Sprzątanie Tatr i sprzątanie Beskidów

Dyskusje o górach i turystyce górskiej.

Moderator: halny jurko

Sprzątanie Tatr i sprzątanie Beskidów

Postprzez Carpatia » 2015-03-04, 11:11

Stowarzyszenie Czysta Polska już po raz czwarty organizuje wielkie sprzątanie Tatr. Jako członkowie PTT powinniśmy takie akcje popierać. W nawiązaniu do wniosku jaki został zapisany w protokole z posiedzenia Zarządu Głównego z dnia 4.10.2014 r Zarząd Główny i Komisja Ochrony Przyrody prosi o ujęcie w planach wycieczkowych w pierwszy weekend lipca wycieczki w Tatry z udziałem w akcji sprzątania Tatr w sobotę, 4 lipca. Poniżej informacja ze strony www.czystetatry.pl .
Do czwartej edycji Czystych Tatr pozostały 4 miesiące, ale już teraz jest możliwość rejestracji, a ponieważ na niektórych szlakach TPN wprowadza ograniczenia w liczbie wolontariuszy, warto wcześniej wybrać trasę, na której macie zamiar sprzątać. Rejestracja będzie odbywać się, podobnie jak poprzednie, za pośrednictwem naszej strony internetowe jwww.czystetatry.pl i zakładki „rejestracja„. Tam dokonuje się wszelkich formalności, a na Dolnej Równi Krupowej 3 lub 4 lipca będziecie mogli już tylko zgłosić się po „pakiet startowy” przed wyjściem na szlaki .Ci którzy zarejestrują się przez internet unikną kolejek, ale oczywiście też można się zgłosić do rejestracji na Równi Krupowej. Czysta Polska będzie zamieszczać wszystkie bieżące informacje na FanPage. Można też do nich pisać z pomysłami i uwagami - co się nie podobało, co powinni zmienić i co poprawić?

Mamy też naszą akcję sprzątania Beskidów, do wzięcia udziału w niej zaprasza oddział Bielsko-Biała. Można do akcji zgłosić własne wycieczki do sprzątania Beskidów. Poniżej tekst zaproszenia.

Witajcie, już po raz czwarty oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (PTT) w Bielsku-Białej organizuje akcję ekologiczną sprzątania Beskidów pod nazwą „SPRZĄTAMY BESKIDY Z PTT 2015”. Serdecznie zachęcamy Was do aktywnego włączenia się do naszego przedsięwzięcia oraz jego uwzględnienia w Waszym kalendarzu imprez. Tegoroczną akcję rozpoczniemy sprzątaniem szlaków górskich rejonu Szyndzielni i Klimczoka w dniu 25 kwietnia 2015 roku. Następnie z Beskidu Śląskiego przeniesiemy się w Beskid Żywiecki, by 16 maja 2015 roku sprzątać szlaki w rejonie Babiej Góry. Finał akcji przewidziano w Beski-dzie Małym na szlakach górskich w rejonie Hrobaczej Łąki na dzień 20 czerwca 2015 roku. Z ogromną radością powitamy i opublikujemy na łamach naszej strony internetowej oraz biuletynu informacyjnego wszelkie inne wycieczki, czy wydarzenia związane z „górskimi porządkami”, w których będziecie uczestniczyć w terminach 18 IV - 20 VI 2015 roku, a które nie zostały przedstawione powyżej.
W tym roku naszą akcję objął już honorowym patronatem Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Czekamy ponadto na odpowiedź od Marszałka Województwa Śląskiego. Patronatem medialnym tegoroczną akcję objęły „Kronika Beskidzka” i portal be-skidzka24.pl.
Koordynatorem tegorocznej edycji akcji jest Norbert Owczarek i ewentualne pytania związane z akcją prosimy kierować bezpośrednio do niego (tel. 505-826-061, e-mail: norbi1977@poczta.onet.pl).
Awatar użytkownika
Carpatia
Administrator
 
Posty: 381
Rejestracja: 2011-01-07, 19:14

Wróć do Rozmowy o górach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron