Rowery na śniegu.

Na rowerze po górach i nie tylko.

Moderator: halny jurko

Rowery na śniegu.

Postprzez Wioletta Ziomek » 2015-02-15, 21:48

Ciepłe zimy spowodowały,że mamy cały rok sezon rowerowy :-)
Niemniej czasem w lesie pojawiają się ześnieżone odcinki.Dzisiaj był momentami lekko zeskorupiały cienki śnieg-jazda po nim jest przezabawna jak po styropianie-gorąco polecam,jesli ktoś nie probował :-)
Natomiast do tych bardziej doświadczonych,co juz probowali mam pytanie:jak zwiększacie przyczepność roweru?jaka opona?słyszałam o jakimś smarze stosowanym na opony?
Wszelkie sugestie mile widziane,z góry dziękuję :-)
pozdrawiam zimoworowerowo
Wioletta.
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Awatar użytkownika
Wioletta Ziomek
 
Posty: 109
Rejestracja: 2007-05-08, 09:47
Miejscowość: Mielec

Re: Rowery na śniegu.

Postprzez mikus » 2015-02-25, 20:41

jazda na rowerze po śniegu jest świetna, polecam każdemu :)
mikus
 
Posty: 3
Rejestracja: 2015-02-25, 20:37

Re: Rowery na śniegu.

Postprzez marcuss71 » 2015-03-02, 19:04

próbowałem kiedyś, super zabawa :D ale trzeba uważać :P
Dowiedź się jakie gadżety reklamowe są dobre na deszczową pogodę! https://totalk.eu/gadzety-firmowe-na-deszczowa-pogode/ Zobacz dlaczego warto zainwestować w parasole i peleryny przeciwdeszczowe!
marcuss71
 
Posty: 3
Rejestracja: 2015-03-02, 19:02

Re: Rowery na śniegu.

Postprzez matheu » 2015-07-01, 14:07

Hej Wioletta:
Smar ANTY-POŚLIZGOWY na opony?
;)

Rowerem jeżdżę przez okrągły rok, zima-lato itp. Tyle, że do pracy i do centrum (2-3 km w jedną stronę), więc zwykle jezdnią lub po ścieżkach, ale te w zimie, przed szóstą rano nie zawsze są odśnieżane - czasem jest błoto pośniegowe, czasem zwykły śnieg, a czasem ślizgawica. Mam opony z bieżnikiem "trochę terenowym", poszerzane, tylne jest chyba 2,1'', bez kolców. Z tego co wiem - wąskie opony (nawet terenowe) dobrze wchodzą w śnieg, ale na śniegu przy zakręcie - łatwo tracą przyczepność... W każdym razie przez jakieś 3 lata i praktycznie codziennej jeździe zimą - chyba ze dwa razy wyrypałem się z roweru, ale wtedy naprawdę była ślizgawica...
matheu
 
Posty: 13
Rejestracja: 2007-08-21, 15:54
Miejscowość: Mielec

Re: Rowery na śniegu.

Postprzez góralka » 2016-06-03, 20:38

Nigdy nie próbowałam jazdy na rowerze w warunkach zimowych :-)
góralka
 
Posty: 6
Rejestracja: 2016-06-03, 20:02


Wróć do Rowery

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości