Gdzie w ładne góry? ~250km, na weekend

Dyskusje o górach i turystyce górskiej.

Moderator: halny jurko

Gdzie w ładne góry? ~250km, na weekend

Postprzez gufioza » 2011-04-11, 20:41

Witam.
Chciałbym zapytać gdzie można jechać w ładne góry na weekend do ok. 250km od Mielca, Chętnie Słowacja, Bardzo spodobały mi się góry typu Słowackiego Raju. coś w tym stylu. Co polecacie?
gufioza
 
Posty: 1
Rejestracja: 2011-04-11, 20:27

Re: Gdzie w ładne góry? ~250km, na weekend

Postprzez halny jurko » 2011-04-19, 10:45

Fajne pytanie zadałeś. Gdzie są te ładne góry.
Hmmm, ja to ci odpowiem, że wszędzie tam gdzie są góry.
Nie wiem czego ty oczekujesz od gór, w których górach czujesz się najlepiej i jakiego rodzaju ci się najbardziej podobają.
Mnie cieszy każdy "garbaty" krajobraz niezależnie czy to będzie Pogórze Ciężkowickie, Beskid Wyspowy czy Tatry, ale ja jestem górsko zboczony więc moje patrzenie na góry nie powinno być brane pod uwagę.
Wspomniałeś o Słowacki Raju. Taaaaak, to niezwykle urocza kraina. Przewędrowałem tam wszystkie rokliny i to wielokrotnie. Wędrowałem też poza szlakami (ale wierzę, że to pozostanie między nami) i pewne jest, że nie znajdziemy takiego "raju" już nigdzie indziej.
Ale są inne górskie"raje".
Mogę zaproponować ci np. Sulovske skaly - ale tam jest z Mielca jakieś 320 km a ty pytałeś o coś w zasięgu do 250 km.
Możesz pojechać na Slovensky kras - to już bliżej.
A czy byłeś w Niskich Tatrach albo w okolicy wsi Prosiek (Prosiecka roklina - jakieś 260 km) lub w górach Bachuren(Lipovce-Laćnov 240 km) ?
Oj , na Słowacji jest wiele pięknych górskich zakątków, ale to może moja subiektywna ocena, bo mam słabość do słowackich gór.
Miejsc interesujących jest wiele. Zaglądnij na nasze galerie, tam też coś znajdziesz (i zobaczysz).
od halnego
...niech was zawsze na szlak trafi
Awatar użytkownika
halny jurko
Administrator
 
Posty: 852
Rejestracja: 2007-04-16, 19:48
Miejscowość: Mielec


Wróć do Rozmowy o górach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron