awatar użytkownika
Ola
 
Posty: 180
Rejestracja: 2007-04-20, 09:56
Miejscowość: Mielec | Katowice

Postprzez irek » 2008-03-29, 19:10

Park linowy? Czemu nie, myślę że ilośc drzew jest wystarczająca:). Tak poważniej to tzw. "drugi tor" w lasach na Biesiadce to tor "nort szorowy" znany dosyć szeroko nawet poza Mielcem ( internet !), zrobiony został przez chłopaków bez niczyjej pomocy( czyt. urzędnicy, kluby,stowarzyszenia itp.), przy pomocy najprostszych narzędzi i materiałów ( poszło przy tym troche okolicznych sosen z czego jak się domyślam nie byli zadowoleni leśnicy). Ale najważniejsze jest to że te dzieciaki robiły to same i z ogromnym zapałem. Polecam, pojedź tam i zobacz ogrom pracy która została tam włożona. Siła "oddolnej" obywatelskiej inicjatywy! A czy nie mogło by powstac coś takiego legalnie? Więc jeśli powstanie park linowy w Mielcu to pewnie tez nielegalnie , stworzony przez zapaleńców.
Awatar użytkownika
irek
 
Posty: 86
Rejestracja: 2007-04-19, 16:23
Miejscowość: Mielec

Postprzez kajka » 2008-04-05, 17:10

No tak sezon rowerowy należy juz zacząć i pozwiedzać te miejsca, które zpstaly wymienione powyżej:) Bo fakt albo nie jestem swiadoma tego gdzie byłam albo naleze do osób które nie były jeszcze w niektórych partiach naszrgo lasu:)

A taki park liniowy Olus to by była ciekawa rzecz:)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kajka
 
Posty: 55
Rejestracja: 2007-04-20, 14:50
Miejscowość: Mielec - Lublin

Postprzez boguslaw » 2008-04-05, 18:08

Oficjalne rozpoczęcie sezonu za 2 tygodnie w planie trasa do Blizny.Wszystkich spragnionych wycieczek rowerowych zapraszamy jutro tj.06.04.2008 na małą wyprawę rowerową.Ruszamy ze Smoczki,tradycyjnie spod "Biedronki" o godzinie 11.00.Na trasie na pewno będą miejsca opisane przez Irka.

Pozdrawiam
BOGUSLAW P.
Awatar użytkownika
boguslaw
 
Posty: 267
Rejestracja: 2007-04-19, 18:28
Miejscowość: Mielec


Wróć do Rowery

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron