Zimowe przejście grani Tatr Zachodnich

Dyskusje o najbliższych imprezach i wrażenia z ostatnich imprez.

Moderator: halny jurko

Zimowe przejście grani Tatr Zachodnich

Postprzez krajka » 2008-02-25, 16:10

Na www.e-gory.pl jest ciekawa, moim zdaniem, relacja z zimowego przejścia grani Tatr Zachodnich.
Opisana jest wyprawa odbyta w czasie - 13 marca 2006 do 20 marca 2006

Autor: Darek Kandzia 23.02.2008.

Właściwie to już nie pamiętam, kiedy zrodził mi się pomysł przejścia zimą całej grani Tatr Zachodnich, ale jakoś trzy może cztery lata temu ktoś w Klubie (AKT "Watra" Gliwice) wspomniał o takim projekcie.

Kiedy w czerwcu 2004 roku z Sajmonem (Szymon Sazanów) "przybiliśmy piątkę" na przełęczy Liliowe gratulując zakończenia przejścia GGTZ (Głównej Grani Tatr Zachodnich) wiedzieliśmy ze grań czeka na nas zimą. Doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to przedsięwzięcie znacznie bardziej wymagające, trudniejsze, niebezpieczne. Do realizacji projektu jakoś mi nie było spieszno, więc odłożyłem to na dalszy plan. Pomysł odżył na obchodach 45-lecia AKT "Watra", na których po dłuższej przerwie spotkałem się z prezesem.
Janusz
krajka
 
Posty: 144
Rejestracja: 2007-09-11, 13:24
Miejscowość: Łódź

Postprzez Pocisk » 2008-02-27, 21:24

Relacja bardzo ciekawa i dość szczegółowa :-), czytając ją można wczuć się, że razem z nimi przemierza się zaśnieżone Tatry. Ambitna wyprawa, pełen podziw dla zdobywców, a zarazem inspiracja na zorganizowanie podobnej wyprawy.
Awatar użytkownika
Pocisk
 
Posty: 145
Rejestracja: 2007-04-20, 22:20
Miejscowość: Mielec/Kraków


Wróć do Imprezy, zloty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości