25 Zimowe Wejście na Babia Górę

Dyskusje o najbliższych imprezach i wrażenia z ostatnich imprez.

Moderator: halny jurko

25 Zimowe Wejście na Babia Górę

Postprzez halny jurko » 2010-03-11, 17:08

W dniach 5-7.III.2010 Oddział PTT w Sosnowcu zorganizował jubileuszowa imprezę pod nazwą Zimowe Wejście na Babią Górę. Uczestnicy przyjechać mogli już w piątek. Wieczorem odbyło się slajdowisko poświęcone poprzednim wejściom na Królową Beskidów po którym do późnych godzin nocnych trwało wspólne integracyjne biesiadowanie.
Nie przeszkodziło to, by już o 8 rano wyruszyć na szlak do Markowych Szczawin. Trasa do nowego schroniska była bardzo trudna, gdyż stanowiła istną lodową "atrakcję". Zastanawiam się czy była choć jedna osoba, która nie zaliczyła wywrotki.
Na szczęście od schroniska do Przełęczy Brona i dalej na Diablak było znacznie więcej śniegu i mniej lodu, dlatego wejście było łatwiejsze.
Na dodatek pogoda dopasowała się do jubileuszu. Nie wiało i nawet pokazywało się słońce na błękitnym niebie.
To spowodowało, że dość liczne grono turystów dotarło na szczyt.
Sobotni wieczór rozpoczął się od wspólnej kolacji. Nastepnie były krótkie "przemówienia"jubileuszowe, także z okazji XV rocznicy reaktywowania Oddziału PTT w Sosnowcu. W tym czasie wręczyłem na ręce prezesa Oddziału w Sosnowcu Pawła Kosmali szklany pamiątkowy upominek od ludzi z Carpatii.
Na okrasę wieczoru odbył się koncert muzyczny grupy "Słodki całus od Buby" po którym jeszcze długo trwały śpiewy przy akompaniamencie gitar.
W niedzielę każdy zagospodarowywał sobie czas na własną rękę. Ja miło wspominam wspólne z Pawłem śpiewanie w kawiarni "Krakowianki".
Na koniec jeszcze zaliczyliśmy smaczne jedzonko w Karczmie "Rzym" w Suchej Beskidzkiej no i powrót do domów.
Mielec reprezentowali : Kasia Dulniawka, Ania Światek, Mirek"mirmił" Łabuz, halny jurko.

Image Image
Marek Kimbar (Ostrowiec Św.) i ja. .............................................. Podejście na Przełęcz Brona
Image Image
Paweł Kosmala(Sosnowiec) , halny jurko i Zbyszek Jaskiernia (Sosnowiec). ................ Kasia Dulniawka na Diablaku

Image Image
Na Diablaku ............................................................................ Okolice Przełęczy Brona.

Image Image
Okolice Przełęczy Brona. .............................................................. Przy nowym schronisku na Markowych Szczawinach.
Image Image
Szklany upominek dla O/PTT Sosnowiec. ...................................... Występ grupy "Słodki buziak od Buby"
Image Image
Niektórzy uczestnicy zimowego wejścia otrzymali okolicznościowe certyfikaty. ......A ja dodatkowo załapałem się na świński ryjek (z całą głową ale bez jednego ucha)
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec

Postprzez damianos » 2010-03-11, 21:58

SUPER IMPREZA, NA STRONIE ODDZ. PTT SOSNOWIEC ZNALAZŁEM INFORMACJĘ ŻE BYŁA TAM PONAD SETKA LUDZI :!:
damianos
Awatar użytkownika
damianos
 
Posty: 186
Rejestracja: 2007-05-03, 17:02
Miejscowość: Mielec


Wróć do Imprezy, zloty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron